12

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]   >>>

Nasi między słupkami - 1997 27-10-2010
1. Chimczuk Przemysław - Piast Piastów – K.S. Delta Warszawa 3:0 (0:0)
Po raz kolejny na parę dni przed meczem odpuścił treningi bez żadnego usprawiedliwienia i nie pojawił się na meczu. Postawa nieodpowiedzialna.
2. Kubuszewski Jakub - Piast Piastów – K.S. Delta Warszawa 3:0 (0:0)
Kuba wyszedł w pierwszym składzie i grał całą pierwszą połowę. Nie miał okazji do wykazania się w nielicznych sytuacjach, jakie miał interweniował bardzo pewnie nie popełniając żadnych błędów.
3. Żaczek Patryk - Piast Piastów – K.S. Delta Warszawa 3:0 (0:0)
Patryk wszedł na boisko od początku drugiej połowy i od razu musiał wyciągać piłkę z siatki. Mógł zachować się pewniej, lecz zawahał się przy wyjściu do piłki i ….. został w miejscu. Jednak kierunek lecącej piłki zmienił nasz obrońca, dlatego nie można winić Patryk całkowicie za utratę bramki. W kolejnych sytuacjach mógł się zachować również zdecydowanie lepiej, szybciej reagując na poczynania przeciwnika. Przy drugiej bramce został złapany zdecydowanie na wykroku, zaś przy trzeciej mógł uratować kolegom skórę, gdyby stał na linii szesnastki, gdy wykonywaliśmy rzut rożny. Tak się jednak nie stało i wina za utratę tego gola zdecydowanie spada na barki dwóch ostatnich obrońców.

Wyniki II grupa naszej ligi 24-10-2010
Wyniki IX kolejka: OSiR Sokołów Pdlaski - Drukarz Warszawa 0:3, Victoria Zerzeń – GKP Targówek 1:4, Stegny Wyszogród – Wisła Płock 5:1, Polonia Warszawa – Tecza Płońsk 5:0, Pogoń Siedlce – Nadnarwianka Pułtusk 1:2

Zaległe spotkania: Wisła Płock – Legion Warszawa 2:0, Nadnarwianka Pułtusk – Stegny Wyszogród 1:1

Mecz ligowy z Piastem Piastów 24-10-2010
Po zeszłotygodniowym dobrym meczu na własnym boisku po mimo remisu, liczyłem, że jesteśmy na fali wznoszącej. Wyjazd do Piastowa jednak pokazał, że już od dłuższego czasu nie potrafimy zagrać dwóch dobrych meczów z rzędu. Kolejny raz zgubił nas fakt ogromnego braku skuteczności jak również w ogromnej, jak niewiększej mierze brak kocentracji i determinacji gdy zdecydowanie prowadzimy grę, przeważając w każdym elemencie na boisku. Taki właśnie miała przebieg pierwsza połowa, gdzie przy mnóstwie sytuacji bramkowych, nie potrafimy strzelić gola a gospodarzom pomagają słupki i poprzeczki. Ten stan rzeczy zemścił sie na nas zaraz na początku drugiej połowy, złe ustawienie przy rzucie rożnym, brak zdecydowanej interwencji zarówno bramkarza i obrońców, powoduje stratę przypadkowej bramki. Po tym golu zaczyna się gonitwa, nerwy, nie wytrzymujemy psychicznie i pada kolejny gol, po fatalnym indywidulanym błędzie. Trzecia bramka to mało powiedziane, że przytrafia nam się szkolny błąd, jest to wystawienie piłki przeciwnkowi na sytuację sam sam, gdy My wykonujemy rzut różny. Te wszystkie błędy plus brak zaangażowania i walki w drugiej części meczu, złożyły się na całokształt, który daje obraz porażki, jakiej w żadnym wypadku nie powinniśmy zanotować. Czas wyciągnąć głębsze wnioski, gdyż niby gramy jak zawsze, starając się sie do pewnego etapu a pożniej nasze nerwy biorą górę i zaczyna sie ferment w naszych szeregach. Nie wszyscy zostawiają serce i zdrowie na boisku, nie wszyscy angażują się tak jak trzeba, jednak wszyscy jesteśmy drużyną i o tym musimy pamiętać ! Gdy jedni pracują w pocie czoła, inni bazują na tym, co oni właśnie wypracują, a tak się nie da ! Czasami wystarczy chwila spokoju, chłodnego podejścia do sprawy i zaczęcia wszystkie ze zdwojoną siłą, by móc się odbudować. Tego nam potrzeba, spokoju i sumiennej ciężkiej pracy, bez marudzenia, gadania i roszczeń. Trzeba zacząć walczyć nie tylko z przeciwnikiem na boisku, ale też z samym sobą ! Trzeba kolejny raz uderzyć się w pierś, zacisnąć zęby i starać się, by poźniej nie mieć nic sobie do zarzucenia, że się nie walczyło. Wtedy na każdego przyjdzie chwila i czas, by móc pomóc zespołowi a przede wszystkim wykorzystać szansę, którą się otrzymało !! JO

Piast Piastów – K.S. Delta Warszawa 3:0 (0:0)

Skład: Kubuszewski J.(’35 Żaczek P.) – Grądalski K., Panufnik M., Sałajczyk A. – Końca D.(’67 Małkowski G.), Majewski D. – Musiał F., Sobolewski K.(’60 Guzowski Ł.), Czerkas B. – Poniatowski J.(’60 Osuch M.), Laskowski T. (’35 Pikus K.)

Kadra MZPN - 1997 21-10-2010
Po zeszłotygodniowej wygranej z Podlaskim ZPN, tym razem reprezentacji naszego regionu przyszło sie dzisiaj zmierzyć z Łódzkim ZPN. Kolejny raz do kadry na to spotaknie powołanie otrzymał Michał Panufnik. Niestety wystąpił on w tym spotkaniu tylko 2 minuty, wchodząc na boisku w samej końcówce spotaknia, gdy zespół pewnie wygrywał. Cieszymy się z regularnych powołań Michała i liczymy, że trener w przyszłych spotkaniach da mu więcej szans na pokazanie się. Jesteśmy pewni że wtedy nasz popularny „Misiek” udowodni, że zasługuje na to by grać i nieprzypadkowo tak często dostaje powołania do kadry Mazowsza.

Mazowiecki ZPN – Łódzki ZPN 3:0 (2:0)

Diabełki między słupkami - 1997 19-10-2010
1. Chimczuk Przemysław – K.S. Delta Warszawa – Mazowsze Miętne 2:2 (0:2)
Poza kadrą meczową. Na treningach bramkarskich też ostatnio bardzo rzadko.

2. Kubuszewski Jakub – K.S. Delta Warszawa – Mazowsze Miętne 2:2 (0:2)
Od pierwszej minuty między słupkami stanął Kuba, który w pierwszej połowie nie napracował się za dużo. Zapewne miało to znaczący wpływ na jego dyspozycję szczególnie, że goście w tej części spotkania oddali tylko dwa strzały na naszą bramkę. Przy pierwszym golu dla przyjezdnych nie miał nic do powiedzenia, dobrze wyszedł i skrócił kąt przeciwnikowi, jednak ten wykorzystał sytuację sam na sam i płaskim strzałem po ziemi nie dał Kubie szans. Druga bramka zdecydowanie bardziej obarcza jego konto, ze względu na ustawienie i siłę strzału. Była to piłka zdecydowanie do złapania, tym bardziej, że futbolówka zmierzała bliżej środka bramki z niewielką siłą.

3. Żaczek Patryk – K.S. Delta Warszawa – Mazowsze Miętne 2:2 (0:2)
Patryk wszedł na boisko w drugiej odsłonie meczu i bronił bardzo pewnie. W bardzo nielicznych sytuacjach, które stworzył przeciwnik zachowywał się książkowo, szybko wychodząc do piłki i zdecydowanie interweniując. Po wejściu na plac był pewnym punktem zespołu.

Wyniki II grupa naszej ligi 16-10-2010
Zaległe spotkania: Polonia Warszawa – GKP Targówek 4:0, Nadnarwianka Pułtusk – Wisła Płock 3:0

Wyniki VIII kolejka: Tęcza Płońsk - Pogoń Siedlce 4:1 Polonia Warszawa - Drukarz Warszawa 9:2, GKP Targówek - OSiR Sokołów Podlaski 5:4, Białe Orły Warszawa - Victoria Zerzeń 1:4 Legion Warszawa 2:0

Mecz ligowy z Mazowszem Miętne 16-10-2010
Po wyjazdowym spotkaniu z Ursusem przyszło nam się zmierzyć z zespołem z Miętnego, który zajmował do tej pory piąte miejsce w tabeli. Mieliśmy pewność, że te spotkanie będzie wyglądało zdecydowanie inaczej, gdyż mogliśmy liczyć na pomoc powracającego po małych perturbacjach Damiana, którego nie było z nami tydzień temu. Było to dla nas niezaprzeczalne wzmocnienie środka pola, tym bardziej, że na tej formacjii opiera się w głównej mierze nasza gra. Od pierwszych minut meczu byliśmy bardzo zmotywowani. Gra wyglądała naprawde dobrze, stwarzaliśmy sytuacje strzeleckie, co róż absorbowaliśmy bramkarza gości. Przeciwnikowi w tym czasie nie udało się przekroczyć naszej połowy. Kolejne ataki nabierały tempa i z każdą minutą coraz bardziej zaznaczała się nasza przewaga, lecz nie potrafiliśmy skierować piłki do siatki przyjezdnych. Po mimo zdecydowanej dominacji na boisku i mnóstwa sytuacji, nie ustrzegliśmy się błędu, który występował u nas we wszystkich dotychczas rozegranaych meczach. Po dosłownie jednej akcji i szybkim podaniu gości, my odpuszczamy krycie i w niewytłumaczalnych okolicznościach tracimy bramkę. Nie zrażamy się i dalej zaciekle atakujemy, jednak za nic piłka nie chce zatrzepotać w siatce Mazowsza. Goście pod koniec spotkania wyprowadzają swój drugi atak w tej odsłonie, a nasz brak zdecydowania mści się ponownie, czego pokłosiem jest drugi gol. Przeważając przez cała pierwszą połowę i mając przynajmniej 5 sytuacjii, które powinny zakończyć się bramkami, schodzimy na przerwę przegrywając. Po rozmowie w szatni wychodzimy na boisko jeszcze bardziej zdeterminowani, co przekłada sie na zawrotne tempo ataków w celu strzelania bramki. Dosłownie po minucie gry powinno być już dwa do dwóch, jednak nie wykorzystujemy 100% sytuacji. Drużyna gości broniła się całym zespołem, nie opuszczając własnej połowy praktycznie przez cała drugą cześć spotkania i ograniczając się tylko do przeszkadzania nam i wybijania piłek. My natomiast marnowaliśmy okazję za okazją, co w pewnym momencie było naprawdę irytujące, gdyż lepszych okazji nie można było mieć ! Jednak „co się odwlecze to nie uciecze” a sygnał do dalszej walki dał Damian, który pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobywa bramkę kontaktową. Za chwilę po wymienieu kilku podań w środkowej strefie boiska, świetną akcję Dawida kończy gwizdek sędziego, który oznaczał rzut karny. Na bramkę zamienia go Damian wyrównując stan rywalizacji. Nasze ataki stają sie jeszcze bardziej skomasowane i przytłaczające, stwarzamy kolejne wyborne sytuacje, jednak za nic nie możemy przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nasza skuteczność szwankowała niesamowicie, zabrakło również szczęścia i faktem stało się, że mecz, który powinien być przez nas zdecydowanie wygrany, kończy się remisem. Cieszy jednak gra, po tak długiej niemożności cały zespół zagrał dobre spotkanie, grając naprawde zdecydowanie i z pomysłem, nie szukając za wszelką cenę szybkiego zakończenia akcji. Należy podkreślić też znaczącą pomoc Tomka Laskowskiego z rocznika 1998, który bez żadnych kompleksów walczył ze starszymi zawodnikami rozgrywając naprawdę dobre zawody. Również teraz zdajemy sobie sprawę jak nieocenionym zawodnikiem dla naszego zespołu jest Damian Końca, który w dzisiejszym spotkaniu starał się za dwóch i to w głównej mierze dzięki jego golom i zaangażowaniu możemy cieszyć się z remisu. Razem tworzymy kolektyw i gdy zabraknie chodź jednego kluczowego elementu, dopiero wtedy możemy się przekonać jak wiele traci na tym cała drużyna. Ty bardziej cieszymy się, że Damian wniósł dziś donaszej gry to, co nie udawało mu sie do tej pory, spokój oraz rozwagę w koonstrowaniu akcjii. To było sygnałem dla reszty zawodników, że w końcu mogą grać tak jak potrafią najlepiej, mając za sobą tak dysponowanego zawodnika. Cały zespół nabrał wiatru w żagle i mam nadzieję, że najbliższe mecze będą tego potwierdzeniem, a nasza skuteczność poprawi się już w meczu z Piastem. JO

K.S. Delta Warszawa – Mazowsze Miętne 2:2 (0:2)

Skład: Kubuszewski J.('35 Żaczek P.) – Grądalski K., Panufnik M., Sałajczyk A. – Końca D., Majewski D. – Musiał F., Sobolewski K., Czerkas B. – Poniatowski J., Laskowski T.

Bramki: '53 Końca D., '56 Końca D. – Majewski D.

Kadra MZPN - 1997 15-10-2010
W czwartek reprezentacja MZPN rozegrała drugie spotkanie w rozgrywkach mistrzostw Polski rocznika 1997 z Podlaskim ZPN. Na zgrupowanie został powołany kolejny raz nasz etatowy obrońca Michał Panufnik. Jak się okazało było to łatwe spotkanie dla chłopców z naszego województwa, którzy szybko rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść wygrywając do przerwy już 4:0. Takim właśnie wynikiem zakończyło się całe spotkanie a Michał został delegowany na boisko na ostatnie 10 minut spotkania. Już wiemy że „Misiek” dostał kolejne powołanie tym razem na mecz z reprezentacją województwa Łódzkiego i tym bardziej cieszymy się z jego regularnych występów w kadrze.

Mazowiecki ZPN – Podlaski ZPN 4:0 (4:0)

Diabełki między słupkami - 1997 14-10-2010
1. Chimczuk Przemysław - Ursus Warszawa – K.S. Delta Warszawa 1:0 (0:0)
Poza kadrą meczową.

2. Kubuszewski Jakub - Ursus Warszawa – K.S. Delta Warszawa 1:0 (0:0)
Kuba nie miał za dużo pracy. Dobrze się ustawiał, nie popełnił znaczącego błędu. Parę razy nie wyszedł zdecydowanie do piłki, ale jest duża poprawa w stosunku do wcześniejszy spotkań. Gra na przedpolu to jego mankament, jednak w tym meczu pokazał, że coraz częściej podejmuje, w tym sektorze pola karnego, trafne decyzje.

3. Żaczek Patryk - Ursus Warszawa – K.S. Delta Warszawa 1:0 (0:0)

Wyniki II grupa naszej ligi 09-10-2010
Wyniki VII kolejka: Pogoń Siedlce - Drukarz Warszawa 4:1, Stegny Wyszogród - Tęcza Płońsk 3:0, OSiR Sokołów Podlaski - Białe Orły Warszawa 1:5, Victoria Zerzeń - Legion Warszawa 2:0

1. Polonia Warszawa 6 / 16 / 55:8
  2 Tęcza Płońsk 7 / 16 / 20:6
  4. Drukarz Warszawa 7 / 13 / 16:11
  5. Pogoń Siedlce 7 / 12 / 25:10
  6. GKP Targówek 6 / 11 / 10:11
  7. OSiR Sokołów Podlaski 7 / 10 / 23:39
  8. Nadnarwianka Pułtusk 6 / 9 / 13:8
  9. Victoria Zerzeń 7 / 7 / 12:21