Niedziela 05-06-2011

9.00 – 1997, 1998
10.00 – 2000, 2002, 2003

O diabełkach - Sebastian Pstrong 30-05-2011
Krzysztof TrzeciakowskiZapraszam na dzisiejszą rozmowę, w której moim gościem jest jeden z podopiecznych trenera Andrzeja Spelaka. Cześć, od kiedy trenujesz piłkę nożną i co cię do tego skłoniło ?
Sebastian Pstrong – Trenuję piłkę nożną od 7 roku życia, a skłonił mnie do tego mój tata.
KT - Czy chcesz w przyszłości być piłkarzem ?
SP – Chcę, ponieważ to jest moja pasja.
KT - Na jakiej grasz pozycji ?
SP – Na lewej pomocy.
KT – Podoba Ci się ta pozycja czy wolałbyś grać na innej ?
SP – Ta pozycja mi się podoba.
KT – Gdybyś dostał zadanie, aby zakwalifikować swojego trenera na jakąś pozycję na boisku, która byłaby to pozycja i dlaczego ?
SP - Na obronie, ponieważ jest masywny i się dobrze zastawia.
KT – Zamieniłbyś się rolami z Twoim trenerem ?
SP – Nie.
KT – Który element z całego treningu sprawia Ci największą przyjemność ?
SP – Gierka i strzały na bramkę.
KT – Jaka rzecz, którą oferuje Ci nasz klub podoba Ci się najbardziej ?
SP – Warunki do treningu.
KT - Jaki jest Twój piłkarski idol ?
SP - Di Maria, ponieważ dobrze operuje piłką.
KT - Lubisz jakieś inne sporty poza piłką nożną ?
SP - Nie, ponieważ jest za dużo nauki.
KT - Jaki jest twój ulubiony przedmiot ?
SP – Informatyka.
KT - Jaki jest twój cel na przyszłość ?
SP - Zostać piłkarzem.
KT – Dziękuję za rozmowę.
SP – Dziękuję.

Mecz ligowy z Rakovią Warszawa 29-05-2011
Po ostatniej dotkliwej porażce w ostatniej kolejce naszym głównym zadaniem było zrehabilitować się i pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Niestety również i w tym tygodniu powodów do radości nie mamy. Zaliczamy drugi nieudany występ, tym razem tylko i wyłącznie na własne życzenie. Spotkanie od pierwszych minut układało się po naszej myśli. Zdecydowany pressing na rywalu odniósł korzyści już w trzeciej minucie. Początek spotkania prócz szybko zdobytej bramki pokazał nasze ogromne problemy w grze obronnej. Gdyby rywal skorzystał z wielu prezentów, jakie otrzymał w pierwszej części powinniśmy przegrywać i to co najmniej dwoma bramkami. W kolejnych piętnastu minutach zaczęliśmy w tyłach grać trochę pewniej, lecz nie ustrzegliśmy się błędu i goście doprowadzili do remisu. Jednak z każdą minutą graliśmy coraz lepiej szukając swoich okazji. Mogliśmy kilkukrotnie wyjść na prowadzenie, lecz bramkarz rywali nie dał się pokonać. Co się nie udało do przerwy rozpoczęliśmy po jej zakończeniu. Rzut wolny z przed pola karnego wykonał Kacper Glinicki uderzając po ziemi w kierunku dłuższego słupka, a wszystko wykończył Michał dobrze zamykając całą akcję. Chwile później było już 3:1 po dobrej zespołowej akcji prawa stroną. Wbiegający w kierunku bramki prawą stroną Staś dostrzegł czekającego przed polem karnym Daniela, a ten pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania. W tej sytuacji wydawało się, że tego meczu nie można przegrać. Jednak kilka minut później wszystko nabrało innego kształtu. Najpierw z rzutu wolnego Patryk popełnia błąd wychodząc z bramki przed wszystkich zawodników tłoczących się w polu karnym i źle interweniując, a dosłownie chwilę później tracimy piłkę w newralgicznym punkcie naszej połowy dając szansę napastnikowi gry 1x1 z naszym obrońcą zakończoną dla nas utratą trzeciej bramki. Ostatni fragment gry był kontynuacją naszej dezorganizacji i braku komunikacji w odbiorze piłki. Zupełna pasywność w obronie doprowadziła do utraty kolejnych dwóch bramek. W sytuacji, w której z wygranego meczu nagle znajdujemy się w obliczu przegranej rzucamy się do frontalnych ataków. Niestety to było jedyne pięć minut z całego meczu, kiedy można było powiedzieć, że chcieliśmy wywalczyć coś na boisku. Pełni motywacji, zaangażowania o każda piłkę przyniosły natychmiast miażdżącą przewagę i kilka sytuacji, po których mogliśmy jeszcze pokusić się o lepszy wynik. Niestety zakończyliśmy tylko jedną akcję bramką i musieliśmy oddać komplet punktów drużynie z Ochoty. Analizując dwa ostatnie spotkania można powiedzieć, że o ile tydzień temu nie mieliśmy żadnych atutów, aby rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść, to ten pojedynek przegraliśmy na własne życzenie. Gdybyśmy włożyli tyle serca i chęci w cały mecz jak w ostatnie kilka minut to zawody zakończyłby się pewnym zwycięstwem. Niestety zostaliśmy skarceni a wygrał zespół, który pokazał charakter na boisku. AS

K.S. Delta Warszawa
– UKS Rakovia Warszawa 4:5 (1:1)

Skład: Sokołowski P. – Kociszewski K., Durka P. – Franczuk M., Rogoń F., Holoyda D. – Szatan K.

Wchodzący: Glinicki K., Heczko M., Jaszczuk O., Krysa G., Pstrong S.

Bramki: ‘3 Franczuk M. – Holoyda D., ’34 Heczko M. – Glinicki K., ’37 Holoyda D. – Durka S., ’56 Rogoń F. – Holoyda D.

Mecz ligowy z SEMP'em Ursynów 23-05-2011
W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na Ursynów, aby zmierzyć się z tamtejszym SEMP-em. Spotkanie od pierwszych minut nie układało się po naszej myśli. Szybko straciliśmy pierwszą bramkę po wyrzucie piłki z autu i wykończeniu akcji głową przez napastnika gospodarzy. Kolejną bramkę tracimy po indywidualnej akcji jednego z zawodników przeciwnika. W obu przypadkach zabrakło zdecydowanej interwencji naszych graczy defensywnych. Po pierwszej przerwie mieliśmy nadzieję, że jesteśmy w stanie otrząsnąć się z letargu, lecz kolejne minuty spotkania tego nie potwierdzały. Przez zbyt luźne krycie pozwalaliśmy rywalowi na bardzo dużo, a nasze próby odbioru piłki w momencie, kiedy przeciwnik miał już ją opanowaną były nieskuteczne. Dopiero pod koniec drugiej części promyk nadziei dali nam Daniel i Staś, którzy w dwójkowej akcji stworzyli sobie miejsce do oddania strzału. Egzekutorem całej akcji był Daniel oddając dobry strzał lewą nogą. Druga część spotkania nie przyniosła większych zmian w naszej grze. Małe rozmiary boiska wymuszały na nas próby gry indywidualnej, co zdecydowanie nie leży w naszej filozofii gry. Nie byliśmy w stanie rozwinąć skrzydeł i pokazać takiej gry, jaką preferujemy. Większość z naszych prób rozegrania piłki kończyła się na zawodnikach gospodarzy, którzy szybkimi indywidualnymi rajdami kończyli akcje z piłką w naszej bramce. Prócz słabszego występu zawodników z pola, nasz bramkarz również nie zaliczy tego meczu do udanych. Pod koniec całego spotkania stworzyliśmy jeszcze jedną składną akcję, którą wykończył Kacper Glinicki, lecz to było zdecydowanie za mało, aby wywieść z obcego terenu korzystny wynik i mimo, że podchodząc do rywalizacji nie byliśmy w najsilniejszym zestawieniu to jednak takie wpadki nie powinny mieć już w naszym wykonaniu miejsca. Musimy szybko przełknąć gorycz porażki wyciągając wnioski z lekcji, jaką dali nam chłopcy z Ursynowa. Przed nami równie ciekawe spotkania, podczas których będziemy mieli okazję zrehabilitować się za nieudany występ. AS

SEMP Ursynów – K.S. Delta Warszawa 10:2 (4:1)

Skład: Sokołowski P. – Glinicki K., Durka P. – Pstrong S., Rogoń F., Franczuk M. – Durka S.

Wchodzący: Heczko M., Holoyda D., Jaszcuk O., Kociszewski K., Krysa G., Płażalski I., Szatan K.

Bramki: ’23 Holoyda D. – Durka S., ’52 Glinicki K. – Holoyda D.

Obozy letnie 19-05-2011
Przypominamy o obozach sportowych, które dla trenujących chłopców są obowiązkowe. Chłopcy udają się jak zawsze do Niechorza, proszę nie zapomnieć o tym fakcie przy planowaniu wakacji.

Obóz dla roczników 2001, 2002 i 2003 i młodsi
Niechorze od 27-06-2011 do 06-07-2011

Obóz dla roczników: 1996, 1997, 1998, 1999 i 2000
Niechorze od 01-08-2011 do 10-08-2011

Niebawem po drugim obozie w Niechorzu chłopcy z roczników 1996, 1997, 1998 i 1999 jadą na kolejne zgrupowanie tym razem do Lwowa. Już niedługo podamy dokładną datę.

UWAGA ! W przypadku chłopców ze starszych roczników istnieje możliwość wyjazdu na pierwszy z obozów gdzie będą mogli korzystać z uroków morza i jednocześnie podnosić swoje umiejętność na treningach indywidualnych. W przypadku rocznika 2001 chłopcy mogą zaś pojechać również na drugi z obozów jednak tylko po uzgodnieniu z trenerem rocznika 2000 Panem Arturem Woźniakiem.

Przypominamy udział w obozach jest obowiązkowy w terminach głównych wyznaczonych dla danych roczników.

Zajęcia na basenie 21/22-05-2011 17-05-2011

Sobota 21-05-2011

10.00 – 1999, 2000

Niedziela 22-05-2011

9.00 – 1998

Mecz ligowy z Unią Warszawa 15-05-2011
Za nami piąta kolejka spotkań rewanżowych. Dziś jako gospodarze mieliśmy okazję zmierzyć się z zespołem Unii Warszawa. Mając w pamięci jesienne bardzo wyrównane potkanie, zakończone remisem wiedzieliśmy, że i dziś emocji nie zabraknie. Pierwsze piętnaście minut mimo, że upłynęło bez bramek, to pozwoliło nam wybadać rywala i stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Niestety w obu klarownych sytuacjach zbyt dużo czasy zajęło nam opanowanie piłki, dając tym samym możliwość na reakcję bramkarza gości. W jednej jak i drugiej akcji zabrakło szybkiej decyzji, która pozwoliłaby nam cieszyć się ze zdobycia bramki. W kolejnej kwarcie nie rezygnowaliśmy z gry zespołowej, jednak zdecydowanie brakowało zmiany rytmu gry. Dobrze funkcjonowaliśmy do wysokości pola karnego rywala, wymieniając dużą liczbę podań, bardzo dobrze zmieniając ciężar gry zarówno przez obrońców jak i środkowego pomocnika. Jednak problemem naszym było wykonanie podania, które otworzyłoby drogę do bramki gości. Utrzymując się długu przy futbolówce i czekając na okazję do wykonania kluczowego podania uśpiliśmy swoja czujność. Podczas pracy nad odbiorem piłki w sytuacji dość uporządkowanej, gdzie każdy z naszych zawodników miał na „piersiach” swojego rywala, tracimy bramkę „z niczego”. Stracona bramka początkowo lekko nami wstrząsnęła i podcięła skrzydła, a chwile później sędzia zakończył pierwsza połowę gry. W przerwie zwróciliśmy uwagę na nasza pasywność w grze ofensywnej, co poskutkowało większą aktywnością w kolejnych minutach meczu. Po dobrym przejęciu na naszej połowie piłka trafia do Filipa, który prostopadłym podaniem dostrzegł wybiegającego Daniela. Ten wygrywając pojedynek biegowy z obrońcą skutecznie minął bramkarza i doprowadził do remisu. Bramka przez nas zdobyta wniosła sporo ożywienia w grze i z większą pewnością angażowaliśmy się w kolejne ataki. Niesieni przypływem energii coraz śmielej rozgrywaliśmy piłkę, jednak w jednej z akcji przytrafił nam się duży błąd. Straciliśmy piłkę w środku pola w sytuacji, kiedy nasi obrońcy byli zaangażowani w konstruowanie ataku, co otworzyło drużynie gości drogę do bramki. Na nasze nieszczęście napastnik wykorzystał okazję jaka mu się nadarzyła ponownie dając prowadzenie swojej drużynie. Warto pochwalić chłopców, że mimo utraty bramki nie opuściliście głów, lecz całym sercem dąrzyli do odrobienia strat. Chwile później po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji zaskoczyliśmy defensywę chłopców z Bemowa. Po wymianie kilku szybkich podań na małej przestrzeni w prawym sektorze boiska na połowie rywala Daniel dokładnym dośrodkowaniem w pole karne obsłużył świetnie zamykającego całą akcje Michała Heczko. Michał wbiegając w pole karne z lewego skrzydła bez wahania uderzył piłkę z powietrza w długi róg bramki przeciwnika doprowadzając do remisu. Na ostatnie piętnaście minut wyszliśmy bardzo zmotywowani i zdeterminowani do tego, aby przechylić szalę zwycięstwa na nasza stronę. Trzeba przyznać, o ile w odbiorze piłki byliśmy niesłychanie skuteczni przejmując ją chwilę po tym jak ją traciliśmy nie dopuszczając do jakiegoś zagrożenia, to jednak wciąż mieliśmy trudności z rozmontowaniem obrony drużyny Unii. Dopiero na pięć minut przed końcem rywalizacji zapewniliśmy sobie końcowe zwycięstwo. Wyrzuconą piłkę z autu z wysokości pola karnego gości przedłuża głowa Staś na będącego za nim Daniela. Holy wygrywając pojedynek główkowy skierował piłkę przy słupku bramki przypieczętowując kawał dobrej pracy, jaka dziś wykonali wszyscy nasi chłopcy. W ostatnich minutach mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, gdyby sędzia w dość kontrowersyjnej sytuacji wskazał na „jedenastkę” a nie na linie pola karnego dając nam tylko rzut wolny. Mimo takiej decyzji, która już nie miała wpływu na końcowy rezultat zaliczyliśmy kolejny dobry występ. Podsumowując całe spotkanie najbardziej jestem zadowolony z decyzji, jakie podejmowali dziś moi podopieczni. Mógłbym policzyć na palcach jednej ręki decyzje negatywnie wpływające na obraz naszej gry. Jako zespół w tym i innych spotkaniach nie ograniczamy się do samego wybijania piłki do przodu na napastnika, lecz gramy zespołowo. I choć nauka takiego stylu gry niesie za sobą czasami straty piłki w dość ważnych strefach boiska, czego konsekwencja jest nawet utrata jednej czy kilku bramek, to jednak z pewnością takie ryzyko będziemy ponosić. Dlaczego ? Ponieważ zależy nam na rozwoju pełnowartościowego piłkarza, a nie „kopacza piłki”. Gratuluje wam chłopcy kolejnego dobrego występu. AS

K.S. Delta Warszawa – Unia Warszawa 3:2 (0:1)

Skład: Sokołowski P. – Popławski M., Durka P. – Pstrąg S., Rogoń F., Płażalski I. – Durka S.

Wchodzący: Franczuk M., Glinicki K., Heczko M., Holoyda D., Jaszczuk O., Kociszewski K., Krysa G., Szatan K.

Bramki: ’33 Holoyda D. – Rogoń F., ’43 Heczko M. – Holoyda D., ’55 Holoyda D. – Durka S.

Zajęcia na basenie 14/15-05-2011 KOREKTA !!! 10-05-2011

Sobota 14-05-2011

10.00 – 1999, 2001

Niedziela 15-05-2011

9.00 – 1996

Mecz ligowy z Varsovią Warszawa 08-05-2011
Kolejny tydzień pracy za nami a w związku z tym również kolejne spotkanie ligowe. Tym razem byliśmy gośćmi na obiektach Varsovii. Przygotowując się do tego spotkania zwracaliśmy uwagę na to, aby nie zlekceważyć przeciwnika i przez pełne 60 minut zagrać z pełną koncentracją i motywacją, czego nam jeszcze często brakuje. Założenie było proste. Bez względu na wynik nie obniżać lotów i realizować zadania przedmeczowe. Od samego początku nasza przewaga była widoczna gołym okiem. Niestety popełnialiśmy też sporo prostych błędów technicznych. Nękały nas zarówno problemy z przyjęciem, jak również podania niecelne lub zagrane nie w tempo. Mimo zdecydowanej przewagi i dużej swobody w rozgrywaniu piłki rywal skutecznie przerywał nam nasze frontalne ataki. Efektem tego było zdobycie zaledwie jednej bramki podczas piętnastu minut zdecydowanej przewagi. Pewnym utrudnieniem z pewnością były niezbyt duże rozmiary boiska oraz zespól broniący się w okolicy pola karnego nastawiony jedynie na wybijanie piłki. Jednak w takich wypadkach musimy wykazać się mądrością w grze czekając cierpliwie na wyjście rywala z pod własnego pola karnego. Czasami brakowało nam cierpliwości, chcieliśmy jak najszybciej przedostać się w okolice bramki gospodarzy. Niestety wielokrotnie kończyło się to wybiciem piłki przez chłopców z Varsovii. Jednak z każdą minutą spotkania coraz więcej szanowaliśmy piłkę, co miało duży wpływ na grę. I dlatego w drugiej kwarcie strzeliliśmy dwa gole, w trzeciej trzy, a w ostatniej dołożyliśmy jeszcze pięć. I choć nasza przewaga była kolosalna nie ustrzegliśmy się kilku błędów indywidualnych, po których dwukrotnie nasz bramkarz wyjmował piłkę z siatki. Podsumowując rozegraliśmy przyzwoite zawody, stwarzając sobie niezliczone ilości sytuacji bramkowych. Można narzekać, że mimo tylu akcji piłka wpadła tylko jedenaście razy w bramkę gospodarzy. Lecz ważniejszy był nasz akcent położony nie na ilości bramek, lecz na jakości gry. I mimo, że duża część akcji nie została „skończona” to jednak jest to dla nas kolejne bardzo cenne doświadczenie i kolejne minuty przepracowane przez cały zespół. Dwa słowa należą się jeszcze chłopcom, którzy wczoraj zadebiutowali w starszym roczniku naszej Akademii. Filip, Staś i Przemek rozegrali znaczną część meczu ze starszymi kolegami zaliczając dobre zawody i zyskując kolejne doświadczenie na wyższym poziomie rozgrywek. Tego wszystkiego na pewno nie byłoby bez waszego pełnego zaangażowania w pracy nad sobą i jesteście żywym przykładem, że solidna praca na treningach przynosi zamierzone efekty. Gratuluje wam dobrego debiutu i życząc dalszych sukcesów chciałbym, aby pozostali chłopcy poszli w wasze ślady. Duże brawa chłopcy !!! AS

Varsovia Warszawa - K.S. Delta Warszawa 2:11 (0:3)

Skład: Sokołowski P. – Popławski M., Durka P. – Pstrong S.,Rogoń F., Płażalski I. – Szatan K.

Wchodzący: Durka S., Franczuk M., Glinicki K., Heczko M., Holoyda D., Jaszczuk O., Kociszewski K.,

Bramki: ‘8 Durka S. – Rogoń F., ’18 Franczuk M. – Durka S., ’24 Popławski M., ’33 Pstrong S. – Durka S., ’40 Durka S., ’43 Durka S. – Płażalski I., ’48 Durka S. – Płażalski I., ’50 Holoyda D., ’54 Durka S. – Płażalski I., ’55 Płażalski I. – Durka S., ’58 Franczuk M. – Glinicki K.