SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

Zgrupowanie Szkoleniowe (Łódź)
trzeci dzień, gramy i zwiedzamy...
19-05-2024

Zgrupowanie Szkoleniowe (Łódź)
drugi dzień, nie tylko sportowy...
18-05-2024

Zgrupowanie Szkoleniowe (Łódź)
pierwszy dzień sportowych zmagań...
17-05-2024

Co w trawie piszczy - 2012 WI
radość o zachodzie słońca...
16-05-2024

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] >>>

 
Sobolew - dzień trzeci 23-02-2014

Dzień jak co dzień, a dodatkowo dwie gry kontrolne. Rywalizowali chłopcy rocznika 1998 i 2004 (zapraszamy do zakładek zespołów, są tam opisy). Grę wewnętrzną mieli też chłopcy 2000 i 2001. W ten sposób mieliśmy dużo grania i kibicowania. Piękna pogoda sprzyjała licznym spacerom. Wszyscy teraz śpią jak zabici.

 
Sobolew - dzień drugi 22-02-2014

Drugi dzień obozu wprowadził nas w rytm obozowych zajęć. Plan przygotowany przez Dyrektora Sebastiana Gmurka nie zostawia nam za dużo czasu na nudę. Treningi odbywają się w cyklach: rozruch poranny, trening przedpołudniowy i trening popołudniowy. To przeplatane jest animacjami, spacerami i posiłkami. Pogoda dzisiaj sprzyjała zajęciom na dworze i spacerom. Nigdy jeszcze podczas zimowego obozu nie było takiej wiosennej pogody. Kładziemy się spać i czekamy na kolejny dzień, jutro pierwsze gry kontrolne.

 
"Południe" o Delcie 22-02-2014

Niedawno pisaliśmy o tekście w "Rzeczpospolitej", a dziś znów możemy pochwalić się obecnością naszego klubu w mediach. W ostatnim numerze "Południa" pojawiły się kolejne pozytywne informacje na temat działania naszego klubu. W artykule znajdziecie kilka słów o planowanej inwestycji na obiekcie. Plany są imponujące, będziemy mieli wspaniałą i kameralną bazę sportową. Szczegóły niebawem.

 
Sobolew - dzień pierwszy 21-02-2014

Kiedy spotykaliśmy się dzisiaj rano było jeszcze ciemno. Szybka podróż i już kilka minut po dziewiątej witamy Sobolew. Przed południem wszystkie grupy trenują, potem pierwszy smaczny obiadek i sjesta. Po południu zakupy, pierwsze spacery i dalej trenujemy. Jak zawsze stoły tenisowe cieszą się cały czas dużym wzięciem. Kolacja a potem dużo zabaw, animacje zaczynamy jutro. Powoli robi się ciemno, powoli chłopcy szykują się do spania. Jutro kolejny dzień pracy i zabawy.

 
WRPP - sesja 19-02-2014 19-02-2014

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna sesja Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego. Prace rozpoczęliśmy od pozytywnego zaopiniowania Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m. st. Warszawy w roku 2014. Rada następnie na wniosek Biura Ochrony Środowiska zdecydowała, że sprawami związanymi z konsultacjami społecznymi dotyczącymi pomników przyrody na terenie Białołęki zajmować się będą przedstawiciele branżowego KDS.

W dalszym toku omawialiśmy proces powstawania projektu budżetu na rok 2015. Rada ustaliła, że włączy się w prace już na samym początku tworzenia budżetu w maju bieżącego roku. W kwietniu zostanie powołany Zespół  budżetowy, postanowiliśmy też, że do prac zostaną zaangażowane KDS-y i DKDS-y. Jest to dla nas bardzo ważna sprawa. Będziemy mieli pierwszy raz możliwość ścisłej współpracy z władzami Warszawy w tej kwestii i jest to kolejny ważny sygnał, że jesteśmy bardzo poważnie traktowani.

Dalej Rada ustaliła harmonogram  prac na rok 2014 z listą projektów do opiniowania. Poruszaliśmy również sprawę prac różnych naszych Zespołów przy Radzie. Desygnowaliśmy członków do Kapituły konkursowej S3EKTOR 2013, niebawem  nastąpią rozstrzygnięcia. Kolejna sesja w marcu.

Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego

 
XCVII Delta Cup - 2003 15-02-2014

Dzisiaj mamy pierwszy dzień ferii. Nietypowo właśnie dzisiaj dla tych co jeszcze nie wyjechali odbyła się kolejna rywalizacja w ramach naszej imprezy. Jak zawsze było na co popatrzeć, trenerzy dostali kolejny materiał do analizy. Zapraszamy do zakładki „Delta Cup” gdzie znajdują się wszystkie wyniki i fotografie.

 
Ferie i obóz! 14-02-2014

Zakończyliśmy właśnie wszystkie zajęcia klubowe oraz „Przedszkola Orlika” i „Szkoły Orlika”. Rozpoczyna się okres ferii zimowych. Jednak nie wszyscy będą odpoczywać całe dwa tygodnie. Większość z nas spotyka się już z samego rana za tydzień w piątek. W bardzo licznej grupie wyjeżdżamy na obóz do Sobolewa. Będzie cała masa zajęć sportowych i jak zawsze liczne animacje.

 
Kluby Warszawskie - SRWF "Jutrznia" 14-02-2014

Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dziś bliżej poznamy Stowarzyszenie Robotnicze Wychowania Fizycznego „Jutrznia”.

Klub powstał w 1922 roku z inicjatywy Bundu (partia - Powszechny Żydowski Związek Robotniczy na Litwie, w Polsce i Rosji), jako stowarzyszenie ogólnopolskie, którego centrala miała miejsce w Warszawie. Właśnie w stolicy działał najważniejszy i najliczniejszy z oddziałów SRWF „Jutrznia” Warszawa. W całym klubie zrzeszonych było ponad tysiąc zawodników, a w skali całego kraju do organizacji należało 6-7 tysięcy sportowców.

Pochodzenie, poglądy społeczno-polityczne oraz swoista wizja na kulturę fizyczną nacechowane radykalizmem spowodowały, iż klub skazany był na izolację. Z jednej strony nie był uznawany przez ortodoksyjnych Żydów, a przez władze państwowe często inwigilowany z powodu podejrzeń o komunistyczne powiązania. Napięta atmosfera panowała między Jutrznią, a innymi warszawskimi klubami. SRWF unikał konfrontacji z żydowskimi klubami („Makabi” czy „Hapoel”), a także niektórymi polskimi organizacjami. Tylko przez kilka lat Jutrznia nawiązywała dobre stosunki z „Marymontem” czy „Skrą”.

Należy przedstawić powód takich konfliktów. W latach dwudziestych poglądy „Jutrzni” na sport były uważane za kuriozalne. W 1929 roku działacze organizacji domagali się zakazu uprawiania boksu w środowiskach RKS (Robotniczych Klubów Sportowych). Jednocześnie nalegali na zmianę przepisów w piłce nożnej. Wedle przedstawionej koncepcji, o zwycięstwie nie powinna decydować jedynie liczba zdobytych goli, ale również należałoby brać pod uwagę grę „fair play”. Jakie było tłumaczenie tej innowacji? Otóż działacze argumentowali, że zmiany spowodowałyby zmianę piłki nożnej ze sportu brutalnego na grę „prawdziwie socjalistyczną i demokratyczną”.

Przez lata „Jutrznia” niewiele się zmieniła. Na początku lat trzydziestych organizacja częściej brała udział w rozgrywkach krajowych, jednak wciąż miała pogardliwy stosunek do sportu wyczynowego. Skutkiem tego mimo wielu sportowców zrzeszonych w SRWF Jutrznia, ciężko znaleźć wartościowe wyniki przez nich osiągnięte.

W SRWF Jutrznia prowadzonych było siedem sekcji: tenis stołowy, lekkoatletyka, gimnastyka, boks, piłka nożna, kolarstwo i pływanie.  W Warszawie klub posiadał trzy siedziby, przy ulicy Nalewki (dwie) oraz przy ulicy Leszno.

Wyróżniającymi się zawodnikami „Jutrzni” byli tenisista stołowy pozyskany z warszawskiej „Hasmonei” – Rojzen – który w latach 1938-39 zdobywał Mistrzostwa Warszawy oraz był członkiem kadry Polski. Warto również wspomnieć o Michale Klepfiszu, który należał do sekcji lekkoatletyki. Klepfisz nigdy nie wyróżnił się jako sportowiec, jednak w okresie wojny był bohaterskim dowódcą powstania w Getcie.

Warszawska „Jutrznia” została reaktywowana w 2011 roku. Obecnie w klubie działa sekcja biegowa i narciarska.

 
Dyrektorskim okiem - Gmurek Sebastian 11-02-2014

„Hard work beats talent, when talent doesn’t work hard”. Maksyma przytoczona na wstępie sprawdza się w 100 % kiedy spojrzy się na zawodników uprawiających sport. Niejednokrotnie jesteśmy świadkami, gdy ciężko pracujący sportowcy o mniejszym potencjale osiągają zdecydowanie więcej od tych bardziej uzdolnionych. Niestety wielokrotnie stykamy się z sytuacją, gdy ktoś o sporych predyspozycjach zapomina, że do osiągnięcia mistrzostwa sportowego potrzeba wylać litry potu i łez. Powinien starać się szanować to co dostał od losu i popierać to ciężką pracą. Tak naprawdę jest to jedyna droga do wejścia na szczyt. Największe szanse na sukces zawsze będzie miał zawodnik obdarzony talentem, który dodatkowo nie ustaje w dążeniu do doskonalenia siebie. Na każdym kroku pracujący nad sobą i rozumiejący, że nie ma miejsca na półśrodki. Jednak kolejną grupę mającą szansę na osiągnięcie zakładanego celu w danej dziedzinie sportu paradoksalnie stanowią Ci, którzy mimo braku dużych możliwości nie szczędzą wysiłku dla dotarcia tam gdzie sobie założyli. Zdają sobie sprawę, że muszą wykonać ogrom pracy, ale robią to i pokonują kolejne przeciwności, nie poddają się swoim ograniczeniom i w efekcie je pokonują. Każda sekunda spędzona przez nich podczas treningu czy rywalizacji jest w pełni wykorzystana. Właśnie dlatego ich szanse na zaistnienie w sporcie są zdecydowanie większe od tych zawodników, którzy urodzili się z talentem i myślą, że reszta też zostanie im podana na talerzu. Nic bardziej mylnego. Prędzej czy później z naciskiem na to pierwsze znikają ze sceny i mówimy o kolejnych niespełnionych talentach. Mówię o tym bo chciałbym żeby wszyscy zrozumieli jak ważna i to nie tylko w sporcie, ale w ogóle w życiu jest ciężka praca. Dzięki niej można osiągnąć naprawdę wiele i dotrzeć tam gdzie wydawać by się mogło nie ma się możliwości znaleźć. Nawet posiadając talent pamiętajmy, że dostaliśmy jeden atut, jesteśmy krok przed innymi, trochę bliżej nam na szczyt, ale gwarancji jego osiągnięcia nie mamy. Talent poparty ciężką pracą przybliży nas do absolutnego Topu, a ja poszedł bym trochę dalej i zamienił te dwie cechy miejscami i zdecydowanie na pierwszym miejscu zawsze stawiał ciężką pracę. Dlatego pamiętajmy, że „ciężka praca pokona talent, kiedy talent nie będzie ciężko pracował”. SG

 
Nabór do klasy licealnej rocznik 1998 11-02-2014

Nasi chłopcy z rocznika 1998 powoli zbliżają się do końca nauki w gimnazjum. W nowym roku szkolnym będą już licealistami w CX Liceum Ogólnokształcącym im. Roberta Schumana. Szkoła ta jest niedaleko od klubu i tak jak w przypadku gimnazjum cały proces edukacyjny połączony będzie z treningami. Planujemy wraz z władzami szkoły taki grafik lekcji i zajęć sportowych aby chłopcy kończyli je około godziny 16.30. Pozostawia to dużo czasu na naukę i zajęcia pozostałe.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych zmianą barw klubowych i przejściem do naszej klasy licealnej na spotkanie w szkole. Dla naszych rodziców i zawodników oczywiście miejsca już są zarezerwowane co nie zmienia faktu, że również i ich serdecznie powitamy na spotkaniu.

Spotykamy się o godzinie 17.00 w dniu 12-02-2014 (środa)
LO Szumana, ul. Jana III Sobieskiego 68 w Warszawie
Szkoła znajduje się wewnątrz osiedla pomiędzy Sobieskiego a Bonifacego.

W razie pytań proszę dzwonić do Dyrektora Sportowego naszego klubu, który jest jednocześnie trenerem tego zespołu. Sebastian Gmurek – 604 203 814.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] >>>

 Sezon 2023/2024
 Sezon 2022/2023
 Sezon 2021/2022
 Sezon 2020/2021
 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Towarzystwo Sportowe Falenica Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
2012 Wilanów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa Górny Mokotów, Warszawa, ul. Gubinowska 28/30
20-05-2024 (poniedziałek) 18:30
2012 Górny Mokotów
Mecz ligowy z K.S. Delta Warszawa Wilanów, ul. Gubinowska 28/30
20-05-2024 (poniedziałek) 18:30
2016
Mecz ligowy z SEMP Ursynów '15, 02-987 Warszawa, ul. Syta 123
21-05-2024 (wtorek) 18:30
2014
Mecz ligowy z FC Lesznowola, Warszawa, ul. Chełmska 23
23-05-2024 (czwartek) 17:30
2016
Turniej Super Cup, 62-563 Licheń Stary, ul. Toruńska 27
24-05-2024 (piątek) 19:00
2015 Praga-Południe
Mecz ligowy z Futgol Warszawa, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego, ul. Serwisowa 3
25-05-2024 (sobota) 08:30
[1]  [2]  [3]   >>>
Ligue 1 (34. kolejka) 20-05-2024

Toulouse FC - Stade Brestois 29 0:3 (0:0)
Camara (48), Amavi (54), Amavi (90)

Stade de Reims - Stade Rennais 2:1 (0:0)
Abdelhamid (48), Akieme (80) - Rieder (90+4)

AS Monaco FC - FC Nantes 4:0 (3:0)
Ben Yedder (6), Kehrer (10), Camara (24), Ben Seghir (61)

FC Metz - Paris Saint-Germain F.C. 0:2 (0:2)
Soler (7), Lee Kang-In (12)

Olympique Lyon - RC Strasbourg 2:1 (1:0)
Lacazette (39), Lacazette (90+5) - Diarra (63)

FC Lorient - Clermont Foot 63 5:0 (2:0)
Abergel (38), Bamba (42), Bouanani (54), Dieng (63, 90)

LOSC Lille - OGC Nice 2:2 (0:1)
Haraldsson (55), Andre (73) - Laborde (10), Lotomba (90+2)

RC Lens - Montpellier HSC 2:2 (2:0)
Wahi (4), Machado (45+2) - Maamma (58), Mincarelli (74)

Le Havre AC - Olympique Marsylia 1:2 (0:0)
Bayo (90+6) - Aubameyang (64), Murillo (77)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Paris Saint-Germain F.C. 76 34 81:33
2. AS Monaco FC 67 34 68:42
3. Stade Brestois 29 61 34 53:34
4. LOSC Lille 59 34 52:34
5. OGC Nice 55 34 40:29
6. Olympique Lyon 53 34 49:55
7. RC Lens  50 34 45:37
8. Olympique Marsylia 50 34 52:41
9. Stade de Reims 47 34 42:47
10. Stade Rennais 46 34 53:46
11. Toulouse FC 43 34 42:46
12. Montpellier HSC 41 34 43:48
13. RC Strasbourg 39 34 38:50
14. FC Nantes 33 34 30:55
15. Le Havre AC 32 34 33:45
16. FC Metz 29 34 35:58
17. FC Lorient 29 34 43:66
18. Clermont Foot 63 25 34 26:60

 

1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (Ligue 2)

Ligi mazowieckie (15-19.05.2024) 20-05-2024

I Liga - kolejka 33

Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
Nowak (20), Stanclik (62) - Szwoch (66)

Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
Grudniewski (90+1) - Kamiński (2)

II Liga - kolejka 33

Pogoń Siedlce - Chojniczanka 2:3 (0:2)
Demianiuk (53, 79) - Szczytniewski (39), Vitalucci (44), Korczyc (53)

III Liga - Grupa I - kolejka 31

Legia Warszawa - GKS Wikielec 1:0 (0:0)
Kucharczyk (48)

Olimpia Zambrów - KS Legionovia Legionowo 3:1 (1:1)
Malinowski (40), Parobczyk (61), Romanowicz (66)

Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (0:1)
Lapinski (49), Papikyan (61), Vasin (81), Yavorskyi (90) - Broda (18), Knysh (51), Kopczyński (87)

Mławianka Mława - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:5 (0:1)
Masalov (51) - Zinkewycz (28, 66), Jaron (49), Niski (53), Mikolajewski (BS) (63)

Broń Radom - Victoria Sulejówek 1:1 (0:0)
Bago Timite (85) - Pindor (90+2)

Pilica Białobrzegi - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:6 (1:4)
Wojtysiak (28), Stawiarz (73) - Pienkowski (5), Snopczynski (17, 45, 52), Gorka (45), Kolasa (83)

 

Ligue 1 (34. kolejka) 20-05-2024

Toulouse FC - Stade Brestois 29 0:3 (0:0)
Camara (48), Amavi (54), Amavi (90)

Stade de Reims - Stade Rennais 2:1 (0:0)
Abdelhamid (48), Akieme (80) - Rieder (90+4)

AS Monaco FC - FC Nantes 4:0 (3:0)
Ben Yedder (6), Kehrer (10), Camara (24), Ben Seghir (61)

FC Metz - Paris Saint-Germain F.C. 0:2 (0:2)
Soler (7), Lee Kang-In (12)

Olympique Lyon - RC Strasbourg 2:1 (1:0)
Lacazette (39), Lacazette (90+5) - Diarra (63)

FC Lorient - Clermont Foot 63 5:0 (2:0)
Abergel (38), Bamba (42), Bouanani (54), Dieng (63, 90)

LOSC Lille - OGC Nice 2:2 (0:1)
Haraldsson (55), Andre (73) - Laborde (10), Lotomba (90+2)

RC Lens - Montpellier HSC 2:2 (2:0)
Wahi (4), Machado (45+2) - Maamma (58), Mincarelli (74)

Le Havre AC - Olympique Marsylia 1:2 (0:0)
Bayo (90+6) - Aubameyang (64), Murillo (77)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Paris Saint-Germain F.C. 76 34 81:33
2. AS Monaco FC 67 34 68:42
3. Stade Brestois 29 61 34 53:34
4. LOSC Lille 59 34 52:34
5. OGC Nice 55 34 40:29
6. Olympique Lyon 53 34 49:55
7. RC Lens  50 34 45:37
8. Olympique Marsylia 50 34 52:41
9. Stade de Reims 47 34 42:47
10. Stade Rennais 46 34 53:46
11. Toulouse FC 43 34 42:46
12. Montpellier HSC 41 34 43:48
13. RC Strasbourg 39 34 38:50
14. FC Nantes 33 34 30:55
15. Le Havre AC 32 34 33:45
16. FC Metz 29 34 35:58
17. FC Lorient 29 34 43:66
18. Clermont Foot 63 25 34 26:60

 

1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (Ligue 2)

La Liga (37. kolejka) 20-05-2024

Deportivo Alavés - Getafe CF 1:0 (1:0)
Vicente (12)

Villarreal CF - Real Madryt 4:4 (1:4)
Sorloth (39, 48, 52, 56) - Guler (14, 45+2), Joselu (30), Lucas (40)

Valencia CF - Girona FC 1:3 (0:1)
Pepelu (84) - Savio (32), Dovbyk (58), Gasiorowski (BS) (67)

RCD Mallorca - UD Almería 2:2 (1:1)
Larin (29), Darder (83) - Arribas (41), Langa (66)

Granada CF - Celta Vigo 1:2 (0:0)
Bruno Mendez (86) - Larsen (61), Bamba (63)

Cádiz CF - UD Las Palmas 0:0

Real Betis - Real Sociedad 0:2 (0:2)
Mendez (5), Merino (42)

FC Barcelona - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
Lewandowski (3), Pedri (72, 75)

Atlético Madryt - CA Osasuna 1:4 (0:1)
Morata (55) - Garcia (26, 64), Oroz (52), Torro (88)

Athletic Bilbao - Sevilla FC 2:0 (2:0)
Garcia (17), Muniain (19)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Real Madryt 94 37 87:26
2. FC Barcelona 82 37 77:43
3.  Girona FC 78 37 78:46
4. Atlético Madryt 73 37 68:43
5. Athletic Bilbao 65 37 60:37
6. Real Sociedad 60 37 51:37
7. Real Betis 56 37 48:45
8. Villarreal CF 52 37 64:64
9. Valencia CF 48 37 38:43
10. Deportivo Alavés 45 37 35:45
11. CA Osasuna 44 37 44:55
12. Getafe CF 43 37 41:52
13. Sevilla FC 41 37 47:52
14. Celta Vigo 40 37 44:55
15. UD Las Palmas 39 37 32:46
16. Rayo Vallecano 38 37 29:47
17. RCD Mallorca 37 37 31:43
18. Cádiz CF 33 37 25:49
19. Granada CF 21 37 38:72
20. UD Almería 18 37 37:74


1-4 Awans (LM)5-6 Awans (LE)7 Awans (LK)18-20 Spadek (LaLiga2)

Premier League (38. kolejka) 19-05-2024

Sheffield United - Tottenham Hotspur 0:3 (0:1)
Kulusevski (14, 65), Porro (59)

Manchester City - West Ham United 3:1 (2:1)
Foden (2, 18), Rodri (59) - Kudus (42)

Luton Town - Fulham 2:4 (1:2)
Morris (45+1), Doughty (55) - Traore (43), Jimenez (45+3, 49), Wilson (68)

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 2:0 (2:0)
Mac Allister (34), Quansah (40)

Crystal Palace - Aston Villa 5:0 (2:0)
Mateta (9, 39, 63), Eze (54, 69)

Chelsea - Bournemouth 2:1 (1:0)
Caicedo (17), Sterling (48) - Badiashile (BS) (49)

Burnley - Nottingham Forest 1:2 (0:2)
Cullen (72) - Wood (2, 14)

Brighton & Hove Albion - Manchester United 0:2 (0:0)
Dalot (73), Hojlund (88)

Brentford - Newcastle United 2:4 (0:3)
Janelt (48), Wissa (70) - Barnes (21), Murphy (36), Isak (38), Guimaraes (77)

Arsenal - Everton 2:1 (1:1)
Tomiyasu (43), Havertz (89) - Gueye (40)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Manchester City 91 38 96:34
2. Arsenal 89 38 91:29
3. Liverpool 82 38 86:41
4. Aston Villa 68 38 76:61
5. Tottenham Hotspur 66 38 74:61
6. Chelsea 63 38 77:63
7. Newcastle United 60 38 85:62
8. Manchester United 60 38 57:58
9. West Ham United 52 38 60:74
10. Crystal Palace 49 38 57:58
11. Brighton & Hove Albion 48 38 55:62
12. Bournemouth 48 38 54:67
13. Fulham 47 38 55:61
14. Wolverhampton Wanderers 46 38 50:65
15. Everton 40 38 40:51
16. Brentford 39 38 56:65
17. Nottingham Forest 32 38 49:67
18. Luton Town 26 38 52:85
19. Burnley 24 38 41:78
20. Sheffield United 16 38 35:104


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)18-20 Spadek (Championship)

Bundesliga (34. kolejka) 19-05-2024

Werder Brema - Bochum 4:1 (1:0)
Friedl (6), Jung (78), Stage (80), Schmid (87) - Antwi-Adjei (85)

VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05 1:3 (1:1)
Paredes (18) - Gruda (24), van den Berg (72), Burkardt (85)

VFB Stuttgart - Borussia Moenchengladbach 4:0 (2:0)
Guirassy (23, 31), Jeong Woo-Yeong (75), Silas (83)

TSG Hoffenheim - Bayern Monachium 4:2 (1:2)
Beier (8), Kramaric (68, 85, 87) - Tel (4), Davies (6)

Heindenheim - 1. FC Koeln 4:1 (3:0)
Dinkci (16, 22), Sessa (36), Beste (78) - Tigges (64)

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 2:2 (0:1)
Ekitike (60), Marmoush (77) - Simons (42), Sesko (46)

Borussia Dortmund - Darmstadt 4:0 (2:0)
Maatsen (30), Reus (38), Brandt (72), Malen (88)

Bayer Leverkusen - FC Augburg 2:1 (2:0)
Boniface (12), Andrich (27) - Komur (62)

1. FC Union Berlin - SC Freiburg 2:1 (0:0)
Hollerbach (68), Haberer (90+2) - Doan (85)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Bayer Leverkusen 90 34 89:24
2. VFB Stuttgart 73 34 78:39
3. Bayern Monachium 72 34 94:35
4. RB Lipsk 65 34 77:39
5. Borussia Dortmund 63 34 68:43
6. Eintracht Frankfurt  47 34 51:50
7. TSG Hoffenheim 46 34 66:66
8. Heindenheim 42 34 50:55
9. Werder Brema 42 34 48:54
10. SC Freiburg 42 34 45:58
11. FC Augburg 39 34 50:60
12. VfL Wolfsburg 37 34 41:56
13. 1. FSV Mainz 05 35 34 39:51
14. Borussia Moenchengladbach 34 34 56:67
15. 1. FC Union Berlin 33 34 33:58
16. Bochum 33 34 42:74
17. 1. FC Koeln 27 34 28:60
18. Darmstadt 17 34 30:86


1-4 Awans (LM)5 Awans (LE)6 Awans (LK)16 Baraż, 17-18 Spadek (2. Bundesliga) 

Ekstraklasa (33. kolejka) 19-05-2024

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Dadok (BS) (42), Shikavka (75)

Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
Matsenko (31), Nahuel (61)

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Ameyaw (77) - Imaz (90)

Cracovia - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
Kallman (37), Rakoczy (55)

Warta Poznań - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Pankov (26)

Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 (1:1)
Rondic (43) - Velde (21)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 60 33 74:45
2. Śląsk Wrocław 60 33 48:30
3. Legia Warszawa 56 33 49:38
4. Lech Poznań 53 33 46:39
5. Górnik Zabrze 53 33 45:40
6. Raków Częstochowa 52 33 53:37
7. Pogoń Szczecin 52 33 58:38
8. Zagłębie Lubin 44 32 40:47
9. Piast Gliwice 43 33 38:34
10. Widzew Łódź 43 33 42:45
11. Stal Mielec 43 33 40:45
12. Cracovia 39 33 45:44
13. Radomiak Radom 38 33 40:55
14. Puszcza Niepołomice 37 33 38:39
15. Warta Poznań 37 33 33:40
16. Korona Kielce 35 33 38:43
17. Ruch Chorzów 29 33 38:55
18. ŁKS Łódź 21 32 30:71


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Ekstraklasa (33. kolejka) 18-05-2024

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:0

Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
Kapralik (36) - Bartosz (79)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 59 32 73:44
2. Śląsk Wrocław 57 32 46:30
3. Legia Warszawa 53 32 48:38
4. Górnik Zabrze 53 33 45:40
5. Raków Częstochowa 52 32 53:35
6. Lech Poznań 52 32 45:38
7. Pogoń Szczecin 52 33 58:38
8. Zagłębie Lubin 44 32 40:47
9. Stal Mielec 43 33 40:45
10. Piast Gliwice 42 32 37:33
11. Widzew Łódź 42 32 41:44
12. Radomiak Radom 38 32 40:53
13. Puszcza Niepołomice 37 33 38:49
14. Warta Poznań 37 32 33:39
15. Cracovia 36 32 43:44
16. Korona Kielce 32 32 36:43
17. Ruch Chorzów 29 32 38:53
18. ŁKS Łódź 21 32 30:71


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Puchar Włoch - finał 16-05-2024

Atalanta BC - Juventus F.C. 0:1 (0:1)
Vlahovic (4)

Atalanta BC: Carnesecchi – de Roon (Toloi, 65), Hien (Scalvini, 59), Djimsiti – Zappacosta (Hateboer, 59), Pasalić (Miranczuk, 59), Ederson, Ruggeri – Koopmeiners, Lookman – De Ketelaere (Toure, 46)  
Trener: Gian Piero Gasperini.

Juventus F.C.: Perin – Gatti, Bremer, Danilo – McKennie, Cambiaso (Weah, 81), Nicolussi Caviglia (Miretti, 62), Rabiot, Iling-Junior – Vlahović (Milik, 81), Chiesa (Yildiz, 70) 
Trener: Massimiliano Allegri.


[1]  [2]  [3]   >>>
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA