Marcowe spotkanie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego na Ochocie odbyliśmy dzisiaj gościnnie w siedzibie WSA Krokus na ulicy Sękocińskiej. Bardzo dziękujemy koleżankom i kolegom z Krokusa za wspaniałe przyjęcie. W toku obrad omówiliśmy działania „Szlachetnej Paczki” w dzielnicy, był nawet film pokazujący pracę dzielnych wolontariuszy. Kolejny etap prac to dyskusja o Warszawskiej Radzie Seniorów. Dokładnie dowiedzieliśmy się o jej pracach i planach na przyszłość. WRS jest ważnym elementem dialogu społecznego. Osoby starsze stanowią coraz większy procent naszego społeczeństwa dlatego głos tej grupy ma coraz większe znaczenie. Komisja poruszyła nurtującą środowisko sprawę konkursu dotyczącego zajęć dla osób starszych. Konkurs nie został rozstrzygnięty i nie wiadomo co się dalej dzieje w sprawie. Postanowiliśmy zwrócić się do Pani Burmistrz dzielnicy o wyjaśnienie. Następnie uzgodniliśmy z Urzędem zmiany w treść ogłoszenia konkursowego w obszarze działań kulturalnych w dzielnicy. Przychylono się do naszych licznych uwag dzięki czemu konkurs będzie bardziej przyjazny dla naszych organizacji. Na zakończenie omówiliśmy wczorajszą „Grę Miejską”, która dotyczyła rozwoju sektora obywatelskiego. Całe nasze środowisko pracuje jak ten dialog rozwinąć i usprawnić. Po omówieniu różnych spraw organizacyjnych zakończyliśmy spotkanie ustalając termin kolejnego na kwiecień.
Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Piłkarski Obóz Szkoleniowy - Sobolew II 2017
14-03-2017
Kontynuujemy obozowe wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z naszego drugiego zimowego zgrupowania, czyli Piłkarskiego Obozu Szkoleniowego - Sobolew II 2017. Na obozie przebywali chłopcy z drużyn 2002, 2004, 2005 i 2006. Miłego oglądania!
Nasi grają...
13-03-2017
Za nami kolejna seria spotkań w rozgrywkach I i II Ligi. Zawodnicy Pogoni Siedlce szybko pozbierali się po falstarcie jaki zaliczyli tydzień temu w Nowym Sączu. Tym razem stanęli na wysokości zadania i na własnym obiekcie zdobyli cenne trzy punkty w konfrontacji z Górnikiem Zabrze. Spotkanie było wyrównane i każda ze stron miała swoje okazje, ale to gospodarze zdobyli jedną bramkę więcej zwyciężając 2:1. Poza kadrą meczową znaleźli się Piotr Kurbiel i Michał Panufnik. Obydwaj zagrali w meczu rezerw. W przypadku Piotrka był to powrót na boisko po przerwie spowodowanej kontuzją. O niespodziankę postarał się Znicz Pruszków, który remisując 3:3 z Chojniczanką Chojnice urwał punkty liderowi rozgrywek. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, a wyrównanie padło w doliczonym czasie gry po celnym strzale bramkarza Znicza. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Krzysztof Kopciński. W II lidze bardzo dobry start notuje Legionovia, która tym razem na swoim stadionie pokonała Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Gospodarze rozegrali kolejne dobre spotkanie, a w ich szeregach znowu nie zabrakło Arkadiusza Madeńskiego, dla którego było to kolejne 90 minut w rundzie wiosennej. Aro był aktywny i na pewno jego występ należy ocenić pozytywnie. W innym spotkaniu tej kolejki szczęścia zabrakło Stali Stalowa Wola, a wraz z Nią Bartoszowi Konckiemu. Na trudnym terenie w Niepołomicach „Stalówka” prowadziła z tamtejszą Puszczą, ale w drugiej połowie dwa stałe fragmenty gry sprawiły, że punkty zdobyli gospodarze. Co więcej druga bramka padła w 4 minucie doliczonego czasu gry. Bartek jak to ma miejsce od początku sezonu rozegrał cały mecz. Karol Worach i Sebastian Szerszeń nie otrzymali w tej serii spotkań szansy od swoich Trenerów, a ich kluby poniosły porażki. Polonia Warszawa po zwycięstwie przed tygodniem teraz zawiodła przegrywając w Elblągu z tamtejszą Olimpią 1:2, a Zambrów nie podniósł się po klęsce z Legionovią i uległ na wyjeździe 0:2 zespołowi ROW 1964 Rybnik. Rozgrywki powoli nabierają tempa, a zapadające rozstrzygnięcia pokazują, że walka o awanse i byt w poszczególnych ligach zapowiadają się emocjonująco. SG
Kluby Warszawskie - KKS Okęcie
13-03-2017
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Tym razem bliżej poznamy się z Klubem Kulturalno-Sportowym Okęcie.
KKS Okęcie powstało w 1928 roku z inicjatywy pracowników Polskich Zakładów „Skoda” i do wybuchu II wojny światowej było uznawane za najważniejszy klub fabryczny w stolicy. Do marca 1936 roku organizacja funkcjonowała pod nazwą KKS Skoda, a zmiana nazwy przyszła wraz z przejęciem przez Państwo Polski akcji Skody.
Szczytowym okresem dla klubu była połowa lat 30’, kiedy w jego szeregach było około 600 czynnych członków oraz 1000 osób wspierających. Członkami wspierającymi byli pracownicy Skody, którzy „dobrowolnie” wpłacali datki na swój klub. Ciekawostką jest fakt, iż za owe datki, klub zakupił własne samoloty. Samoloty oprócz wykorzystania w sekcji lotniczej, podczas szczególnie uroczystych spotkań piłkarskich Skody, przed rozpoczęciem spotkania efektywnie zrzucały piłkę spod chmur.
W KKS Okęcie funkcjonowały sekcje: piłki nożnej, boksu, kolarska, motocyklowa, wodna, tenisowa, lekkoatletyczna, gier sportowych, turystyczna, szachowa i lotnicza. Zgodnie z nazwą klub prowadził również sekcje o charakterze kulturalnym, a były to sekcja dramatyczna, własny chór i orkiestra oraz sekcja mandolinistów.
Wiodącą dyscypliną była piłka nożna. Drużyna piłkarzy w 1931 roku awansowała do A-klasy i była tam uznawana za faworytów. Dobre warunki treningowe kusiły wielu piłkarzy, tak że w 1935 roku do drużyny udało się sprowadzić zawodników z doświadczeniem I-ligowym z całej Polski. Mimo wzmocnień i zwycięstw w A-klasie, drużynie piłkarzy nigdy nie udało się awansować do I ligi.
Drugą silną sekcją był Boks, w którym zawodnicy odnosili wiele sukcesów w kraju. W indywidualnych Mistrzostwach Polski zawodnicy KKS Okęcie występowali 17-krotnie, zdobywając 7 złotych medali. Bokserzy KKS Okęcie swoje mecze rozgrywali w salach teatru bądź Warszawskim Cyrku, a na widowni zasiadało nawet 3-4 tysiące widzów.
KKS Okęcie swoją siedzibę miało koło zakładów na warszawskim Okęciu, gdzie do dyspozycji miało również boisko. Dodatkowo od 1935 roku klub dzierżawił przystań nad Wisłą, a w lokalu przy ulicy Włodarzewskiej ćwiczyli bokserzy. Ostatecznie siedzibą klubu był lokal przy placu Trzech Krzyży, gdzie KKS Okęcie funkcjonowało do wybuchu II wojny światowej.
Kontynuatorem działalności KKS Okęcie jest RKS Okęcie Warszawa, którego obiekt po dziś dzień znajduje się przy ulicy Radarowej 1. Po zakończeniu II wojny światowej, a zarazem zmiany ustroju w kraju dla Klubu Kulturalno-Sportowego nie było już miejsca. Włodarze klubu, aby móc kontynuować rozwój organizacji przemianowali klub na Robotniczy Klub Sportowy jednocześnie blisko wiążąc się z Organizacją Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego (OMTUR).
Delta Cup CXLV (2009)
11-03-2017
Ostatni tej zimy, a 145 turniej Delta Cup zakończony. Dzisiaj naukę pobierali zawodnicy urodzeni w 2009 roku. Chłopcy zostawili masę potu na boiskach, walka była o każdy jego centymetr. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany co było atrakcyjne dla kibiców i dawało trenerom dużo materiału do oceny swoich zespołów. Żegnam się do jesieni, już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Zapraszamy do zakładki imprezy gdzie są wszystkie dzisiejsze wyniki i zdjęcia.
Wiosenny grafik treningowy 2017
09-03-2017
W zakładce „Treningi” został zamieszczony grafik, który będzie obowiązywał od kwietnia do wakacji. W znacznej większości przypadków jest on taki sam jaki był przed zimą. Dokonaliśmy mało zmian, a jeżeli to podyktowane one były tym aby zawodnikom stworzyć lepsze warunki do treningu. Wynajęliśmy nowe boiska, zwiększyliśmy godziny na tych, które mieliśmy. Teraz nic tylko trenować. Prosimy o zapoznanie się i o dostosowanie innych wiosennych zajęć chłopców do treningów. Ci zawodnicy, którzy mają treningi indywidualne również muszą ustalić kwestię obecności na nich z trenerami prowadzącymi.
Testy motoryczne
09-03-2017
Podajemy terminy testów motorycznych, które są jednostką treningową. W zestawieniu podana godzina jest godziną rozpoczęcia testów. Przychodzimy oczywiście odpowiednio wcześniej aby przebrać się i przygotować do zajęć.
Zawodnicy na testy przychodzą tak jak na trening, nie zapominając o ochraniaczach i odpowiednich butach - lanki.
Niestety ferie zimowe już dawno za nami, a co za tym idzie emocje obozowe również się skończyły. Aby jednak trochę powspominać, zapraszamy do obejrzenia relacji z pierwszego tegorocznego obozu zimowego, czyli Piłkarskiego Obozu Przygotowawczego - Sobolew I, w którym wzięli udział chłopcy z roczników 2007 - 2011. Miłego oglądania!!
KDS Biuro Sportu 07-03-2017
07-03-2017
Czas płynie szybko. Za nami już kolejne posiedzenie połączonych Komisji Dialogu Społecznego ds. Sportu i ds. Rekreacji. W dniu dzisiejszym omówiliśmy rozstrzygnięcie konkursów dotacyjnych na rok 2017. Otrzymaliśmy z Biura Sportu i Rekreacji szczegółowe dane. Powołany został ośmioosobowy zespół do opracowania wniosków. Będziemy starać się aby przedstawić do BSiR konstruktywne pomysły zmian. Niebawem spotkanie Zespołu. Następnie KDS zaopiniował dwa dogrywkowe konkursy (szkolenie i WOM), które są ze środków dodatkowych, a przeznaczone dla tych, którzy z przyczyn formalnych odpadli w konkursie głównym. Jest to doskonała inicjatywa BSiR gdyż nie można dopuścić aby klub przez jakiś drobny błąd musiał przestać istnieć. Z uwagi, iż rozpoczynają się wybory do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji omówiliśmy pracę obecnej Rady. Po dyskusji oba KDS-y rekomendowały na kolejną kadencję moją osobę. Bardzo dziękuje za zaufanie, jak zawsze pozostaje do dyspozycji koleżanek i kolegów. Na zakończenie dyskutowaliśmy o sposobie naliczania VAT (wysokość 8% czy 23%) przez miasto za obiekty sportowe. Ponieważ są liczne wątpliwości w tej kwestii postanowiliśmy wyjaśnić sprawę.
Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
DKDS Praga Południe 06-03-2017
06-03-2017
Marcowe posiedzenie Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego na Pradze Południe zakończone. W pierwszej kolejności rozmawialiśmy o Lokalnym Systemie Wsparcia czyli o powołaniu nowego konsorcjum w obszarze szeroko rozumianej profilaktyki dla Gocławia i Gocławka. W kwietniu będzie spotkanie robocze, w maju planujemy przedstawić już gotowy projekt. Następnie doprecyzowaliśmy sprawy związane z naszym piknikiem czyli Prasko-południowymi Prezentacjami, które odbędą się 10 czerwca nad Balatonem. Będziemy starać się w większym niż ostatnio stopniu promować imprezę aby przełożyło się to na frekwencję mieszkańców. Ostatnią sprawą naszych dzisiejszych obrad były ustalenia dotyczące katalogu NGO-sów na Pradze Południe. Planujemy formę papierową i elektroniczną, szczegóły niebawem. Teraz czas na spotkania grup tematycznych, a kolejne obrady w maju.
Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego