Obrady marcowe Branżowych Komisji Dialogu Społecznego przy Biurze Sportu i Rekreacji zakończone. Po dyskusji zatwierdziliśmy dzisiaj nowy regulamin oraz plan pracy komisji. Rozmawialiśmy dalej o trwających szkoleniach dotyczących zmian w przepisach związanych z ochroną danych osobowych – RODO oraz o sprawach związanych ze sprawdzaniem osób zatrudnionych z dziećmi w rejestrach osób skazanych za przestępstwa seksualne. Kolejne obrady w maju.
Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Zgrupowanie Szkoleniowe - Brześć (Biaoruś)
11-03-2018
Kolejne Zgrupowanie Sportowe zakończone. Przez ostatnie dwa dni nasza drużyna 2007 była gościem Brzeskiej Federacji Piłki Nożnej. Od kilku lat klub nasz ma podpisane porozumienie na mocy którego następuje wymiana sportowa pomiędzy nami a wszystkimi klubami z Brzeskiego Okręgu na Białorusi. Tym razem uczestniczyliśmy w turnieju gdzie oprócz naszego zespołu i reprezentacji Brzeskiego Okręgu występowały jeszcze dwa znaczące klubowe zespoły. Nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, wyróżnialiśmy się grą w piłkę i po ziemi co w tym roczniku nie zawsze jest regułą. Oprócz gier oczywiście było i zwiedzanie i zakupy oraz wiele wspaniałych przeżyć. Warte podkreślenia jest to, że w Brześciu traktowani jesteśmy bardzo dobrze, na każdym kroku są uśmiechy i pozdrowienia. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu na Białoruś.
154 turniej Delta Cup (2009)
10-03-2018
Na dworze już mamy wiosnę, my zaś nie zwalniamy tępa. Zakończyliśmy kolejny turniej z cyklu Delta Cup. Już zwyczajem stało się to, że u nas jest dużo dobrej zabawy. Cieszy też, że z każdym rokiem rywalizacja jest na coraz wyższym poziomie. Nasi chłopcy zaprezentowali zadawalający poziom gry w piłkę i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Zapraszamy do zakładki "Delta Cup" gdzie dostępne są wszystkie wyniki i fotografie z turnieju.
WRDPP - sesja specjalna 07-03-2018
07-03-2018
Specjalna sesja Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego zakończona. Po dyskusji i wprowadzeniu poprawek jednogłośnie zaopiniowaliśmy strategię rozwoju stolicy - "Warszawa 2030". Mamy nadzieję, że dzięki temu lepiej będzie się żyło mieszkańcom, a miasto będzie bardziej przyjazne.
Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Kluby Warszawskie - ZS Orzeł Biały
05-03-2018
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Przed nami kolejna warszawska organizacja, a jest nim Związek Sportowy Orzeł Biały.
Historia Orła Białego rozpoczęła się jesienią 1920 roku, kiedy Francuz Louis Amblard, pełniący funkcję dyrektora Szkoły Języków Obcych "Linguarum Schola", zamieścił ogłoszenie, że poszukuje ludzi silnych i twardych do uprawiania nowej dyscypliny sportowej. Ogłoszeniem tym rozpoczął historię uprawiania Rugby w Polsce. W związku z dość licznym odzewem w 1921 roku powstał Orzeł Biały, w którym przez prawie dwa lata uprawiano wyłącznie rugby, a następnie otwarte zostały również sekcje lekkoatletyki, gier sportowych, a następnie gimnastyczną. W połowie lat dwudziestych Orzeł Biały uznawany był za elitarny klub, współpracujący z "Sokołem" i AZS.
Orzeł Biały będący pionierem rugby w Polsce z biegiem lat stał się najsilniejszą ekipą w naszym kraju. Duża w tym zasługa Louisa Amblarda, któremu pomagali Charles Rocaud oraz od 1922 roku Jerzy Rotwand. Treningi odbywały się w godzinach porannych, przed pracą oraz zajęciami na uczelniach. Systematyczne zajęcia i duże zaangażowanie trenerów oraz zawodników, doprowadziły do pierwszego oficjalnego spotkania rugby rozegranego we Lwowie w 1922 roku. Kolejne kluby rugby zaczęły powstawać od 1923 roku, jednak wciąż najsilniejszą ekipą był Orzeł Biały. W 1924 roku Orzeł nawiązał międzynarodową współpracę i na zaproszenie Rumuńskiej Federacji Rugby wyjechał na tournee po Rumunii.
Historia pierwszego klubu rugby w Polsce kończy się w 1931 roku, kiedy jego założyciel Louis Amblard wrócił na stałe do Francji, a jednocześnie swoje sekcje zamknęły Orzeł i AZS. Ostatnie dwa lata działalności klubów to coraz mniejsze zainteresowanie sportem, a zarazem coraz mniej środków do utrzymania organizacji.
Orzeł Biały aktywnie uczestniczył w lekkoatletycznym życiu Warszawy od 1923 roku organizując zawody w sześcioboju lekkoatletycznym. Sekcja nie istniała długo, jednak w jej szeregach trenowali późniejsi polscy olimpijczycy: Stefan Ołdak i Julian Łukaszewicz.
Związek Sportowy Orzeł Biały swoją siedzibę miał przy ulicy Kredytowej w Warszawie. Oficjalną dzialalność prowadził od 1921 do 1931 roku i po dziś dzień nie został reaktywowany.
1% - prośba o darowizny
05-03-2018
Początek każdego nowego roku to okres składania deklaracji PIT za rok ubiegły. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich związanych z naszym klubem aby wypełniając swoje deklaracje pamiętali aby przeznaczyć 1% z podatku na naszych chłopców.
Forma 1% darowizn jest bardzo prosta i nie wiążąca się w żaden sposób z jakimkolwiek kosztem czy ryzykiem dla darczyńcy. Wystarczy na deklaracji podatkowej w odpowiedniej rubryce zaznaczyć chęć przeznaczenia 1% ze swoich podatków na organizację OPP i podać jej numer KRS. W takiej sytuacji 1% podatków zamiast do Urzędu Skarbowego wpłynie do danej organizacji. Dokonując takiej czynności jesteśmy anonimowi, nikt postronny nie może dowiedzieć się jakie płacimy podatki ani kto przekazał środki. Darowizny może dokonać osoba prywatna i każda firma.
Mamy nadzieję, że widząc w jaki sposób pracujemy i co robimy nie będziecie się Państwo wahać. Mamy nadzieję, że nasz numer KRS 0000111565 będzie na Państwa deklaracjach.
Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc okazaną naszym chłopcom. Każda złotówka przekazana naszemu klubowi pójdzie na pokrycie kosztów wynajmu hal w listopadzie i grudniu 2018, czyli okresie dla nas najtrudniejszym finansowo.
Dotychczasowe darowizny 1%:
za rok 2016 otrzymaliśmy 10.794,60
za rok 2015 otrzymaliśmy 6.592,80
za rok 2014 otrzymaliśmy 5.100,40
za rok 2013 otrzymaliśmy 5.299,60
za rok 2012 otrzymaliśmy 3.439,80
Zgrupowanie Szkoleniowe - Kraków
04-03-2018
Zakończyliśmy wczoraj dwudniowe Zgrupowanie Szkoleniowe w Krakowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni gdyż udało nam się zrealizować cele sportowe i kulturalne. Obie nasze drużyny (2004 i 2006) pokonały w bardzo przekonujący sposób swoich rówieśników z Cracovii Kraków, a sposób w jaki graliśmy podobał się nawet kibicom rywali. Korzystając z pięknej słonecznej pogody podziwialiśmy też zabytki Krakowa, zakupiliśmy pamiątki, a po zrobieniu masy zdjęć udaliśmy się w podróż. Teraz w domach ciepło wspominamy miniony pobyt.
153 turniej Delta Cup (2008)
03-03-2018
Kolejny turniej Delta Cup zakończony. Silne mrozy nie przeszkodziły nam w rozegraniu imprezy, pod balonem mieliśmy dzisiaj gorącą sportową atmosferę. Z poziomu imprezy możemy być zadowoleni, a sam turniej na pewno też się przyczynił do dalszego jego podnoszenia. Nasi chłopcy wypadli zadowalająco, ich gra napawa optymizmem. Jak zawsze wszystkie wyniki znajdują się w zakładce imprezy gdzie zapraszamy.
Dyrektorskim Okiem Sebastiana Gmurka
01-03-2018
Miniony miesiąc to praca treningowa pełną parą, rywalizacja w różnego rodzaju turniejach oraz mecze kontrolne. Wszystkie drużyny trenują zgodnie z przyjętym planem i widać, że w większości wypadków wszyscy są świadomi stawianych przed nimi celów. Dla nas jako kadry zarządzającej ten okres to właśnie czas, gdy staramy się zapewnić naszym podopiecznym odpowiednie warunki do rozwoju. W tym celu na kolejne miesiące zostało przygotowanych wiele gier, turniejów i wyjazdów zagranicznych, które bez wątpienia wpłyną na podnoszenie umiejętności indywidualnych, grupowych i zespołowych. Ponadto pozwolą zawodnikom poznać inne kultury, nawiązać nowe znajomości, a także zobaczyć różnice sportowe występując e między innymi nacjami. Jednak przede wszystkim to właśnie rywalizacja wyzwala w nas dodatkowe pokłady energii , każe nam przełamywać własne słabości, pozwala nam właściwie ocenić w jakim miejscu jesteśmy. Jest sprawdzianem poziomu nabytych dotychczas umiejętności. Jak pokazują przykłady naszych drużyn mierzących się z zespołami z całej Polski zrobiliśmy bardzo duży postęp szkoleniowy. Potrafiliśmy to udowodnić też już na arenie europejskiej. W związku tym nadal będziemy podążać tą drogą. Przemyślany system szkolenia, poparty rywalizacją na najwyższym poziomie to świadoma droga, którą będziemy dalej podążać, a idąc dalej rozwijać. Przed nami wizyty na Białorusi, Ukrainie, w Niemczech i Czechach. Ponadto potwierdziliśmy już udział w dużych turniejach w Płocku, Zakopanem, Lublinie, Białej Podlaskiej czy Kobyłce. Jak widać będzie się działo i na nas wszystkich czekają nowe doświadczenia, które bez wątpienia sprawią, że wykonamy kolejny krok w drodze do mistrzostwa sportowego. SG
Podeszwa-wewnętrzna L/P do środka - 03-2018
01-03-2018
Początek miesiąca przynosi nam kolejną propozycję ćwiczenia technicznego, które chłopcy mogą wykonywać w domu. Marzec stoi pod znakiem doskonalenia ćwiczenia "Podeszwa-wewnętrzna L/P do środka", które pojawi się również na treningach. Jednocześnie, jak zawsze przypominamy o pracy własnej, która jest bardzo ważna w szkoleniu młodego piłkarza. Oczywiście wszystkie dotychczasowe ćwiczenia znajdują się w zakładce "Ćwiczenia" oraz na naszym kanale na YouTube (DeltaWarszawaTV). Pamiętajmy o poprawnym wykonywaniu zadania, a w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o zwracanie się po pomoc do trenerów!! Powodzenia!!