SEKCJA TENISA ZIEMNEGO

Święto Konstytucji
nasze prawa...
03-05-2024

Święto Flagi
nasze barwy...
02-05-2024

Święto Pracy
nasze święto...
01-05-2024

Kadra MZPN - 2013
kolejny krok do przodu...
30-04-2024

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] >>>

 
Kadra Polski - 1996 31-08-2011
Nie minął tydzień od momentu jak Arkadiusz Madeński reprezentował nasz kraj w meczach przeciwko Walii, a w dniu dzisiejszym otrzymał już kolejne powołanie do kadry Polski. Tym razem na zgrupowanie, które odbędzie się w Pęcławiu między 17, a 23 września. Cieszymy się, że stałe postępy Arka są doceniane przez trenera Reprezentacji Polski i mamy nadzieję, że będzie to dla naszego kapitana impuls do jeszcze cięższej pracy. SG
 
Spacerkiem po Warszawie - 11 31-08-2011
Warszawa – stolica naszego kraju, największe miasto Państwa, ale również skryta i nieznana wielu osobom historia. Piękne kamienice, budynki, fasady niegdyś zdobiły większość ulic „małego Paryża”, Niestety losy historii potoczyły się w bardzo smutny dla naszego miasta sposób. Jak wiadomo Niemcy nie tylko naruszyli naszą niepodległość, ale również zabrali nam o wiele więcej. Niegdyś piękne miasto w ciągu kilku tygodni zostało z premedytacją bez militarnego sensu zamienione w ruinę. Ponieważ już niewielu pamięta jak wyglądała Warszawa przed 1939 rokiem, cofniemy się dzisiaj kolejny raz wstecz. W kolejnym odcinku obejrzymy miejsca, które obecnie zajęte zostały m.in. przez Pałac Kultury i Nauki.

Zdjęcie 1. Fotografia ukazuje współczesne miejsce placu Defilad. Kiedyś w tym miejscu Chmielna krzyżowała się z Wielką, a w rogu znajdował się hotel "Astoria".

Zdjęcie 2. Również ulica Chmielna w pobliżu Dworca Głównego. Widoczny Hotel Litewski był jednym z popularnych wtedy hoteli "na godziny" dla mniej wymagających klientów. W okolicy znajdowały się również podobne miejsca noclegowe o nieco wyższej klasie.

Zdjęcie 3. W okresie międzywojennym główne linie pasażerskie miast wojewódzkich obsługiwane były przez pocztę. Na fotografii widać poświęcenie nowych autobusów, które odbywało się na tyłach Dworca Pocztowego przy ulicy Chmielnej.

Zdjęcie 4. Dziewiętnastowieczna willa przy ulicy srebrnej zwana powszechnie pałacykiem. Udekorowana podczas świątecznej gali dwudziestej rocznicy odzyskania niepodległości. Willa przy srebrnej stoi do dziś, a w niej znajduje się Muzeum Woli.

Zdjęcie 5. Gmach przy ulicy Prostej ufundowany przez Zgromadzenie Kupców m. st. Warszawy. Mieściło się tutaj kilka szkół męskich na różnych szczeblach nauczania od powszechnego do liceum o specjalizacji handlowej. Współcześnie na miejscu gmachu powstały budynki mieszkalne.

Zdjęcie 6. Fotografia wykonana na przełomie XIX/XX wieku. Już wtedy widać było, iż na ulicy Żelaznej nie można było znaleźć niewykorzystanych placów budowlanych pierwszej klasy. Typowa warszawska ulica o gęstej zabudowie, która tętniła życiem.
 
Orlik przy Ledóchowskiej oficjalnie otwarty 30-08-2011
W poniedziałkowe popołudnie odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia obiektu "Orlik" w Wilanowie, przy ulicy Ledóchowskiej. Nasz klub, który sprawuje nadzór merytoryczny i trenerski nad obiektami w tej dzielnicy, również był obecny podczas tego wydarzenia. W uroczystościach udział wzięła Prezydent m. st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz inne znane osobistości związane ze sportem krajowym, wojewódzkim i warszawskim. Zawodnicy trenujący w naszym klubie występowali w pokazowym turnieju, a na koniec z rąk Pani Prezydent otrzymali liczne nagrody.

zdjęcia: www.wilanow.pl
 
Niechorze II na YouTube 30-08-2011
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z sierpniowego obozu w Niechorzu. Oczywiście zarówno ten jak i wszystkie wcześniejsze filmy znajdziecie na naszym kanale YouTube - DeltaWarszawaTV.

 
Rusza LIGA TYPERÓW ! 29-08-2011
Ruszają rozgrywki ligowe, rusza i kolejna edycja naszej zabawy - Liga Typerów. Ledwie kilka chwil temu nagradzaliśmy zwycięzców poprzedniej edycji a już zaczyna się kolejna rywalizacja. Ten sezon to znów nagrody. Na zwycięzców czekają jak zawsze puchary a wśród uczestników zostaną rozlosowane pamiątki klubowe. Już w przerwie zimowej nagrodzeni zostaną pierwsi uczestnicy. Serdecznie zapraszamy do zabawy już w najbliższą środę pierwsza kolejka !
 
Kluby Warszawskie - Bar Kochba 26-08-2011
Warszawa jako największe Polskie miasto ma bardzo bogatą historię. Niegdyś piękne kamienice, teatry, a nawet cyrk w stałym budynku. Oprócz pięknej infrastruktury, stolica była jednym z motorów napędowych sportu w kraju. Artykuły z serii Kluby warszawskie będą ukazywały tę inną, lecz równie piękną oraz prężną stronę naszego miasta. Spis klubów będzie dotyczył organizacji powstałych przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dziś przyjrzymy się bliżej Żydowskiemu Towarzystwu Gimanstyczno-Sportowemu Bar Kochba.

Żydowskie Towarzystwo Gimanstyczno-Sportowe Bar Kochba powstało w 1916 roku w Szkole Języka Hebrajskiego. Początkowo widniało jako Koło Sportowe "Amoso" jednak w 1918 roku przyjęło nazwę bohatera powstania żydowskiego z II w. ne. Szymona Bar-Kochby. Towarzystwo gromadziło inteligencję i rzemieślników żydowskich. Ideą organizacji było wzmacnianie poczucia narodowego Żydów warszawskich i dbanie o ich świecki światopogląd. Zasady te spowodowały iż w 1929 roku lokal "Bar Kochby" został zdemolowany przez ortodoksyjnych Żydów.

Bar Kochba w latach dwudziestych był jednym z najsilniejszych klubów żydowskich w stolicy. Rozpadające się kluby "Olimpia" czy "Gloria" dołączały się do mocniejszej organizacji. W 1931 roku doszło do fuzji Bar Kochby z klubem "Hakoah". Zawodnicy występowali wtedy pod nazwą "Bar Kochba-Hakoah". Fuzja nie trwała długo ponieważ zaledwie rok później została zerwana. Po 1935 roku klub przechodził kryzys, kolejne sekcje były likwidowane, aż Bar Kochba został zlikwidowany w 1936 roku.

Klub posiadał sekcje: gimnastyczną, piłki nożnej, kolarską, bokserską, gier sportowych, lekkoatletyki, pływania, tenisa stołowego oraz dramatyczną. W 1930 roku we wszystkich sekcjach zrzeszonych było ok. 300 członków, a podczas wspomnianej wcześniej fuzji nawet do 600. Największe sukcesy Bar Kochba odnosił w gimnastyce, której zawodnicy byli uważani za jednych z najsilniejszych w Warszawie. Reszta sekcji nie odnosiła większych sukcesów i prezentowała niski poziom. Warto dodać, iż drużyny siatkarskie Bar Kochby (męska i żeńska) były jednymi z pierwszych utworzonych w stolicy.

Bar Kochba znajdował się najpierw przy ulicy Przejazd, a od 1922 roku do końca działalności przy Szerokiej. Tam też znajdowała się sala gimnastyczna należąca do klubu. Mecze rozgrywane były na wojskowym lotnisku przy ulicy 11. Listopada. Obecnie wśród współczesnych warszawskich klubów nie ujrzymy już Żydowskiego Towarzystwa Gimnastyczno-Sportowego Bar Kochba. KT
 
Kadra Polski - 1996 25-08-2011
Rewanżowe spotkanie pomiędzy Polską, a Walią w roczniku 1996 nie było porywającym widowiskiem. Początek meczu ułożył się po myśli naszych rodaków, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Po kolejnych dziesięciu minutach i następnej jedenastce mieliśmy przewagę dwóch bramek. Niestety trafienia były jedyną rzeczą godną uwagi. Na boisku oglądaliśmy mało składną grę, w której jedynie dzięki lepszemu wyszkoleniu indywidualnemu nasi reprezentanci prezentowali się lepiej od gości. Szkoda jednak, że mając korzystny wynik nie potrafiliśmy uspokoić gry i poszanować piłki. Obydwa zespoły poczynały sobie bardzo nerwowo i trochę brakowało im pomysłu. Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła. Przez krótką chwilę dzięki bramce kontaktowej to Walijczycy osiągnęli przewagę, ale po paru minutach obraz gry przypominał dokładnie ten z pierwszej odsłony. Polacy jeszcze dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie bramkarza przyjezdnych i w efekcie odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Blisko 70 minut na placu gry spędził Arkadiusz Madeński. Podobnie jak cały zespół trudno pochwalić go za ten występ. Dobre zagrania przeplatał prostymi błędami. Gołym okiem widać było, że nie jest to dzień naszych reprezentantów. Z drugiej strony sztuką jest zagrać słabszy mecz, a mimo to odnieść pewne zwycięstwo. Ważne jednak żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski i uczyć się na własnych błędach. Jesteśmy przekonani, że kilku z chłopców, których oglądaliśmy dzisiaj na boisku w tym Aro ma szansę grać w przyszłości na bardzo wysokim poziomie . SG

Polska - Walia 4:1 (2:0)

Polska:
(I połowa) Michał Lewandowski - Adrian Bielawski, Arkadiusz Najemski, Paweł Bochniewicz, Przemysław Szarek, Konrad Kołodziej, Krzysztof Szewczyk, Kamil Kuczak, Bartłomiej Kuśnierz, Arkadiusz Madeński, Grzegorz Tomasiewicz. (II połowa) Mateusz Kuchta - Adrian Bielawski, Arkadiusz Najemski, Paweł Bochniewicz, Krzysztof Szewczyk (Michał Cywiński), Przemysław Szarek, Bartłomiej Kuśnierz, Sebastian Sypniewski, Kamil Anczewski, Arkadiusz Madeński (Filip Kowalczyk), Grzegorz Tomasiewicz (Damian Grzejda).

Walia: (I połowa) 12. Gareth Owen - 3. Keston Davies, 4. Thomas Atyeo , 8. Corey Francis, 13. Jake Charles, 14. Cian Harries, 5. Tomos Clarke, 15. Liam Wright, 18. Ellis Bellamy, 7. Abdi Noor, 9. Alex Penny. (II połowa) 12. Gareth Owen - 2. Ross White, 8. Corey Francis, 13. Jake Charles, 3. Keston Davies (16. Lloyd Humphries), 4. Thomas Atyeo , 6. Liam Walsh, 11. Peter Smith, 10. Kyle Copp, 7. Abdi Noor (17. Sam Jones), 5. Tomos Clarke.

Bramki: 2’ Tomasiewicz G. – Kołodziej K., 13’ Tomasiewicz G., 65’ Szewczyk K. – Tomasiewicz G., 80’ Kowalczyk F.
 
Kadra Polski - 1996 23-08-2011
Po dwu i pół miesięcznej przerwie kolejny mecz rozegrała reprezentacja Polski rocznika 1996. Rywalem naszej młodzieży była drużyna Walii. Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy, ale brakowało spokoju w rozgrywaniu piłki i dokładności pod bramką przeciwnika. Goście z Wysp Brytyjskich niczym nie zaskoczyli. Starali się grać długą piłką w kierunku graczy ofensywnych, ale poza jednym przypadkiem niewiele z tego wynikało. Z minuty na minutę dominacja reprezentacji Polski była coraz większa i w końcu przełożyło się to na zdobycz bramkową. Po dwójkowej akcji Arkadiusza Madeńskiego z Kamilem Anczewskim Polska objęła prowadzenie. Kapitan naszego klubu wykazał się świetną oceną sytuacji zaliczając asystę przy trafieniu napastnika warszawskiej Legii. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Stroną mającą więcej do powiedzenia byli gospodarze, którzy w końcowych minutach podwyższyli prowadzenie i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Aro spędził na placu gry 77 minut. Śmiało możemy powiedzieć, że był to udany występ naszego podopiecznego. Oprócz asysty jeszcze dwukrotnie stwarzał bardzo dobre okazje do zdobycia bramki swoim partnerom. Starał się cały czas absorbować walijską defensywę. Oczywiście są jeszcze elementy, nad którymi musi pracować, ale cieszy fakt, że nie schodzi poniżej pewnego wysokiego poziomu i potwierdza swoje nieprzeciętne możliwości. Rewanż pomiędzy obydwoma ekipami odbędzie się w czwartek w Płocku i mamy nadzieję, że Arek znowu dostanie szansę zaprezentowania swoich możliwości od pierwszego gwiazdka. SG

Polska - Walia 2:0 (1:0)

Polska:
Mateusz Kuchta - Adrian Bielawski, Arkadiusz Najemski, Damian Grzejda (78 Przemysław Szarek), Paweł Bochniewicz - Krzysztof Szewczyk, Bartłomiej Kuśnierz, Sebastian Sypniewski (60 Kamil Kuczak), Kamil Anczewski (66 Konrad Kołodziej) - Arkadiusz Madeński (78 Kowalczyk), Grzegorz Tomasiewicz.

Walia: 1. Cameron Clarke - 2. Ross White, 3. Keston Davies (56, 5. Tomos Clarke), 4. Thomas Atyeo, 17. Sam Jones (56, 14. Cian Harries) - 6. Liam Walsh (41, 8. Corey Francis), 16. Lloyd Humphries, 11. Peter Smith, 10. Kyle Copp (41, 15. Liam Wright) - 7. Abdifatah Noor (41, 13. Jake Charles), 9. Alexander Penny (69, 18. Ellis Bellamy).

Bramki: 33’ Anczewski K. – Madeński A., 75’ Kołodziej K. – Tomasiewicz G.
 
Terminarze 23-08-2011
Zapraszamy do zakładek drużyn. Zamieszczone zostały już grafiki rozgrywek ligowych. Podane są terminy spotkań ustalone przez nasz klub i kilka przesłanych przez inne kluby. Prosimy o takie planowanie weekendów aby nie kolidowało to z udziałem zawodników w spotkaniach mistrzowskich.
 
Nasze gimnazjum rośnie w siłę ! 22-08-2011
Gimnazjum Nr 10 w którym uczą się nasi chłopcy osiąga coraz lepsze wyniki w nauce. Od momentu, kiedy stery w placówce w swoje piękne dłonie dostała Pani Dyrektor Beata Prugar poziom nauczania jest coraz wyższy. Po ostatnim roku szkolnym nasze gimnazjum awansowało na III miejsce na Mokotowie. Jest to niesamowity sukces, którego i my po części jesteśmy ojcami w odpowiedni sposób zajmując się koordynacją sportu i edukacji naszych zawodników.

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] >>>

 Sezon 2023/2024
 Sezon 2022/2023
 Sezon 2021/2022
 Sezon 2020/2021
 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Towarzystwo Sportowe Falenica Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
SENIORZY
Mecz ligowy z Legionovia Legionowo, 05-120 Legionowo, ul. Parkowa 27
05-05-2024 (niedziela) 13:00
2016
Mecz ligowy z KS Raszyn '15, 02-147 Warszawa, ul. Wieżowa 5
06-05-2024 (poniedziałek) 18:15
2016
Turniej Bellsport Cup, 34-500 Zakopane, ul. Pardałówka 9
10-05-2024 (piątek) 8:36
2014 Wilanów
Mecz ligowy z WAF Warszawa, Warszawa, ul. Lokajskiego 3
11-05-2024 (sobota) 14:30
2014 Górny Mokotów
Mecz ligowy z WAF Warszawa, Warszawa, ul. Lokajskiego 3
11-05-2024 (sobota) 16:00
<<<   [1]  [2]  [3]  
Ekstraklasa (30. kolejka) 27-04-2024

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)
Pululu (24), Imaz (45) - Grosicki (15), Leo Borges (57)

Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0 (1:0)
Wilczek (43), Tomasiewicz (89)
 

DRUŻYNA PKT M +/-
1. Jagiellonia Białystok 56 30 68:41
2. Śląsk Wrocław 51 29 38:26
3. Lech Poznań 51 29 43:34
4. Pogoń Szczecin 48 30 56:36
5. Górnik Zabrze 48 29 39:42
6. Legia Warszawa 47 29 43:33
7. Raków Częstochowa 46 29 50:32
8. Widzew Łódź 42 29 39:38
9. Piast Gliwice 38 30 32:32
10. Stal Mielec 38 29 35:39
11. Zagłębie Lubin 35 29 31:43
12. Radomiak Radom 35 29 34:47
13. Warta Poznań 34 30 31:37
14. Puszcza Niepołomice 32 29 35:46
15. Cracovia 32 29 38:40
16. Korona Kielce 30 29 34:38
17. ŁKS Łódź 21 29 28:61
18. Ruch Chorzów 20 29 31:50


1 Kwalifikacje (LM) 2-3 Eliminacje (LK)16-18 Spadek (1 Liga)

Puchar FA (Anglii) - półfinał 25-04-2024

Manchester City - Chelsea 1:0 (0:0)
Silva (84)
Awans Manchester City

Coventry City F.C. - Manchester United 3:3 (0:2)
Simms (71), O'Hare (79), Wright (90+5) - McTominay (23), Maguire (45+1), Fernandes (58)
Po rzutach karnych: 2:4
Awans Manchester United

Puchar Włoch - półfinał 25-04-2024

S.S. Lazio - Juventus F.C. 2:1 (1:0)
Castellanos (12, 48) - Milik (83)
Wynik pierwszego spotkania: 0:2, awans Juventus F.C.

Atalanta BC - ACF Fiorentina 4:1 (1:0)
Koopmeiners (8), Scamacca (75), Lookman (90+4), Pasalic (90+8) - Martinez Quarta (68)
Wynik pierwszego spotkania: 0:1, awans Atalanta BC

Mazowiecki Puchar Polski - 1/4 finału 25-04-2024

Mławianka Mława - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (vo.)
gospodarze wycofali się z rozgrywek
Awans Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Legionovia Legionowo - Legia Warszawa 3:1 (0:1)
Fabiszewski (53), Górski (89, 90) - Szczepaniak (8)
Awans Legionovia Legionowo

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Broń Radom 1:0 (1:0)
Bondara (38)
Awans Mazovia Mińsk Mazowiecki 

Wisła Płock - Victoria Sulejówek 3:1 (1:0)
Zynek (4), Zięba (73), Leśniewski (76) - Świątek (66)
Awans Wisła Płock

Ligi mazowieckie (15-21.04.2024) 22-04-2024

I Liga - kolejka 28

Polonia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:2)
Zawistowski (35), Bajdur (70), Grudniewski (85) - Biliński (6, 32, 58)

Znicz Pruszków - Wisła Kraków 2:3 (2:0)
Tabara (5), Moskwik (22) - Żyro (53), Uryga (70), Rodado (78)

Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0 (1:0)
Kobacki (26), Skóra (68)

II Liga - kolejka 29


Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
Karwot (62)
 

III Liga - Grupa I - kolejka 26

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Olimpia Zambrów 4:1 (1:0)
Gajgier (38), Zinkewycz (82), Odolak (85), Dziegielewski (90) - Bayer (55)

Pilica Białobrzegi - Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
Stawiarz (74) - Soltysinski (10)

Warta Sieradz - Legionovia Legionowo 2:2 (1:2)
Macczak (22, 69) - Fabiszewski (20), Biegański (32)

Unia Skierniewice - Legia Warszawa 4:0 (1:0)
Rosinski (45), Sabillo (53, 55), Szmyd (60)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 0:0

Victoria Sulejówek - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Lawcewicz-Musialik (90)

Liga Konferencji Europy - ćwierćfinał 19-04-2024

ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň 2:0 (0:0) 
Gonzalez (92), Biraghi (108)
Wynik pierwszego spotkania: 0:0, awans ACF Fiorentina

Fenerbahçe SK - Olympiakos SFP 1:0 (1:0)
Kahveci (11)
Po rzutach karnych: 2:3
Wynik pierwszego spotkania: 2:3, awans Olympiakos SFP

PAOK FC - Club Brugge 0:2 (0:2)
Jutgla (33, 45) 
Wynik pierwszego spotkania: 0:1, awans Club Brugge

Lille OSC - Aston Villa F.C. 2:1 (1:0)
Yazici (15), Andre (67) - Cash (87)
Po rzutach karnych: 3:4
Wynik pierwszego spotkania: 1:2, awans Aston Villa F.C.

Liga Europy - ćwierćfinał 19-04-2024

Olympique Marsylia - SL Benfica 1:0 (0:0)
Moumbagna (79)
Po rzutach karnych: 4:2
Wynik pierwszego spotkania: 1:2, awans Olympique Marsylia

Atalanta BC - Liverpool 0:1 (0:1)
Salah (7)
Wynik pierwszego spotkania: 3:0, awans Atalanta BC

West Ham United F.C. - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)
Antonio (13) - Frimpong (89) 
Wynik pierwszego spotkania: 0:2, awans Bayer Leverkusen

AS Roma - AC Milan 2:1 (2:0)
Mancini (12), Dybala (22) - Gabbia (85)
Wynik pierwszego spotkania: 1:0, awans AS Roma 


<<<   [1]  [2]  [3]  
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA