SEKCJA TENISA ZIEMNEGO | PRZYSTANEK CAFE | CENTRUM WARSZAWA   

EKO Delta
Sadzimy Drzewa
30-03-2020

ul. Jeziorna 2
szykujemy się do wznowienia zajęć...
18-03-2020

KRS 0000111565
prosimy o wsparcie...
09-03-2020

CLXXIV Delta Cup (2009)
puchar jest nasz...
07-03-2020

1 2 3 4

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] >>>

 
Apel szefa trenerów MZPN! 20-03-2020

Właśnie trafił do nas apel szefa trenerów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Pana Artura Kolatora. Bardzo ważne słowa, w obliczu tego co się teraz dzieje. Pamiętajmy trener Kolator to człowiek, który zna naszą piłkę od podstaw. Każdy trener na Mazowszu jest pod jego opieką i pod jego opieką podnosi swoje kwalifikacje. Dzisiejsze słowa o klubach i o problemach jakie mogą je dotknąć są bardzo ważne tak dla klubów jak i wszystkich rodziców. Brawo Artur! Rodziców wszystkich chłopców na Mazowszu też prosimy o zrozumienie. Bez waszego wsparcia za miesiąc nie będzie po nas NIC!

 
Okiem Prezesa (nasi bohaterowie część I) 20-03-2020

Człowiek jest tak skonstruowany, że potrzebuje do życia wiele różnych bodźców i stymulatorów. Jedną z nich jest potrzeba dążenia do pewnej doskonałości. Ta potrzeba powoduje, że wybieramy sobie życiowych idoli, bohaterów. Kiedyś w czasach wojen byli to znani wodzowie, świetni rycerze czy bohaterscy żołnierze. Dzisiaj takimi idolami najczęściej są gwiazdy sportu, kina czy muzyki. My pomówimy o tych nam najbliższych, współczesnych gladiatorach – gwiazdach piłki nożnej. Często słyszymy jak chłopcy na treningach mówią o swoich wzorach, padają różne nazwiska. Na obozach widzimy jak o tych idolach czytają książki. Warto jednak się zastanowić, czy to na pewno są ludzie na których warto się wzorować. Wytworzony w mediach ich obraz jest nie do końca prawdziwy, a często to co robią nawet dobrego to zwykły marketing. Znane są historie jak za działalność charytatywną płacą sponsorzy aby ogrzać się przy takiej znanej osobie. Często też pojawiają się informacje o złych uczynkach ty gwiazd. Alkohol, nadmierna rozrywka, egoizm, chamstwo, oszustwa podatkowe czy zwykłe przestępstwa to nie pełna lista pojawiających się zarzutów. Czy zatem ci znani piłkarze powinni być na takim piedestale? Czy to nie są zwykli zawodnicy, którzy tylko lepiej zarabiają i lepiej się marketingowo sprzedają? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Warto też uczciwie przyznać, że wśród tych ludzi są i tacy, którzy czynią wiele dobrego i to często bez rozgłosu. Tutaj wypadało by skończyć ten wywód, tak jednak się nie stanie. Bardzo bym chciał aby każdy z naszych zawodników pomyślał przez kilka dni jeszcze nad jedną rzeczą. Czy są jacyś inni ludzie, którzy mogli by być dla nich wzorem do naśladowania, być ich bohaterami? Życzę dobrego weekendu, a w poniedziałek wrócimy do tematu. AT

 
Prace boiskowe - wiosna 2020 18-03-2020

Nie próżnujemy, każdego dnia coś ważnego dzieje się w klubie. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani kiedy już będzie można trenować. W dniu dzisiejszym zachowując pełne bezpieczeństwo zostały przeprowadzone prace związane z rekultywacją naszych boisk. Zaczęliśmy od wyczesania całej trawy, potem zebraliśmy wszystkie wybrane śmieci. Następnie piaskarka przerobiła 60 ton piachu, który wczesany został pomiędzy źdźbła. Na zakończenie trawa została napowietrzona poprzez specjalne bolcowanie. Teraz kilka chwil oddechu i w przyszłym tygodniu będziemy robić bardzo ważny dosiew wgłębny oraz nawożenie. Pogoda sprzyja więc już niedługo będzie widać efekty.

 
#zostanwdomu 18-03-2020

Niepojęta jest głupota niektórych ludzi. Cały czas dochodzą do nas wiadomości, że różni trenerzy i kluby próbują organizować indywidualne zajęcia. Jest to nieodpowiedzialność gdyż niezależnie ile osób będzie na takich zajęciach to kontaktują się ze sobą i powodują ryzyko zarażenia. Jak widać dla niektórych liczy się tylko „kasa”. Apelujemy cały czas i nieustająco – zostańcie w domach. Wszyscy otrzymali od trenerów rozpiski można ćwiczyć w domu. Świat się nie zawali kiedy zajęcia ruszą za kilkanaście dni. Odrobimy to wszystko w bezpieczny sposób. Jest ciężko, jednak to jest dla nas wszystkich próba, prawdziwi sportowcy wytrzymają! AT

 
Grafik wiosenny sezonu 2019/2020 16-03-2020

Cały nasz sztab klubowy nie próżnuje. Przygotowujemy się do rundy wiosennej, planujemy zajęcia jesienne i wdrażamy różne nowe akcje i pomysły. Od dzisiaj mamy w zakładce Treningi nowy grafik zajęć wiosennych, który mamy nadzieję, że rozpocznie się zgodnie z terminem. Prosimy o zapoznanie się z nim i uwzględnienie w planach. Niezależnie od przeciwności jesteśmy przygotowani na dodatkowe zajęcia uzupełniające, które wdrożymy kiedy znów będzie można ćwiczyć. Chłopcy na pewno nie stracą sportowo, plan treningowy musi być zrealizowany.

 
Kluby Patronackie - luty 2020 14-03-2020

Minął kolejny miesiąc współpracy z naszymi klubami partnerskimi – APN HattrickKS Ursynów i TS Falenica. Luty był bardzo intensywnym miesiącem. Zarówno my jak i nasi partnerzy sumiennie realizujemy swoje cele. Ciężka praca podczas obozów szkoleniowych i jednostek treningowych odbywających się w klubach, na pewno niebawem przyniesie swoje efekty.

02-2020 zawodnicy trwale do nas transferowani:

Pawlak Bartosz (2004 transferowany z KS Ursynów) – Bartek wraz ze swoją drużyną przygotowywał się do nadchodzących rozgrywek ligowych. Ciężko pracował podczas zajęć w Warszawie i na obozie w Sobolewie.

Ekiert Ernest (2005 transferowany z KS Ursynów) – Ernest razem z kolegami z zespołu przygotowywał się do ligowej batalii. Wziął udział w obozie szkoleniowym w Sobolewie.

Matusiak Jakub (2005 transferowany z KS Ursynów) – Kuba rozegrał mecz kontrolny i doskonalił swoje umiejętności podczas jednostek treningowych.

Szatkowski Karol (2005 transferowany z KS Ursynów) – Karol rozwijał swoje umiejętności podczas jednostek treningowych.

Trepka Mariusz (2005 transferowany z KS Ursynów) – Mariusz rozegrał mecz kontrolny i doskonalił swoje umiejętności podczas jednostek treningowych.

Żmuda Jan (2009 transferowany z KS Ursynów) – Janek w lutym wraz ze swoim zespołem wyjechał do Sobolewa na obóz szkoleniowy. Ponadto znalazł się wśród zawodników powołanych na konsultację szkoleniową MZPN. Stanowił o sile swojej drużyny w grach kontrolnych.

Szmyt Artur (2010 transferowany z KS Ursynów) – Artur w lutym nie opuścił żadnej jednostki treningowej, wyjechał wraz ze swoim zespołem na obóz szkoleniowy do Sobolewa. Rozegrał liczne gry kontrolne i stanowił silny punkt drużyny.

 
Ćwiczenia domowe trenera Michała Kłoska! 13-03-2020

Za oknem słońce, my niestety nie możemy trenować i grać w piłkę. Nie oznacza to jednak, że trzeba siedzieć bez ruchu przed telewizorem lub komputerem. Dbając o zdrowie chłopców jako osoba odpowiedzialna za przygotowanie motoryczne zrobiłem specjalne treningi domowe. Nie trzeba wychodzić na dwór aby utrzymać formę. Wystarczy kawałek podłogi i dobre chęci. Materiały są w formie rozpisek dostosowanych do poziomów wiekowych z materiałami fotograficznymi aby ułatwić wykonywanie ćwiczeń. Proszę aby wszyscy zawodnicy kontaktowali się ze swoimi trenerami, którzy prześlą rozpiski każdemu zawodnikowi lub jego rodzicowi drogą mailową. Panowie do pracy, już niedługo znów spotkamy się na zielonej murawie. MK

 
WRDPP - sesja 11-03-2020 11-03-2020

Zakończyliśmy kolejne obrady Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Na wstępie pozytywnie zaopiniowaliśmy projekt uchwały Rady miasta stołecznego Warszawy w sprawie wykazu kąpielisk i sezonu kąpielowego na terenie miasta stołecznego Warszawy w 2020 roku. Chodzi tu o kąpieliska nad Jeziorkiem Czerniakowskim, które funkcjonować będą latem. Większą jednak część naszej dzisiejsze  pracy poświęciliśmy sprawie wpływu epidemii koronowirusa na nasze działania i to jak mamy funkcjonować aby zachować bezpieczeństwo. Sytuacja jest dynamiczna, nie wiemy jak dalej rozwinie się sytuacja i jak głęboko będzie to wszystko oddziaływać na mieszkańców i działania organizacji pozarządowych. Szczególnie ważne jest rozliczanie dotacji przez NGO-sy. Będziemy starać się o zapewnienie możliwości przesunięcia terminów realizacji poszczególnych zadań oraz o inne udogodnienia. Biura miasta będą przygotowywać systemowe rozwiązania aby nie zostawić żadnej organizacji pozarządowej bez pomocy. Na zakończenie omówiliśmy jak zawsze różne kwestie organizacyjne, kolejne obrady w kwietniu.

Andrzej Trzeciakowski
Prezes Zarządu K.S. Delta Warszawa
Członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

 
Czasowe zawieszenie zajęć! 11-03-2020

Z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacja związaną z epidemią koronawirusa z dniem dzisiejszym (środa) 11-03-2020 zawieszamy wszelkie tradycyjne zajęcia i zawody sportowe do dnia 25-03-2020 (środa) włącznie. Niebawem wszyscy otrzymają grafiki trenongów zdalnych! Będziemy śledzić bacznie sytuacje i na bieżąco informować, co będzie dalej. Jak wiemy MZPN przełożył tez najbliższe kolejki ligowe, inne kluby również zawieszają zajęcia. Chłopcom i rodzicom zalecamy słuchanie komunikatów władz i w czasie przerwy stosowanie się do nich.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia będą odrabiane kiedy sytuacja się uspokoi, o dodatkowych terminach będziemy informować odrębnie.

 
CLXXIV Delta Cup (2009) 07-03-2020

Zakończyliśmy 174 turniej ż z cyklu Delta Cup. Dzisiejsza sobota to rywalizacja chłopców urodzonych w 2009 roku. Nie trzeba mówić, że jest to już grupa zawodników na tyle długo trenująca, że kibice mieli powody do zadowolenia oglądając poszczególne spotkania. Jak zawsze sporo było emocji i rozstrzygnięć po rzutach karnych. Dla naszych chłopców występ był bardzo udany gdyż zgarniamy dwa puchary i nagrodę indywidualną. Kolejny raz nasz turniej przysporzył uczestnikom wiele nauki i wiele uśmiechu. Dziękujemy za wsparcie naszemu głównemu sponsorowi czyli firmie Vipol oraz firmie TAGO za słodkości dla finalistów. Zapraszamy do zakładki imprezy gdzie dostępne są wyniki i fotografie.

<<< [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] >>>

 Sezon 2019/2020
 Sezon 2018/2019
 Sezon 2017/2018
 Sezon 2016/2017
 Sezon 2015/2016
 Sezon 2014/2015
 Sezon 2013/2014
 Sezon 2012/2013
 Sezon 2011/2012
 Sezon 2010/2011
 Sezon 2009/2010
 Sezon 2008/2009
 Sezon 2007/2008
 Sezon 2006/2007
 Sezon 2005/2006
Vipol Hattrick Akademia Piłki Nożnej
Towarzystwo Sportowe Falenica Select - players choice
Marcon KS Ursynów Warszawa
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
[1]  [2]  [3]   >>>
ME 2020 - sparingi, baraże 02-04-2020

Reprezentacja Polski, która pierwotnie zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy nie rozegra zaplanowanych na czerwiec spotkań towarzyskich. Biało-czerwoni mieli zmierzyć się 2 czerwca z Rosją w Warszawie oraz 9 czerwca z Islandią w Poznaniu. Nie odbędą się zaplanowane także w tym czasie inne sparingi oraz spotkania barażowe o wejście do mistrzostw starego kontynentu. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację sternicy europejskiego futbolu przygotowali pakiet rozwiązań, który ma pomóc reprezentacjom prawidołowo przygotować się do mistrzostw. Jadna z nowinek mówi o wprowadzeniu do kalendarza spotakń dodatkowego meczu towarzyskiego do zaplanowanych wcześniej dwóch gier w ramach Ligi Narodow. 

ME 2020 28-03-2020

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały odwołane. Decyzją UEFA turniej odbędzie w przyszłym, czyli 2021 roku, Jako powód odwołania mistrzostw ogłoszono oczywiście możliwość potencjalnego zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia wynikające z szalejącej pandemii koronawirusa. Ta decyzja nie powinna nikogo dziwić, gdyż o takim rozwiązaniu spekulowano od początku. Zgodnie z nowymi wytycznyni ME zostaną rozegrane od 11 czerwca 2021 do 11 lipca 2021.

1/4 Pucharu Polski 12-03-2020

Znani są już pierwsi półfinaliści o piłkarski Puchar Polski. Po czterech kolejnych ligowych porażkach wreszcie zwycięska okazała się Cracovia, choć to zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo, a do wyłonienia wygranego konieczna była dogrywka. W drugim meczu gdańska Lechia pokonała u siebie innego ekstraklasowicza czyli zespół Piasta Gliwice. 17 i 18 marca zostaną rozegrane kolejne mecze tej fazy. Stal Mielec podejmie Lecha Poznań a Miedź Legnica stołeczną Legię.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:1 (0:0)
Bramki: Gomes (58), Paixao (64) - Vida (83)

GKS Tychy - Cracovia Kraków 1:2 (0:0)
Bramki: Szumilas (90) - Wdowiak (52), van Amesfoort (115)

1/8 Ligi Mistrzów 12-03-2020

Wspaniałe interwencje bramkarza Jana Oblaka oraz gra rezerwowoych były jedną z głównych składowych wielkiego zwycięstwa Atletico Madryt nad Liverpoolem. Tym samym, na tym etapie rozgrywek żegnamy ubiegłorocznego triumfatora Ligi Mistrzów. W drugim meczu PSG odrobiło straty i dzięki dwóm trafieniom melduje się w kolejnej fazie rozgrywek. 

Liverpool FC - Atletico Madryt 2:3 (1:0)
Bramki: Wijnaldum (43), Firmino (94) - Llorente (97), (105), Morata (120)
Awans: Atletico Madryt

Paris Saint Germain - Borussia Dortmund 2:0 (2:0)
Bramki: Neymar (28), Bernat (45+1)
Awans: Paris Saint Germain

1/8 Ligi Mistrzów 11-03-2020

Rewanżowe mecze wyłoniły zespoły, z którymi spotkamy się w następnej rundzie Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale zobaczymy debiutantów czyli drużyny Atalanty Bergamo oraz RB Lipsk, które nie dały szans bardziej utytułowanym rywalom. Nie do zatrzymania podczas wtorkowego wieczoru był napastnik Atalanty Josip Ilicić, który zaaplikował rywalom cztrey gole.  

RB Lipsk - Tottenham Hotspur 3:0 (2:0)
Bramki: Sabitzer (10), (21), Forsberg (87)
Awans: RB Lipsk

Valencia CF - Atalanta Bergamo 3:4 (1:2)
Bramki: Gameiro (21), (51), Torres (67) - Ilicić (3) k., (43) k., (71), (82)
Awans: Atalanta Bergamo

26. kolejka Ekstraklasy 10-03-2020

W ostatnim meczu tej serii gier, w bardzo istotnym dla układu tabeli meczu Korona Kielce pokonała ŁKS Łódź. W tym spotkaniu na ławce gospodarzy zadebiutował nowy szkoleniowiec Maciej Bartoszek, który w przeszłości prowadził już drużynę z Kielc. W klasyfikacji strzelców na czoło wysunął się Christian Gytkjear (Lech Poznań) z piętnastoma golami na koncie. 

Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Kovacević (56) k. 
 

Zespół Pkt. Br. 
1. Legia Warszawa 51 54-26
2. Piast Gliwice 43 28-25
3. Cracovia Kraków 42 35-25
4. Śląsk Wrocław 42 34-29
5. Lech Poznań  42 45-25
6. Pogoń Szczecin  40 26-24
7. Lechia Gdańsk  38 32-33
8. Jagiellonia Białystok   37 35-35
9. Raków Częstochowa 36 32-37
10. Wisła Płock  36 32-41
11. Zagłębie Lubin  33 41-40
12. Górnik Zabrze 33 34-36
13. Wisła Kraków 31 33-38
14. Korona Kielce 26 15-30
15. Arka Gdynia  25 22-37
16. ŁKS Łódź 20 25-44


1 - el. Ligi Mistrzów, 2-3 Liga Europy 15-16 spadek

Wyniki zespołów z Warszawy i okolic 09-03-2020

W regionie mazowieckim w ten weekend rozgrywki wznowiła III liga, w której to na stracie doszło do "małych derbów". Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki okazali się lepsi od graczy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Rezerwy Legii uporały się z Bronią Radom, zaś goli nie zobaczono w meczu Ursusa z Polonią. W II lidze niespodziewana porażka Znicza Pruszków. Formy z końcówki ubiegłego roku wciąż nie może uchwycić Radomiak Radom.

I liga

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 3:2 (0:0)
Bramki: Mróz (76), Jadach (81), Ali (83) - Mikita (56), (69) k.

II liga

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Wełna (74)

Legionovia Legionowo - Lech II Poznań 0:0

Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
Bramka: Pek (29)

III liga 

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:1)
Bramki: Szymański (15), Gulczyński (76), Rakowski (84) - Ciach (18), (48)

Legia II Warszawa - Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Czarnecki (2) sam., Warchoł (51)

Ursus Warszawa - Polonia Warszawa 0:0

26. kolejka Ekstraklasy 08-03-2020

Prawdziwy grad goli oglądaliśmy w Lubinie w straciu Zagłębia z Lechią Gdańsk. Konsekwentnie kolejne punkty do swojego stanu posiadania dopisują Wisła Kraków oraz Jagiellonia Białystok. Niespodziewanej porażki na własnym terenie doznała Legia Warszawa. Piłkarze ze stolicy większą część meczu grali w osłabieniu co umiejętnie wykorzystali goście ze Śląska. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Wisła Płock.

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:2 (0:1)
Bramki: Vejinović (90+6) - Gjertsen (18), Uryga (62)

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 4:4 (2:3)
Bramki: Balić (16) Starzyński (39) k., (59), Bialek (84) - Conrado (4), Zwoliński (23) k., Mihalik (41), (55)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: Pospisil (56) k.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:0

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramki: Savicević (6) - Gytkjear (39)

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Bramki: Antolić (13) - Felix (34), Badia (52)

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 3:2 (1:1)
Bramki: Jimenez (26), Jirka (56), Vasilantonopoulos (71) - Lopes (5), Helik (68)

W poniedziałek zagrają:
Korona Kielce - ŁKS Łódź (18:00)

1/2 Pucharu Hiszpanii 06-03-2020

Od euforii do wielkiego smutku, tak można opisać dramaturgię, która towarzyszyła zespołom uczestniczącym w tej fazie rozgrywek o Puchar Króla. Mimo przegranej w meczu rewnżowym Athletic Bilbao spotka się w finale z Realem Sociedad. To będzie niezwykle prestiżowy finał, gdyż oba kluby są swoimi największymi rywalami, oba reprezentują Kraj Basków. Taki duet finalistów spotka się ze sobą po raz pierwszy w historii tych rozgrywek. Finał zmagań zaplanowano na 18 kwietnia w Sewilli.

Granada - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)
Bramki: Fernandez (48), Sannchez (76) - Berchiche (81)
Awans: Athletic Bilbao

Mirandes - Real Sociedad 0:1 (0:1)
Bramka: Oyarzabal (41) k.
Awans: Real Sociedad


[1]  [2]  [3]   >>>
ZAPISY
Copyright © 2013 K.S. DELTA WARSZAWA