Patryk
1

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]   >>>

Mecz ligowy z SEMP'em Ursynów 16-09-2009
SEMP Ursynów to jak dotychczas najbardziej wymagający rywal, z którym przyszło nam się zmierzyć w rozpoczętych niedawno rozgrywkach ligowych. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie od pierwszej do ostatniej minuty. My jednak szybko pokazaliśmy, kto będzie nadawał ton grze strzelając dwa gole. Przeciwnik ograniczał się do wyprowadzania kontrataków, z których jeden okazał się skuteczny. Przed przerwą "dołożyliśmy" jednak kolejne dwa trafienia i po dobrej grze zasłużenie prowadziliśmy. Początek drugiej odsłony nie był tak ładny jak pierwsza połowa. W naszą grę wdarło się trochę niedokładności. Pozytywne było to, że nasi chłopcy decydowali się wielokrotnie na uderzenia z dalszej odległości, niestety dziś nie mogliśmy trafić. Przewaga była nadal po naszej stronie, ale nagle z 4:1 zrobiło się 4:2. Ten, kto był na meczu wie, dlaczego użyłem zwrotu: "zrobiło się". Po jednej z akcji naszych rywali ledwo tocząca się piłka zatrzymała się przy słupku, na linii bramkowej. W jej kierunku sprintem ruszyli zarówno zawodnicy w żółtych jak i ci w niebieskich koszulkach. Wyścig ten przerwał gwizdkiem arbiter, który ku zdziwieniu wszystkich uczestników tego widowiska uznał bramkę... W ostatnich minutach obraz gry się nie zmienił. Zmienił się za to wynik i to na naszą korzyść. W doliczonym czasie gry zdobyliśmy gola, po którym nasi rywale już nie wznowili gry. Wynik osiągnęliśmy pozytywny pomimo, że od początku spotkania z powodu urazów nie grał „Bobek” i Filip Musiał a co gorsze po przerwie dołączył do nich Damian Końca. Życzymy zdrowia ! PW

K.S. Delta Warszawa - SEMP Ursynów 5:2 (4:1)

Skład: Żaczek P. - Polak D., Panufnik M., Sidorzak H. - Majewski D., Końca D., Tarasewicz A., Michalski J. - Gołębiewski D.

Wchodzący: Chimczuk P., Ergun M., Osuch M., Sałajczyk A., Świadek K.

Bramki: 7' Końca D., 8' Michalski J. - Końca D., 27' Polak D. - Michalski J., 33' Gołębiewski D. - Sidorzak H., 70' Tarasewicz A. - Gołębiewski D.

Turniej Drukarz Warszawa 13-09-2009
Kolejny weekend - kolejne gry, tym razem nie ligowe, ale turniejowe. Na wspaniałej dwudniowej imprezie gościliśmy w Parku Skaryszewskim. Rozegraliśmy sześć spotkań, po trzy każdego dnia i trzeba powiedzieć, że były to ciężkie dni. Mecze były zacięte, a poziom wysoki. Skoncentrujmy się jednak na naszej drużynie. Pokazaliśmy kawał świetnej piłki, wielu trenerów gratulowało nam przemyślanych rozegrań i wyrafinowanych, niemalże seniorskich akcji. Finalnie zajęliśmy drugą lokatę. Przez moment czuliśmy niedosyt, ale uczucie to szybko minęło. Robimy stały postęp i to jest najważniejsze! Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Michał Panufnik, gratulujemy. PW

Grupa eliminacyjna: K.S. Delta Warszawa - Pogoń Siedlce 0:2, Drukarz Warszawa - K.S. Delta Warszawa 0:2, K.S. Delta Warszawa - Znicz Pruszków 7:2

Grupa finałowa: Legion Radom - K.S. Delta Warszawa 2:4, K.S. Delta Warszawa - Pogoń Siedlce 3:1, Żmuda Warszawa - K.S. Delta Warszawa 2:0

Kolejność końcowa: 1) Żmuda Warszawa, 2) K.S. Delta Warszawa, 3) Pogoń Siedlce, 4) Legion Radom, 5) Drukarz Warszawa, 6) Białe Orły Warszawa, 7) Znicz Pruszków, 8) Drukarz II Warszawa

Sparing z Jagiellonią Białystok 10-09-2009
Rozegraliśmy dziś bardzo pożyteczny mecz sparingowy z wymagającym przeciwnikiem. Jagiellonia Białystok, bo o niej mowa, poprzeczkę zawiesiła nam bardzo wysoko. Była drużyną "grającą w piłkę", wybieganą, a jej kolejnym dużym atutem było doświadczenie w grze po jedenastu. My nie daliśmy się jednak zdominować i długie fragmenty spotkania wyglądały jakbyśmy to my mieli za sobą kilka sezonów gry na boisku o pełnym wymiarze. Potrafiliśmy długo utrzymywać się przy piłce na połowie przeciwnika i rozgrywać ciekawe akcje oskrzydlające. Mankamentem, który był widoczny w naszej grze była zdecydowanie za mała ilość oddawanych na bramkę przeciwnika strzałów. Wyglądało to tak jakbyśmy chcieli jeszcze dokładniej ułożyć sobie piłkę zanim uderzymy ją w kierunku bramki, podczas gdy przeciwnik doskakiwał do nas i uniemożliwiał dalsze rozegranie akcji. Szkoda, bo można było przy tym poziomie gry pokusić się o kilka goli więcej. Na pewno nie można odmówić chłopakom walki i zaangażowania, przytrafiały się nam jednak w defensywie błędy indywidualne, po których traciliśmy gole, ale mamy jeszcze trochę czasu by wyeliminować braki tkwiące w ustawieniu i taktyce gry defensywnej. Podsumowując, był to mecz stojący na wysokim poziomie, a my na pewno wyciągniemy z niego sporo wniosków, które spożytkujemy w dalszej pracy. PW

Jagiellonia Białystok – K.S. Delta Warszawa 5:4 (1:1)

Skład: Żaczek P. - Pikus K., Sidorzak H., Michalski J. - Polak D., Paufnik M. - Majewski D., Czerkas B. - Końca D. - Musiał F., Tarasewicz A.

Wchodzący: Chimczuk P., Gołębiewski D., Osuch M., Pancewicz M., Sałajczyk A., Świadek K.

Bramki: 33' Musiał F. - Czerkas B., 43' Gołębiewski D. - Majewski D., 61' Musiał F. - Majewski D., 69' Końca D.

Mecz ligowy z Cezarem Konstancin 02-09-2009
Dzisiejszego dnia rozegraliśmy drugie spotkanie "u siebie" w tym sezonie, ale pierwszy raz przyszło nam zmierzyć się o punkty na własnym boisku, czyli nad jeziorkiem. Goście przystąpili do meczu z dużą ambicją i wolą walki, dzięki temu zmusili nas do sporego wysiłku, jednak sił do tak zaciętej gry obronnej wystarczyło zawodnikom z Konstancina tylko na pierwsze kilka minut. Nasza gra w tym okresie była dosyć płynna, co zaowocowało wieloma sytuacjami strzeleckimi. Spore zagęszczenie w polu karnym Cezara powodowało jednak, że często uderzenia na bramkę trafiały w niekoniecznie się tego spodziewających obrońców. Pierwszy gol padł dopiero po kwadransie gry. Oczywiście poszliśmy za ciosem i do przerwy wynik brzmiał 3:0. W drugiej połowie osiągnęliśmy miażdżącą przewagę, a piłka przekraczała linię środkową głównie po naszych podaniach do tyłu mających na celu wciągnięcie przeciwnika na naszą połowę. Założenie takiej właśnie gry wprowadziliśmy w przerwie i chłopcy zrealizowali je znakomicie. Pozwoliło nam to na zdobycie kolejnych dziewięciu goli. Nie popadamy jednak w samozachwyt i nadal staramy się utrzymać odpowiedni poziom motywacji i koncentracji. PW

K.S. Delta Warszawa - Cezar Konstancin 12:0 (3:0)

Skład: Chimczuk P. - Polak D., Sidorzak H., Michalski J. - Majewski D., Końca D., Panufnik M., Czerkas B. - Musiał F.

Wchodzący: Ergun M., Gołębiewski D., Osuch M., Sałajczyk A., Świadek K., Tarasewicz A., Żaczek P.

Bramki: 15' Musiał F. - Czerkas B., 25' samobójcza - Czerkas B., 29' Końca D. - Majewski D., 36' Musiał F. - Końca D., 44' Majewski D. - Końca D., 45' Musiał F. - Panufnik M., 50' Czerkas B. - Panufnik M., 51' Polak D. - Świadek K., 52' Czerkas B. - Panufnik M., 59' Tarasewicz A. - Świadek K., 60' Panufnik M. - Majewski D., 63' Polak D. - Czerkas B.

Okiem trenera Piotra Włodarskiego 01-09-2009
Sierpień to początek nowego etapu budowy drużyny rocznika 1997. Był to miesiąc, w którym działo się bardzo wiele. Byliśmy na zgrupowaniu gdzie trenowaliśmy, a także poznawaliśmy się nawzajem. Razem z trenerem Robertem Gójskim próbowałem pomóc chłopcom w tworzeniu tak zwanej "atmosfery" w zespole. Jak się okazało kilka dni po obozie, podczas wyjazdu do Wiednia, ta sztuka udała się nie najgorzej, o czym świadczyć może postawa zawodników na boisku i ich zachowanie poza nim. Istotną rolę w trakcie Wiedeńskich wojaży odegrał trener Waldemar Salach, którego cenne uwagi i podpowiedzi rzuciły nowe światło na kilka elementów gry naszej drużyny. Ostatni tydzień to tylko delikatne szlify formy w Kałuszynie, Miedznie i Warszawie, oraz piątkowy wspólny trening na Delcie. Miesiąc minął w mgnieniu oka, rozpoczęliśmy nowy sezon ligowy. To będzie bardzo ważny rok dla nas wszystkich, przepracujmy go sumiennie! PW

Mecz ligowy z Laurą Chylice 30-08-2009
Inauguracja ligi "dziewiątek" udała nam się wyśmienicie. Pomimo tego, że przeciwnik nie był zbyt wymagający to chłopcy potrafili zagrać od pierwszej do ostatniej minuty na wysokich obrotach. Pierwsza połowa to z naszej strony przysłowiowy "walec", który przejechał po drużynie gości. W drugiej odsłonie eksperymentowaliśmy trochę rotując zawodników na różnych pozycjach. Obraz gry nie zmienił się i nadal kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Przeciwnicy ustępowali nam zdecydowanie, ale można im pogratulować pięknego gola, którego zdobyli w końcówce. My natomiast skonstruowaliśmy wiele świetnych akcji kombinacyjnych, często grając na jeden kontakt. Nie zabrakło też skutecznych strzałów z dystansu. Zagraliśmy dobry mecz ! PW

K.S. Delta Warszawa - Laura Chylice 16:1 (10:0).

Wchodzący: Gołębiewski D., Sałajczyk A., Świadek K., Tarasewicz A.

Bramki: 4' Majewski D. - Końca D., 6' Panufnik M. - Końca D., 14' Musiał F. - Tarasewicz A., 16' Musiał F. - Panufnik M., 18' Czerkas B. - Tarasewicz A., 24' Czerkas B. - Końca D., 28' Końca D. - Gołębiewski D., 29' Końca D. - Majewski D., 32' Końca D. - Czerkas B., 35' Majewski D. - Końca D., 43' Majewski D. - Tarasewicz A., 50' Końca D. - Czerkas B., 52' Świadek K. - Majewski D., 65' Końca D. - Panufnik M., 67' Końca D. - Panufnik M., 70' Gołębiewski D. - Panufnik M.

Walka Kosów poza grą ! 21-08-2009
Właśnie otrzymaliśmy informację, iż z naszej grupy wycofał się zespół Walki Kosów. Szkoda, że zamiast kolejnego wolnego terminu nie zmodyfikowano rozgrywek.

Sparing z Wiener Sport Club 19-08-2009
Potyczka z Wiener Sport Club kończyła nasze Wiedeńskie tournee. Trzeba podkreślić, że było to zakończenie z miłym akcentem. Podobnie jak dzień wcześniej to my nadawaliśmy ton grze. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych. Nie było to jednak widowisko jednostronne. Przeciwnik zaskoczył nas świetną organizacją gry w obronie. Idealnie ustawiona linia sprawiała wiele kłopotów naszej formacji ofensywnej. Pierwszego gola spotkania zdobyli gospodarze po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Jednakże nastawienie naszego zespołu było odpowiednie i stracona bramka nas nie podłamała. Chłopcy zachowali się znakomicie, po wznowieniu gry od środka dalej realizowali założenia. Wyrównujący gol padł w nieco dziwnych okolicznościach, kolejny jednak dający nam prowadzenie i jak się później okazało zwycięski był przedniej marki po bardzo ładnej akcji. Autorem obu trafień był Damian Końca, któremu niedawno powierzyliśmy funkcję kapitana. Cała drużyna zagrała na wysokim poziomie, ale ja chciałbym wyróżnić właśnie nowego przywódcę, któremu w kluczowych momentach nie zadrżała noga. Brawo! PW

Wiener Sport Club - K.S. Delta Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 28' Końca D., 38" Końca D.

Sparing z Wiener Linien 18-08-2009

Mecz z Wiener Linien pokazał całkiem inne oblicze naszej drużyny niż to, które widzieliśmy wczoraj. Było dużo składnych akcji i płynne przenoszenie ciężaru gry z jednej strony boiska na drugą. To wszystko mogło się podobać. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, dwie z nich wykorzystaliśmy, w niektórych zabrakło nam trochę szczęścia. Nie zabrakło natomiast determinacji i dzięki temu spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Dopiero stracona przez nas siedem minut przed końcem bramka spowodowała, że rywal uwierzył w siebie i próbował doprowadzić do wyrównania. My jednak do końca z pełnym zaangażowaniem i konsekwencją graliśmy „swoją grę” i po meczu wracaliśmy do hotelu rozśpiewanym autokarem. PW

Wiener Linien – K.S. Delta Warszawa 1:2 (0:2)

Baramki: '7 Tarasewicz A. - Czerkas B., '30 Majewski D. - Polak D.

Sparing z Admirą Wacker 17-08-2009
Dzisiejszy występ chłopców zaskoczył chyba nawet ich samych. Niestety negatywnie. Wyszliśmy wystraszeni i po dziesięciu minutach było już 0:3. Byliśmy dziś za wolni, za mało dokładni i za mało waleczni. Właściwie nie podjęliśmy walki. Nasi zawodnicy wyglądali na znużonych, być może to jeszcze długa podróż dawała się we znaki. Jedno jest pewne, po wieczornej odprawie wiemy, że jutro walki nie zabraknie ! PW

Admira Wacker – KS Delta Warszawa 9:1 (6:0)