Michał
22

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]   >>>

Mecz ligowy z Gwardią Warszawa 14-10-2012
W słoneczny niedzielny poranek gościliśmy zespół Gwardii Warszawa. Od pierwszym minut nasi chłopcy zdecydowanie zaatakowali przeciwnika przenosząc ciężar gry na połowę rywala. Dzięki bliskiemu kryciu i szybkiemu odbiorowi piłki to zawodnicy Delty dyktowali tempo i rozwój wydarzeń na boisku. W dziesiątej minucie doczekaliśmy się bramki po bardzo udanym strzale Grzesia Kowalskiego z za pola karnego. Zdobyta bramka podziałała pozytywnie na naszych zawodników, którzy z jeszcze większą determinacją walczyli o każdą piłkę. W drugiej kwarcie konsekwentnie realizowaliśmy poprawną grę z pierwszej części. Dobra postawa w odbiorze piłki skutkowała praktycznie brakiem zagrożenia pod naszym polem karnym i dawała kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Dzięki niezłej współpracy całego zespołu do przerwy dołożyliśmy jeszcze trzy bramki, które przypieczętowały przyzwoite 30 minut gry. Na drugą część spotkania wybiegliśmy z dodatkowym zadaniem. Celem naszym było większe poszanowanie piłki i dłuższe budowanie naszych ataków. Ciężko powiedzieć czy dodatkowe zadanie, czy zbytnia pewność siebie sprawiły, że w trzeciej kwarcie nasza postawa była bardzo słaba. Mieliśmy problemy z przyjęciem piłki, czego konsekwencją była ogromna ilość niecelnych podań. Nawet goście poczuli chwilę słabości naszego zespołu i zdecydowanie śmielej poczynali sobie na naszej połowie boiska. My zaś mieliśmy okazję oglądać istny festiwal błędów technicznych i złych decyzji podejmowanych przez diabełków z trafieniem samobójczym włącznie i sprokurowaniem rzutu karnego. Na szczęście na wysokości zadania stanął nasz golkiper "Miecio", który dwukrotnie wyszedł zwycięsko z całej opresji. Mimo pechowo straconej bramki i słabej postawy w trzeciej części gry dołożyliśmy kolejne trafienie i dążyliśmy do zmiany przebiegu wydarzeń. W ostatnich 15 minutach poprawiliśmy skuteczność, opanowaliśmy sytuację na boisku jednak brakowało większej płynności w grze. Duża część ataków była szarpana, sporo było pojedynków indywidualnych, które nie zawsze dawały korzyść zespołowi. Mimo słabszej postawy w drugiej części chłopcy zaprezentowali się dziś przyzwoicie. Z każdym kolejnym spotkaniem mamy coraz więcej powodów do radości i nie chodzi tu o wynik, który oczywiście również cieszy ale przede wszystkim o coraz mądrzejszą, atrakcyjniejszą i skuteczniejszą grę młodych diabełków. Na koniec chciałbym pochwalić i wyróżnić grupę chłopców, którzy dostali dziś szansę reprezentowania naszych barw jako nagrodę za pracę, którą dotychczas wykonują. Mam nadzieję, że pozostali chłopcy wezmą przykład z postawy swoich kolegów i w kolejnych tygodniach udowodnią, że również zasługują i są gotowi reprezentować nasz klub. AS

K.S. Delta Warszwa – Gwardia Warszawa 7:1 (4:0)

Skład: Olszewski J. – Szafranek M., Kowalski G. – Szumowski J., Boguta M., Rogulski K. – Dudaref K.

Wchodzący: Krzyszczuk K., Zawadzki M.,

Bramki:
‘9 Kowalski G., ’18 Dudaref K. – Boguta M., ’22 Zawadzki M. – Kowalski G, ’24 Krzyszczuk K – Kowalski G., ’38 Zawadzki M., ’51 Kowalski G. – Dudaref K, ’56 Krzyszczuk K. – Zawadzki M.

Peterlik Kajetan 13-10-2012
Dziś urodziny obchodzi Peterlik Kajetan

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń życzą wszystkie diabełki duże i małe.

godz. 10.001998

BASEN – OSiR Włochy – ul. Gładka 18. Podana godzina jest godziną wejścia do wody. Zbiórka zawodników w zależności od godziny wejścia (godz. 8.45 / 9.45). SPRZĘT KONIECZNY (bez wyjątków) – CZEPEK, KĄPIELÓWKI (żadne majtki, spodenki itp.), RĘCZNIK, KLAPKI, PŁYN DO KĄPIELI.

Razem z zawodnikami do pływania zapraszamy rodziców.

Mecz ligowy z SF Wilanów 06-10-2012
W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na pobliski Wilanów w celu rozegrania kolejnego spotkania ligowego. Przed meczem wiedzieliśmy, że jest to jeden z najsilniejszych w tym momencie zespołów w roczniku 2003 mimo to nie zamierzaliśmy składać broni przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wręcz przeciwnie od pierwszych minut zaskoczyliśmy rywala swoja zdeterminowaną grą nie pozwalając rozwinąć skrzydeł drużynie gospodarzy. Prawidłowo kryliśmy zawodników, dobrze zagęszczaliśmy newralgiczne strefy boiska i bez żadnych zahamowań dążyliśmy do zdobycia pierwszej bramki. W 7 minucie meczu byliśmy bliscy wyjścia na prowadzenie jednak w dogodnej sytuacji Maks Boguta oddał niecelny strzał. Czego nam się nie udało zrobić, zrobili rywale, którzy pod koniec pierwszej części gry w zamieszaniu w naszym polu karnym skierowali futbolówkę do bramki. Mimo to do końca kwarty pokazaliśmy, że stać nas na coraz lepsze występy. Niestety jak się później okazało było to jedyne dobre 15 minut w tym meczu. Po wyjściu na kolejne części spotkania zdecydowanie rozluźniliśmy krycie, zaangażowanie z kolejnymi minutami spadało, co przekładało się na kolejne bramki dla gospodarzy. W dalszej części spotkania zagraliśmy zdecydowanie poniżej swoich możliwości oddając inicjatywę przeciwnikowi i ograniczając się do pojedynczych, nieprzemyślanych ataków. Dzisiejsza postawa naszych chłopców była bardzo skrajna. Pierwsze 15 minut bardzo dobre, dużo walki, zaangażowania, dyscypliny w realizowaniu zadań, wiary w końcowy sukces. Niestety pozostałe 45 minut to walka z własnymi słabościami. Dziś mieliśmy okazję zobaczyć jak wiele można nadrobić motywacją i wolą walki bez względu na to z kim mamy okazję rywalizować. Jednak gdy wychodząc na boisko nie dajemy z siebie wszystkiego, nie można liczyć na pozytywne zakończenie. Po starcie drugiej i kolejnej bramki z chłopców zeszło powietrze, co przełożyło się na słabą postawę w dalszej części spotkania. Dziś dostaliśmy dobra lekcję, która daje nam informację jak wiele pracy musimy wykonać na treningach, aby nasza postawa mogła cieszyć nie 15 a 60 minut gry na boisku. AS

Szkoła Futbolu Wilanów - K.S. Delta Warszwa 14:0 (6:0)

Wchodzący: Foroncewicz M., Fus M., Kowalczyk B., Krzyszczuk K., Liberman O., Peterlik K., Woltyński J., Wójcik K., Zawadzki M.,

Okiem trenera Andrzeja Spelaka 03-10-2012
Za nami pierwszy miesiąc pracy, podczas którego miałem okazję bliżej przyjrzeć się chłopcom, których mi powierzono. Muszę przyznać, że sytuacja w grupie zmienia się bardzo dynamicznie pod wieloma względami. Jeszcze miesiąc temu w przed dzień roku szkolnego i u progu rozpoczęcia ligi martwiłem się niezbyt liczną grupą chłopców z 2003 rocznika i słabą frekwencją na pierwszych treningach. Zaledwie miesiąc po wznowieniu treningów liczebność grupy prawie się podwoiła a i frekwencja na zajęciach napawa optymizmem. Jednak jedna rzecz to frekwencja a druga to zaangażowanie na treningach. Dużo czasu w tym okresie poświęcam na rozmowy z chłopcami dotyczące ich obowiązków treningowych, jakiej postawy od nich oczekujemy a jakiej chcielibyśmy unikać. Na każdym treningu uświadamiam chłopcom jak wielkie znaczenie w procesie treningowym ma praca nad sobą nie tylko pod kontrolą trenera. Idąc dalej chłopcy otrzymali ode mnie wytyczne dotyczące elementów technicznych i gimnastycznych, które powinni doskonalić w wolnym czasie tak często jak tylko jest to możliwe. Jak wiemy podstawą sportu wyczynowego jest rywalizacja w związku z czym chcąc być lepszym od innych muszę dać z siebie więcej niż inni. Może ktoś sobie pomyśleć, że chcielibyśmy, aby chłopcy nie robili nic innego jak tylko kopali całymi dniami kulisty przedmiot. Jednak należy sobie uświadomić jakie korzyści niesie ze sobą aktywność fizyczna na organizm człowieka szczególnie jak się odbywa na świeżym powietrzu. Systematyczna aktywność fizyczna to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na uniknięcie wielu schorzeń. Brak otyłości, prawidłowe funkcjonowanie układów: ruchu, oddechowego, krwionośnego powoduje, że nasz organizm wolniej się męczy, przez co dłużej zachowuje siły i odporność na wszelkie choroby. Lepsze dotlenienie mózgu wpływa na lepszą pamięć i koncentrację, co przekłada się na sprawność umysłu w procesach uczenia się. Kolejna korzyścią jest kondycja psychiczna. To właśnie aktywność fizyczna jest najlepszą metodą zwalczania zmęczenia psychicznego i poprawy samopoczucia. Tak wiec unikając pracy na świeżym powietrzu wpływamy niekorzystnie zarówno na proces szkoleniowy ale przede wszystkim na prawidłowy rozwój organizmu potrzebny podczas każdej czynności życia codziennego. Na koniec chciałbym powiedzieć jeszcze kilka zdań na temat naszych wrześniowych występów w lidze. Pierwsze rozegrane spotkania obnażyły wiele naszych słabości nad którymi musimy intensywnie pracować. Wyniki jakie osiągamy świadczą o tym, że mamy spore zaległości piłkarskie w stosunku do naszych rywali. Musimy mieć jednak na uwadze, że My jako drużyna jesteśmy bardzo młodym – stażem organizmem w stosunku do innych rówieśników rywalizujących z nami. Mimo różnicy jaka dzieli naszych chłopców pod względem umiejętności piłkarskich dostrzegam duży potencjał w grupie. Widzę, że chłopcy wykazują duży zapał do pracy, są chłonni wiedzy, dużo słuchają i szybko wyciągają wnioski, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Obserwując kolejne występy moich podopiecznych muszę przyznać, że z każdą kolejną rywalizacją stanowimy coraz bardziej zgrany kolektyw. Szczególnie pozytywne jest to, że chłopcy sami dostrzegają zmiany zachodzące w ich postawie, co dodatkowo ich motywuje do dalszej pracy nad sobą. AS

Dziś urodziny obchodzi Foroncewicz Mateusz

Od kolegów i od kadry moc serdeczności dzisiaj płynie. Niech ten dzień urodzin szczęściem i spełnieniem marzeń się stanie.

Mecz ligowy z Ursusem Warszawa 29-09-2012
W dniu dzisiejszym rozegraliśmy mecz ligowy z liderem naszych rozgrywek. Nim jednak przejdę do meritum czyli opisu meczu poruszyć pragnę temat podejścia do treningowych obowiązków. Podczas zajęć obserwujemy naszych podopiecznych pod względem zaangażowania i chęci pracy nad sobą. Musze przyznać, że pod tym względem mogę mieć mieszane uczucia. Spotykając się z chłopcami podczas rywalizacji z innymi rówieśnikami wszyscy z młodych diabełków chcieliby spędzić jak największą liczbę minut na boisku. Jest to dla mnie zrozumiałe i bardzo pozytywne. Niestety nie idzie to w parze z praca jaką wykonujemy na treningach. Gdy przychodzi czas wytężonej pracy, kiedy trzeba dać z siebie tyle ile się da niektórzy z chłopców nie angażują się na miarę swoich możliwości. Efektem takiej postawy była moja decyzja o pozostawieniu kilku diabełków w domu, aby przemyśleli swoje zachowanie i podejście do tego co robią, podczas gdy pozostali otrzymali szansę gry w zespole. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że szansę gry i reprezentowania naszego klubu będą otrzymywali tylko Ci chłopcy, którzy swoja postawą na treningu będą udowadniali, zę na to zasługują. Przez słowo wartość rozumiem pracę nad podnoszeniem swoich umiejętności piłkarskich, poziomu kultury osobistej, koleżeństwo i samodyscyplinę. Po dzisiejszym spotkaniu i mocnym osłabieniu zespołu przez pewna grupę chłopców mimo wszystko uważam, ze podjąłem słuszną decyzję, gdyż pozostali mimo niekorzystnego wyniku godnie reprezentowali barwy naszego klubu. Mam nadzieje, że w poniedziałek spotkamy się na treningu i zobaczę zdecydowaną zmianę w zachowaniu pewnych osób.

Wracając do meczu od pierwszych minut chłopcy zaczęli bardzo zmotywowani. Wyszliśmy wysoko pressingiem, co dało nam optyczna przewagę na boisku. Krótkie krycie powodowało, że chłopcy z Ursusa mieli duży problem, aby wydostać się z własnej połowy boiska. Zachęceni dobrą postawą na początku meczu zbyt optymistycznie zapędzaliśmy się pod bramkę rywala, co skutkowało szybkim kontratakiem. W taki sposób rywal ukarał nas trzykrotnie w pierwszej części. W drugiej kwarcie systematycznie kontynuowaliśmy dobra grę na połowie przeciwnika co dało nam efekt w postaci dwóch bramek. Najpierw z rzutu rożnego dobrze cała akcję zamknął Grześ Kowalski wykańczając dośrodkowanie głową, a kilka chwil później Mateusz Szafranek wyprzedzając swojego rywala odebrał piłkę oddając precyzyjny strzał z przed pola karnego. Na początku drugiej połowy ponownie bardzo dobrze zachowaliśmy się w polu karnym. Na dośrodkowaną piłkę z rzutu rożnego prawidłowo nabiegł Maks Boguta oddając strzał z pierwszej piłki z powietrza. Była to nasza ostatnia bramka w tym spotkaniu choć okazji do końcowego gwizdka nie brakowało. Wielu bramek w tym spotkaniu mogliśmy uniknąć, gdyż wpadały na własne życzenie, jednak zadowolony jestem z tego, że chłopcy bardzo szybko wyciągają wnioski z błędnych decyzji. Cieszy mnie to, że z każdą kolejną rywalizacją chłopcy popełniają coraz mniej błędów, a postawa na meczach napawa optymizmem do dalszej jeszcze cięższej pracy. Chciałbym wyróżnić dziś jednego mojego zawodnika za postawę jaką zaprezentował w tym meczu, Myślę tu o Mateuszu Olszewskim naszym bramkarzu. W pierwszych dwóch kwartach zaliczył fatalny występ. Mówiąc żargonem piłkarskim nic mu się nie kleiło. Na przerwę Mateusz zszedł ze łzami w oczach kompletnie załamany. Po krótkiej rozmowie i kilku wskazówkach nasz golkiper wyszedł na druga cześć meczu i pokazał charakter i wolę walki. Druga połowa była w jego wykonaniu najlepsza z dotychczasowych występów. Był najjaśniejszym punktem naszej drużyny i bronił nawet to czego wydawało się że nie da się obronić. Cytując jednego z rodziców Mateusz odrodził się niczym fenix z popiołów. Chciałbym, aby pozostali chłopcy brali przykład z Mateusza i w trudnych chwilach potrafili podnieś rękawice do walki tak jak to zrobił nasz „Mietek”. AS

Są takie kluby gdzie liczy się tylko opinia rodziców a trenerzy są pod ich stałą presją. Są takie kluby dla których tylko zwycięstwo jest istotne. Dla nas ważne jest wychowanie młodego człowieka i istota sportu czyli przełamywanie barier ciężką pracą. Dlatego władze klubu w pełni popierają decyzję trenera. Dla nygusów i leni w naszym klubie miejsca nie ma. Na treningu ma lać się pot od pierwszej do ostatniej minuty. Jak ktoś chce zostać filozofem to nie nad jeziorkiem. Na zakończenie kilka słów o "Mietku". Podczas letniego obozu w Niechorzu wiele czasu strawiłem na przekonywanie go aby został naszym bramkarzem. Czytając słowa trenera Andrzeja cieszę się bardzo, że się nie myliłem. "Miecio" potrafi i pewnie jak mocno się postara to zaskoczy nas jeszcze nie jeden raz. AT

Ursus Warszawa - K.S. Delta Warszwa 10:3 (6:2)

Bramki: ’18 Kowalski G. – Szumowski J., ’25 Szafranek M., ’35 Boguta M. – Kowalski G.,

Skład: Olszewski J. – Szafranek M., Kowalski G. – Krzyszczuk K., Boguta M., Szumowski J. – Dudaref K.

Wchodzący: Liberman O., Woltyński J.

Uwaga ! Zmiany ! 28-09-2012
Z uwagi na dużą ilość chłopców w najmłodszych rocznikach dokonaliśmy kilku istotnych zmian. Z rocznika 2005 została wydzielona drużyna rocznika 2006. Odpowiedzialny za oba zespoły będzie trener Marcin. W roczniku 2004 pojawiła się nowa twarz. Trener Kuba będzie asystentem trenera Damiana. Zmiana ta spowoduje lepszą kontrolę nad procesem treningowym tej licznej grupy. Ponieważ mamy nową drużynę mamy również zmiany w grafiku treningowym. W październiku zmiany są niewielkie i dotyczą tylko najmłodszych. Grafik zimowy jest wywrócony do góry nogami za co bardzo przepraszamy ale nie było innego wyjścia. Prosimy wszystkich o zapoznanie się ze zmianami dostępnymi w zakładce "treningi". Podsumowując pomimo małego zamieszania są same powody do zadowolenia. W naszym klubie jest coraz więcej chłopców a to jest podstawa do dalszej doskonałej pracy.

Sparing ze Szkoą Brytyjską 25-09-2012
W dniu dzisiejszym w ramach treningu rozegraliśmy mecz kontrolny z zaprzyjaźniona nam Szkołą Brytyjską. Mimo porażki jaką odnieśliśmy w tym meczu możemy powiedzieć, że była to dla nas dobra lekcja. Po pierwsze z każdym kolejnym występem krystalizuje się grupa chłopców, która udowadnia, że chce i pracuje nad sobą robiąc pewne postępy. Coraz częściej mamy okazję widzieć jak chłopcy dążą do częstszej wymiany podań między sobą, coraz częściej decyzje jakie podejmują są właściwe. Jest to pozytywny sygnał dla mnie, że każdy mecz czy to wygrany czy przegrany daje nam kolejne doświadczenie, które staramy się wykorzystywać podczas kolejnych rywalizacji. Po drugie była to doskonała okazja, aby grupa chłopców, która z każdym tygodniem jest coraz liczniejsza miała okazję by po raz pierwszy doświadczyć wrażeń jakie towarzyszą walce sportowej z rówieśnikami. Podsumowując dzisiejszy występ oceniam wynik negatywnie jednak widzę bardzo duży zapał i chęć do pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności, co w przyszłości przekujemy na pozytywny wynik sportowy. AS

K.S. Delta Warszwa – Szkoła Brytyjska 3:9 (1:4)

Bramki: ’17 Boguta M., ’37 Oleszewski M., ’41 Szumowski J.

Skład: Olszewski J. – Szafranek M., Rogulski K. – Kowalski G., Boguta M., Szumowski J. – Dudaref K.

Wchodzący: Foroncewicz, Fus M., Kowalczyk B., kołomyjski F., Liberman O., Olszewski M., Rossa T., Woltyński J., Zawadzki M., Krzyszczuk K.