Michał
22

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]   >>>

Okiem trenera Andrzeja Spelaka 01-06-2013
Za nami drugi miesiąc rywalizacji na zielonych boiskach. W tym okresie mogliśmy zaobserwować skrajnie różne występy naszych diabełków. Poczynając od tych, z których możemy być zadowoleni do tych bardzo słabych. Dostrzegam tu często występujący problem, który nie dotyczy tylko nas ale jest widoczny szczególnie w młodszych kategoriach wiekowych a mianowicie "przygotowanie psychiczne". Jak sobie z tym radzimy ma wpływ doświadczenie sportowca oraz świadomość występowania problemu. Te cenne lekcje mamy okazję właśnie doświadczać i mam nadzieję, że właściwie odrobimy z nich pracę domową i w kolejnych tygodniach będziemy dojrzalszymi sportowcami.

Poruszając temat przygotowania psychicznego chciałbym pochylić się nad aspektami, które zauważam ostatnio w naszej grupie. Na przełomie kwietnia i maja weszliśmy w dobry rytm meczowy i zanotowaliśmy serię wygranych również z zespołami, z którymi na jesieni przegraliśmy, co może świadczyć o postępie naszej drużyny. Jednak w drugiej połowie maja zanotowaliśmy dwa występy zupełnie nie podobne do tych wcześniejszych. Czy możliwe jest, aby w ciągu tygodnia stracić nabyte dotychczas umiejętności? Problem leży nie w naszych umiejętnościach tylko w głowach. Zbyt szybko chłopcy uwierzyli w to, że wygrywając nawet z liderem teraz bez większego problemu uporają się z kolejnymi rywalami. Jednak rzeczywistość szybko sprowadziła nas na ziemię i dała wyraźny sygnał że nic nie przychodzi za darmo. Jeżeli wychodząc na mecz nie daję z siebie wszystkiego i liczę na to że drugi kolega z drużyny za mnie wykona pracę, a ja będąc na boisku będę współautorem sukcesu to efekt będzie podobny jak z ostatnich naszych dwóch kolejek. Drugim aspektem jest brak realizacji zadań powierzanych przed meczem. Im lepsze wyniki notowaliśmy tym większą rolę odgrywała tabela punktowa i kolejne zwycięstwo dla trzech punktów kosztem jakości gry. Ten fakt sprawił, że możliwość zdobycia kolejnych punktów i podskoczenia wyżej w tabeli wypierał ze świadomości chłopców nasz główny cel jakim jest nauka.

Uważam, że dostaliśmy dostateczny sygnał, która z dróg jest właściwsza i co powinno być naszym priorytetem przystępując do kolejnej rywalizacji. Kiedy będziemy realizować główny cel jakim jest nauka to jej WYNIKI przyjdą razem z nią. AS

Basen 01/02-06-2013 27-05-2013
Sobota – 01.06

godz. 11.002000, 2001, 2002, 2003, Mokotów Bliżej Siebie

Niedziela – 02.06

godz. 9.001998, 2004, 2005, 2006

BASEN – OSiR Włochy – ul. Gładka 18. Podana godzina jest godziną wejścia do wody. Zbiórka zawodników w zależności od godziny wejścia (godz. 10.45 / 8.45). SPRZĘT KONIECZNY (bez wyjątków) – CZEPEK, KĄPIELÓWKI (żadne majtki, spodenki itp.), RĘCZNIK, KLAPKI, PŁYN DO KĄPIELI.

Razem z zawodnikami do pływania zapraszamy rodziców.

Mecz ligowy z Gwardią Warszawa 25-05-2013
W dniu dzisiejszym zawitaliśmy na ul. Racławicką celem rozegrania spotkania z tutejszą Gwardią. Jak sam wynik wskazuje nasz występ nie należy do tych udanych. Już w pierwszej akcji meczu straciliśmy bramkę po złym wyjściu całego zespołu do zawodników drużyny przeciwnej. Gospodarze rozpoczynając mecz swoje drugie podanie posłali pod naszą bramkę. Nasi obrońcy chcąc szybko podejść do rywali minęli się z piłką pozwalając zawodnik Gwardii wyjść sam na sam z bramkarzem. Pojedynek jeden na jeden kończy się bramką dla gospodarzy. Chwilę później doprowadzamy do remisu i mamy okazję szybko rozpocząć mecz od nowa. Jednak pierwszy sygnał był tylko preludium przed dalszymi wydarzeniami. Do końca pierwszej kwarty wynik nie uległ zmianie jednak nasza gra była daleka od tego nad czym pracujemy na treningach. Mnożące się błędy w przyjęciu, niedokładne podania oraz słaba aktywność w grze skutkowały nie tylko brakiem płynności ale również brakiem okazji strzeleckich. Po przerwie chłopcy otrzymali dodatkowe zadanie mające na celu wymuszenie większej aktywności gry bez piłki i dążenie do współpracy wszystkich formacji bez elementu strzału na bramkę. Mając określone zadanie do zrealizowania obraz gry diametralnie uległ zmianie. Szybciej graliśmy piłką, szukając różnych rozwiązań co dawało nam duże możliwości w jej rozgrywaniu. W zasadzie przez cały fragment drugiej kwarty dominowaliśmy na boisku nie oddając piłki rywalowi, który ograniczał się zaledwie do chwilowego przerywania naszych akcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu wielokrotnie dochodziliśmy do sytuacji bramkowych po których mogły pewnie paść bramki jednak mieliśmy w tym fragmencie nadrzędne zadanie. Pod koniec kwarty zdarzył nam się niepotrzebny faul w obrębie pola karnego, który na bramkę zamienił zawodnik gospodarzy. Mimo straconej bramki nasza przewaga w grze była tak zdecydowana, że wydawało się kwestią czasu odmienienie losów spotkania. Po dobrej drugiej kwarcie chłopcy mając kontynuować postawę z tej odsłony dostali zielone światło do wykańczania wypracowanych akcji strzałem. Jednak mając otwartą drogę do bramki ponownie wracamy do stylu gry z pierwszej części, który ponownie zmniejsza ilość naszych składnych akcji a tym samym ilości sytuacji bramkowych. Gospodarze mając korzystny wynik wycofali się na własną połowę i ograniczali się tylko do wybijania piłki daleko od własnej bramki. Po kolejnym takim wybiciu piłki jeden z naszych obrońców nie trafia w piłkę otwierając po raz kolejny drogę do bramki rywalowi. Podwyższenie wyniku powoduje jeszcze większą chęć odwrócenia losów spotkania, co w połączeniu z brakiem konsekwentnej gry mimo upływających minut nie wpływał pozytywnie ani na wynik ani tym bardziej na jakość naszej gry. Ostatecznie drużyna gospodarzy ograniczając się tylko do długiego wybijania piłki trafia czwarty raz i odnosi wysokie zwycięstwo nad drużyną, która dominowała na boisku praktycznie w każdym elemencie prócz skuteczności. Uważam że jest to dobra lekcja pokory dla naszego zespołu, który po kilku niezłych występach pochopnie uwierzył, że jest bezkarny na boisku. Dziś naszej przegranej należy upatrywać wyłącznie w naszej postawie, którą zdominował brak realizacji założeń taktycznych. Jestem przekonany, że gdyby naszym celem było tylko zwycięstwo nie patrząc na jakość gry z pewnością osiągnęlibyśmy ten cel. Jednak naszym nadrzędnym celem jest nauka, przez którą również możemy osiągać wcześniej wspomniany cel. Jednak dziś nasze rozdarcie między naciskiem na jakość gry a chaotycznymi próbami zdobycia bramki dały nam efekt w postaci nieudanego występu. Jest to gorzka pigułka, którą szybko trzeba strawić i wrócić do tego nad czym pracujemy i co dawało nam korzyści wcześniej i będzie również procentowało w przyszłości. AS

Gwardia Warszawa - K.S. Delta Warszawa 4:1 (2:1)

Skład: Olszewski M. - Szumowski J., Szafranek M. - Rymarczyk S., Partyka T., Górski S. - Boguta M.

Wchodzący: Czerwiński K., Dudaref K., Foroncewicz M., Kowalski G., Liberman O., Kowalczyk B., Part Rogulski K.,

Bramki: 2' Boguta M. - Rymarczyk S.

Zmiana w grafiku zajęć! 22-05-2013
Z uwagi na święto wypadające w czwartek 30-05-2013 zmieniamy grafik zajęć. Ostatni raz spotykamy się w środę 29-05-2013, a treningi wznawiamy w poniedziałek 03-06-2013.

Przypominamy jednak, że w tym okresie rozgrywane są spotkania ligowe, dlatego proszę tak planować ten długi weekend aby chłopcy grający byli na swoich meczach.

Basen 25/26-05-2013 20-05-2013
Sobota – 25.05

godz. 11.001998, 2006, Mokotów Bliżej Siebie

Niedziela – 26.05

godz. 9.002000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005

Mecz ligowy z SF Wilanów 19-05-2013
W niedzielne przedpołudnie rozegraliśmy kolejny mecz ligowy. Mimo, że ze względów zdrowotnych zabrakło dziś kilku chłopców, którzy maja duży wpływ na jakość naszej gry, to jednak liczyliśmy na dobry występ pozostałych zawodników wzmocnionych dobrze pracującymi i rozwijającymi się podopiecznymi z rocznika 2004. Pierwsze piętnaście minut w naszym wykonaniu było fatalne. Chłopcy, którzy wyszli od pierwszego gwizdka sprawiali wrażenie jakby pierwszy raz znaleźli się w sytuacji meczowej. Zanim zdążyliśmy udzielić wskazówek po jednym błędzie już mieliśmy okazję obserwować kilka kolejnych. W ciągu piętnastu minut straciliśmy siedem bramek, co może świadczyć o ilości błędów i poziomie zaangażowania zawodników. Po pierwszej przerwie i rewolucji personalnej na boisko wybiegli zmiennicy. Obraz gry w drugiej części zmienił się diametralnie. Jak to mówią o sile drużyny świadczy nie tylko skład wyjściowy ale przede wszystkim równie silna grupa zmienników, którzy wchodząc na boisko nie będą osłabiali zespołu lecz prezentowali się co najmniej tak dobrze jak koledzy, których zmieniają. Możemy mieć dziś powody do zadowolenia ponieważ zawodnicy, którzy weszli jako zmiennicy byli w dniu dzisiejszym lepiej dysponowani niż ich koledzy. Świadczyć o tym może fakt, że druga część gry zakończyła się naszym zwycięstwem 3:1. Chłopcy bardzo ambitnie walczyli z rywalem, który w pierwszej kwarcie nas zdominował, systematycznie odrabiając straty. Jednak w dużym upale, w jakim nam przyszło rywalizować musieliśmy dokonywać zmian powrotnych, które przynosiły nam podobny skutek jak w pierwszej części. W ostatnich minutach rywal podwyższył wynik spotkania wykorzystując naszą dzisiejszą niedyspozycję. Podsumowując cały występ z pewnością nie możemy być zadowoleni z wyniku jaki ostatecznie uzyskaliśmy. Jednak z takiego spotkania wynosimy również pozytywne informacje. Po pierwsze możemy być zadowoleni z grupy chłopców, którzy dziś wystąpili w roli zmienników i mam wrażenie, że jeżeli Ci chłopcy będą nadal kontynuowali pracę na co najmniej takim poziomie jak dotychczas to w kolejnych spotkaniach role "wchodzących" mogą się odwrócić. Druga rzecz to wynik, który jakby nie patrzeć jest niezadowalający jednak w tym wszystkim są sygnały pozytywne. Można by gdybać, co by było gdyby, jednak uważam, że powoli odrabiamy straty do zespołów takich jak m.in Wilanów i w niedalekiej przyszłości będąc w pełnym zestawieniu nawiążemy równorzędną walkę. Na słowa pochwały w dniu dzisiejszym zasłużyli dziś chłopcy Kajetan Peterlik i Szymon Rossa z rocznika 2004, którzy na tle starszych chłopców prezentowali się bardzo dobrze. Pozytywnym zaskoczeniem była dziś postawa Kuby Woltyńskiego, który kilkukrotnie zachował się jak doświadczony napastnik wygrywając indywidualne pojedynki z bramkarzem gości. AS

K.S. Delta Warszawa - Szkoła Futbolu Wilanów 5:13 (4:8)

Skład: Olszewski M. – Kowalski G., Szafranek M. – Dudaref K., Boguta M., Rogulski K., - Foroncewicz M.

Wchodzący: Kowalczyk B., Liberman O., Partyka T., Peterlik K., Rossa S., Woltyński J.

Bramki: ‘6 Rogulski K. – Dudaref K., ’18 Peterlik K. – Liberman O., ’24 Peterlik K. – Woltyński J., ’28 Woltyński J. – Rossa Sz., ’48 Woltyński J.

Sparing z Balkan Team 14-05-2013
W dniu dzisiejszym w ramach treningu rozegraliśmy mecz kontrolny. Od pierwszych minut wyszliśmy wysoko do rywala szybko przenieśliśmy ciężar gry na połowę gości. Narzuciliśmy przeciwnikowi nasze tempo gry i nieschematycznym rozgrywaniem piłki często dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Dzięki dużej swobodzie w grze mieliśmy okazję dziś dużo więcej popracować nad grą jeden na jeden oraz wykazać się skutecznością strzelecką. Dzięki kombinacyjnej grze przeplatając atak pozycyjny szybkimi akcjami bardzo często wypracowywaliśmy sobie dogodne okazje do strzałów. Swoje pięć minut mieli również mniej doświadczeni chłopcy, którzy również zaprezentowali się z dobrej strony kilkukrotnie wykonując koronkowe akcje zakończone celnym trafieniem. Wierzę, że grupa chłopców, która dostała dziś szansę na rywalizację dostanie też dodatkowy zastrzyk motywacji do jeszcze cięższej pracy, aby tych okazji w przyszłości było coraz więcej. Dwa słowa uwagi należą się ponownie Mateuszowi Olszewskiemu, który z każdym spotkaniem daje nam coraz większe powody do zadowolenia. Kilka parad w wykonaniu naszego Mietka było dziś naprawdę z górnej półki, co bardzo cieszy i daję pewność w grze całemu zespołowi. AS

K.S. Delta Warszawa - Bałkan Team 19:5 (8:2)

Skład: Olszewski M. – Szumowski J., Szafranek M. – Rymarczyk S., Boguta M., Dudaref K., - Kowalski G.

Wchodzący: Dudaref K., Czerwiński K., Foroncewicz M., Kołomyjski F., Liberman O., Montoya M., Kowalczyk B., Rogulski K., Woltyński J., Woscholski H., Zawadzki M.

Bramki: Liberman O. x1, Boguta M. x2, Kowalski G. x5, Rogulski K. x3, Szumowski J. x1, Szafranek M. x3, Foroncewicz M. x2, Rymarczyk S. x2