Bartosz
3

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]

Mecz ligowy z Drukarzem Warszawa 26-09-2010
Mamy już za sobą kolejną niedzielę, co oznacza, że nasi chłopcy ponownie wybiegli na boiska ligowe walczyć o punkty w rywalizacji z rówieśnikami. Tym razem naprzeciw diabełkom stanęła drużyna Drukarza Warszawa. Spotkanie zapowiadało dużo emocji, gdyż drużyny dotychczas osiągały zbliżone wyniki. My pragnąc przełamać ligową niemoc od pierwszych minut wyszliśmy mocno zdeterminowani, lecz widać było, że goście nie przyjechali tu na piknik i również z dużym zaangażowaniem ruszyli w naszą stronę. Pozwoliliśmy się trochę zepchnąć do pola karnego, lecz prawidłowe i krótkie krycie rozbijało ofensywne poczynania chłopców z Drukarza. W ósmej minucie wyszliśmy z dobrym szybkim atakiem, lecz przeciwnicy zdążyli wrócić ratując się rzutem rożnym. Dobrze dorzucona piłka odbija się od obrońcy i trafia pod nogi Grzesia, który doskonale wiedział, co ma z nią zrobić i mocnym strzałem po ziemi daje nam upragniona bramkę i prowadzenie w meczu. Prowadząc konsekwentnie graliśmy blisko rywala i kilka minut później przejęliśmy piłkę na naszej połowie i wyprowadziliśmy kontratak, który celnym strzałem zakończyć Andrzej podwyższając wynik na 2:0. Druga kwarta nie przyniosła kolejnych bramek, lecz gra była nadal przyzwoita i z każda minuta coraz pewniej kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Dzięki takiej grze w trzeciej kwarcie dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie dzięki Jasiowi, który bardzo poprawnie pracował dziś na prawej stronie i w jednej ze swoich markowych akcji minął dwóch zawodników i dokładnym dośrodkowanie obsłużył czekającego w polu karnym Andrzeja. Trzecia bramka na naszym koncie dała chłopcom dużo pewności siebie i gdy wydawało się, że spotkanie jest przesądzone tracimy bramkę z bardzo dużej odległości z rzutu wolnego. Zanim zdążyliśmy się otrząsnąć po pierwszej, goście rzucili się do ataku i zdobyli druga bramkę w zaledwie pięć minut. Wprowadziło to sporo nerwowości w naszych szeregach, ale ostatnimi siłami dowieźliśmy do końca pierwsze ligowe zwycięstwo. Radości po spotkaniu nie było końca. Należą się brawa chłopcom za pracę, jaką włożyli w to, aby zasmakować pierwszego zwycięstwa w lidze i jestem przekonany, że w kolejnych spotkaniach zaprezentują się jeszcze lepiej. AW

K.S. Delta Warszawa – Drukarz Warszawa 3:2 (2:0)

Skład: Wcisłek A. – Tkaczuk M., Szczurzyński P. – Rębisz G. - Michalik J., Nierodzik B. – Karłowski A.

Wchodzący: Domański K., Eresaba J., Nowak J., Tamowski P., Wilk J.

Bramka: ‘8 Rębisz G. - Nierodzik B., ’12 Karłowski A. – Rębisz G., ’36 Karłowski A. – Eresaba J.

Mecz ligowy z Gwardią Warszawa 18-09-2010
Za nami już trzeci mecz ligowy. Niestety kolejny raz schodzimy z placu pokonani. Tym razem to nie rywal był główną przyczyną naszych niepowodzeń. Przez pierwsze 10 minut przeciwnik nie wychodził ze swojego pola karnego. Niestety dwie kontry i pierwsza kwarta kończy się na minusie. Druga i trzecia odsłona to już wyrównany pojedynek, tracimy jedną bramkę, ale mogło być i odwrotnie. Ostatni kwadrans to najpierw nasza przewaga, strzelamy gola, mamy kolejne sytuacje. Niestety to na tyle w ostatnich minutach to już przeciwnik nas nokautuje. My sami przegraliśmy ten mecz przez brak zdecydowania i determinacji. Gwardziści dysponujący jednym naprawdę bardzo ciekawym zawodnikiem poprzez jego indywidualne akcje potrafili pokazać nam jak strzelać do bramki. Nie załamujmy się jednak, postawa zespołu nie była tragiczna, widać progres i coraz większe zgranie. Tutaj musimy zauważyć jeszcze jedną istotną sprawę, w naszym zespole pokazać się mogli wszyscy gracze. W drużynie przeciwników pomimo, że wynik na to pozwalał wszyscy rezerwowi nie zagościli na placu. Nie oto chodzi w szkoleniu młodych ludzi. Prosimy o trochę cierpliwości a efekty przyjdą. AW

K.S. Delta Warszawa – Gwardia Warszawa 1:6 (0:3)

Skład:
Wcisłek A. – Tkaczuk M., Tamowski P. – Michalik J., Rębisz G., Eresaba J. – Karłowski A.

Wchodzący:
Szczurzyński P., Nowak J., Ponicki A., Domański K., Nierodzik B., Piasecki W.

Bramka:
’37 Tkaczuk M. – Karłowski A.

Mecz ligowy z KP Legia Warszawa SSA 11-09-2010
Niestety inauguracja rozgrywek w naszym wykonaniu nie wygląda zbyt imponująco. Po zeszłotygodniowej porażce przyszło nam się zmierzyć z kolejnym pretendentem do tryumfu w rozgrywkach Orlików - Legią Warszawa. Od samego początku meczu to rywal przejął inicjatywę i skwapliwie ją wykorzystywał zdobywając kolejne bramki. Dzięki naszej ambitnej postawie, dopóki siły na to pozwalały, dzielnie próbowaliśmy rywalizować z przeciwnikiem. Jednak im bliżej końca spotkania, tym traciliśmy ich coraz więcej. Ostatecznie przegrywamy wysoko. Ja jednak mam nadzieję, że taki wynik będzie pozytywnym bodźcem dla chłopaków, gdyż zobaczyli ile jeszcze im brakuje, żeby móc się równać z takim rywalem. Także pozostaje nam trenować, trenować i jeszcze raz trenować. AW

KP Legia Warszawa SSA – K.S. Delta Warszawa 14:0 (4:0)

Skład:
Wcisłek A. – Tkaczuk M., Nowak J. – Karłowski A., Rębisz G., Eresaba J. – Tamowski P.

Wchodzący:
Szczurzyński P., Michalik J., Nierodzik B., Ponicki A., Wilk J.

Okiem trenera Artura Woźniaka 06-09-2010
Nasze treningi w miesiącu sierpniu rozpoczęliśmy z dużym animuszem. Razem ze wszystkim rocznikami Delty wyjechaliśmy do nadmorskiego Niechorza, by tam szlifować swoje umiejętności piłkarskie. Za całość obozu należą się wszystkim chłopcom jak największe brawa, gdyż swoją postawą udowodnili, że choć byli najmłodszą grupą, którą tworzyli razem z chłopcami z rocznika 2001, to potrafili z pełnym zaangażowaniem trenować na każdych zajęciach, oraz dać nam chwile radości po zwycięskich meczach sparingowych. Również postawa poza boiskowa była taka, jakiej wymagam od chłopców trenujących w naszym klubie. Niestety w drugiej części sierpnia większość zawodników zamiast spędzać czas na treningach piłkarskich, wyjechała na kolejne wakacje. Tym samym zamiast stale podnosić swoje piłkarskie walory i ugruntować wiedzę zdobytą na obozie, nieobecności spowodowały u niektórych cofnięcie się wstecz. Pamiętać trzeba, żeby coś się utrwaliło potrzeba bardzo dużej ilości prób i powtórzeń tak, aby dana czynność stała się nawykiem a nie, wymuszonym działaniem. Mam nadzieję, że było to ostatnie takie niedociągnięcie organizacyjne rodziców i w kolejnych miesiącach frekwencja treningowa będzie jak najbliższa stu procent. Oczywiście w tym okresie byli też tacy zawodnicy, którzy stawiali się niemalże na każdych zajęciach, pomimo dość niesprzyjających warunków pogodowych i to wam za tą część sierpnia należą się duże brawa. AW

Mecz ligowy z Agrykolą Warszawa 04-09-2010
Na inauguracje sezonu zmierzyliśmy się z rówieśnikami z Agrykoli. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwszy gwizdek sędziego. Niestety nasi zawodnicy, dla których był to debiutancki występ w meczu o ligowe punkty nie będą mile wspominać pierwszych minut gry. W niespełna dwie minuty straciliśmy dwie bramki, co niewątpliwie miało znaczny wpływ na dalsze losy spotkania. Chłopcy potrafili się jednak podnieść i powalczyć z rywalem przez pozostałą część zawodów. Jak w każdym meczu mieliśmy fragmenty lepszej oraz słabszej gry. Największym mankamentem w dzisiejszym spotkaniu był brak zespołowości w naszych poczynaniach, zaś dużym plusem ambitna walka, o jak najkorzystniejszy rezultat. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza postawa naszego bloku defensywnego, w którym bardzo dobrze spisał się Kuba, zaś Maciek rozegrał jak dotąd swój najlepszy mecz wygrywając niemalże każde starcie z rywalem. Na uznanie zasługuje również postawa Antka, który był razem z Maćkiem najjaśniejszym punktem naszego zespołu. Podsumowując spotkanie, uczciwie trzeba przyznać, że Agrykola na dzień dzisiejszy jest zespołem lepszym, jednak my nie oddaliśmy łatwo skóry i dzielnie walczyliśmy do ostatniej minuty. Oczywiście jak z każdego meczu postaramy się wyciągnąć jak najwięcej wniosków, które będą procentować w każdym kolejnym treningu, oraz spotkaniach ligowych. AW

K.S. Delta Warszawa – Agrykola Warszawa 2:5 ( 0:3 )

Skład: Wcisłek A. – Tkaczuk M., Nowak J. – Michalik J., Rębisz G., Szczurzyński P. – Karłowski A.

Wchodzący:
Ponicki A., Maciaszczyk A., Nierodzik B.

Bramki:
44’ Tkaczuk M. – Michalik J., 57’ Karłowski A. – Michalik J.

Sparing z Football Talents 31-08-2010

Ostatni mecz kontrolny przed startem ligi rozegraliśmy z dobrze znanym nam zespołem Football Talents. Niestety pogoda spłatała nam figla i przez pełne sześćdziesiąt minut gry padał rzęsisty deszcz, co z pewnością nie ułatwiało gry obu drużynom. Nasi chłopcy pomimo absencji kilku podstawowych zawodników pokazali się bardzo dobrze. Widać było charakter i wole walki w grze, a więc cechy, których w poprzednim pojedynku z rywalem najbardziej nam brakowało. Przez większość spotkania mecz był bardzo wyrównany. Obie ekipy miały fragmenty lepszej oraz słabszej gry. Schodząc na przerwę po trzeciej kwarcie wynik spotkania był remisowy. Chłopcy jednak bardzo odczuli trudy tego meczu, czego niestety obraz widzieliśmy w ostatniej części gry. Popełniliśmy proste błędy, które wynikały przede wszystkim ze zmęczenia, co przeciwnik skwapliwie wykorzystał strzelając nam cztery bramki. Podsumowując spotkanie rozegraliśmy dobre zawody. Szkoda tych ostatnich piętnastu minut, jednak pamiętajmy, że wynik w tym spotkaniu nie był sprawą najważniejszą. Cieszy fakt, że w naszej drużynie debiutują nowi zawodnicy. Bartek i Jeremiasz z pełnym zaangażowaniem starali się pomóc drużynie na tyle, na ile byli wstanie dzisiejszego dnia. Cieszy piękna bramka, jaką zdobył Kuba uderzając piłkę z dystansu prostym podbiciem tuż przy słupku. Cieszy zaangażowanie i ambicja wszystkich zawodników. Teraz przed nami chwila odpoczynku i pierwszy ligowy mecz, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością. AW

K.S. Delta Warszawa - Football Talents 3:7 (0:2, 2:3, 3:3)

Skład: Wcisłek A. – Nowak J., Karłowski A. – Michalik J., Rębisz G., Nierodzik B. – Tamowski P.

Wchodzący: Wilk J.

Bramki: 19’ Nowak J., 28’ Tamowski P., 42’ Tamowski P.

Sparing z Wybrzeżem Rewalskim 10-08-2010
W ostatni obozowy wieczór rozegraliśmy trzeci mecz kontrolny. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna z Rewala. Konfrontacja trwała trzy tercje, każda po piętnaście minut. Niestety poziom gry, jaki zaprezentowaliśmy, znacznie odbiegał od poprzednich spotkań, jak i od naszych umiejętności. Na pewno duży na to wpływ miało zmęczenie obozowe, jak również sam przeciwnik, który zawiesił nam dużo wyżej poprzeczkę niż poprzednicy. Rywale znacznie górowali nad nami warunkami fizycznymi, co sprawiło, że nasze ataki rzadko kończyły się celnym strzałem na bramkę. Przez całe spotkanie popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, głównym mankamentem był zbyt duży pośpiech w grze. W niemalże każdej akcji wybieraliśmy złe decyzje. Tam gdzie trzeba było przyjąć piłkę i uspokoić grę graliśmy z pierwszej piłki i do tego niedokładnie, jak również na odwrót. Nasi przeciwnicy za to potrafili wykorzystać swoje mocne strony i trzy razy umieścili piłkę w naszej bramce. Tak, więc ostatni obozowy sprawdzian kończymy porażką, z której na pewno będziemy chcieli wyciągnąć jak najwięcej nauki. Pamiętajmy, ze nie przegrywa tylko ten, co nic nie robi, a my chcemy iść ciągle do przodu. AW

– Wybrzeże Rewalskie 0:3 (0:0, 0:1)

Skład:
Wcisłek A. – Ponicki A., Tkaczuk M. – Michalik J., Rębisz G., Eresaba J. – Karłowski A.

Wchodzący:
Szczurzyński P., Nowak J., Maciaszczyk A., Chmielewski M

Sparing z Podbeskidziem Bielsko Biała 07-08-2010
Dzisiejszego dnia rozegraliśmy drugi mecz kontrolny. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół Podbeskidzia Bielsko Biała. Pogoda nas nie rozpieściła i przez cały czas gry padał deszcz, co z pewnością odbiło się na jakości gry obu ekip. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, uskrzydleni pokonaniem drużyny z Łodzi ruszyliśmy do ataku, czego efektem były szybko strzelone dwie bramki przez Kubę Michalika. Wraz z upływem czasu zaznaczała się lekka przewaga rywali, którzy po strzeleniu kontaktowej bramki zaczęli dominować na boisku. Nasi chłopcy w tym okresie popełniali zbyt dużo prostych, niewymuszonych błędów, co zakończyło się stratą dwóch bramek. Następnie gra stała się bardzo wyrównana i obie ekipy nie mogły zaznaczyć swojej przewagi. W końcówce spotkania przeżyliśmy mały horror, gdzie najpierw wyszliśmy na prowadzenie, by kilka chwil później w głupi sposób stracić bramkę. Chłopcy jednak się nie poddali i sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołali strzelić zwycięską bramkę. AW

K. S. Delta Warszawa – Podbeskidzie Bielsko Biała 4:3 (2:2)

Skład:
Wcisłek A. – Karłowski A., Tkaczuk M. – Michalik J., Rębisz G., Eresaba J. – Szczurzyński P.

Wchodzący:
Nowak J., Maciaszczyk A. Ponicki A., Chmielewski M.

Bramki:
1’ Michalik J., 2’ Michalik J., 28’ Szczurzyński P. – Rębisz G., 30’ Szczurzyński P. – Eresaba J.

Sparing z Widzewem Łódź 05-08-2010
Wczorajszego popołudnia rozegraliśmy nasz pierwszy mecz kontrolny podczas obozu w nadmorskim Niechorzu. Chłopcy mieli możliwość sprawdzenie swoich umiejętność w walce z rywalem, jak i posmakować rywalizacji jaka czeka na nas już niebawem w lidze „siódemek”. Niestety spotkanie zakończyło się już na początku drugiej kwarty, gdyż rywale po nieodgwizdaniu rzekomego faulu na zawodniku przeciwnika zeszli z boiska i nie chcieli kontynuować dalszej gry. Decyzja ta była tym bardziej dziwna, ponieważ w meczu sparingowym najważniejsza powinna być nauka, a nie walka o wynik, o czym nasi rywale najwyraźniej zapomnieli. Sama gra miała dość wyrównany przebieg. Na początku spotkania przeciwnicy osiągnęli lekką przewagę co udokumentowali zdobyciem bramki. Z każdą minutą jednak to my coraz wyraźniej zaznaczaliśmy naszą dominację, dzięki czemu po piętnastu minutach schodziliśmy na przerwę prowadząc różnicą dwóch bramek. Teraz przed nami kolejna dawka treningów i już w sobotę kolejny sprawdzian naszych umiejętności w walce z chłopcami z Podbeskidzia Bielsko Biała. AW

K.S. Delta Warszawa – Widzew Łódź 3:1

Skład:

Ponadto grali: Nowak J., Ponicki A., Maciaszczyk A., Chmielewski M.,

Bramki: 5’ Szczurzyński P. – Michalik J., 12’ Eresaba J. – Rębisz G., 13’ Michalik J.

Nasi rywale - 2000 20-07-2010
Podział grup tego rocznika to Mistrzostwo Świata. Jest łącznie osiem grup. W siedmiu z nich są zespoły o słabszym potencjale i Polonia Warszawa oraz jedna grupa o największym poziomie. Z naszego punktu widzenia to doskonale, dużo się nauczymy. Patrząc na to jednak zdrowo rozsądkowo to MZPN kolejny raz pokazał brak myślenia na skalę gigantyczną.