Szumowski
Jakub

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]   >>>

Liga Skarzatów - mecz z Szkołą Brytyjską 23-05-2011
W dzisiejszym dniu, późnym popołudniem nasza drużyna zmierzyła się w rozgrywkach Ligi Skrzatów z rówieśnikami ze Szkoły Brytyjskiej. W porównaniu z poprzednim meczem ligowym nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza (Kubę Sulkowskiego zastąpił Oskar Lambryczak), a także zostaliśmy wzmocnieni trenującym z rocznikiem 2001 Danielem Gąsiorkiem. Jak w poprzednim spotkaniu graliśmy 4 kwarty, każda z nich trwała 15 minut i każda z tych kwart była diametralnie różna jeśli chodzi o wynik i naszą grę. Po pierwszej przegrywaliśmy 0:2 nie stwarzając sobie praktycznie żadnej sytuacji do zdobycia bramki, i gdyby nie bardzo dobra postawa Oskara między słupkami wynik mógłby być o wiele gorszy. Druga kwarta należała już jednak zdecydowanie do nas. Pierwszą bramkę po bardzo ładnym uderzeniu w same okienko bramki z rzutu wolnego zdobył Daniel Gąsiorek. Wynik spotkania wyrównał po indywidualnej akcji w polu karnym Mateusz Bukowski. Trzecia kwarta była jedyną remisową częścią tego spotkania. Obie drużyny stworzyły w tym czasie mnóstwo okazji bramkowych, z małą przewagą naszej drużyny, jednak piłka nie gościła w żadnej z bramek. Wynikało to przede wszystkim z faktu dużego zmęczenia zawodników obu drużyn. Czwarta i decydująca kwarta szybko pozbawiła nas złudzeń, kto w dzisiejszym dniu będzie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Przeciwnicy szybko strzelili nam 4 bramki, na co my odpowiedzieliśmy tylko jednym trafieniem. Przeciwnik w tym meczu był o wiele bardziej wymagający niż we wcześniejszym spotkaniu a z drugiej strony nasza gra była też dużo lepsza. Mieliśmy szansę na osiągnięcie korzystnego wyniku w tym meczu. Jednak wydaje się, że ostatnia słabsza frekwencja na treningach wpłynęła na chłopców tak, iż w ostatniej części spotkania nie byli w stanie utrzymać poziomu gry który prezentowali we wcześniejszej fazie zawodów. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni i już niedługo będziemy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w Lidze Skrzatów. RP

Szkoła Brytyjska – K.S. Delta Warszawa 7:4

Bramki: Gąsiorek D.- 3, Bukowski M. - 1

Skład: Chrołowski M., Prokopczuk M., Szumowski K., Domański F., Przepiórkowski D., Gąsiorek D., Lambryczak O., Zan Luk L., Bukowski M.

Obozy letnie 19-05-2011
Przypominamy o obozach sportowych, które dla trenujących chłopców są obowiązkowe. Chłopcy udają się jak zawsze do Niechorza, proszę nie zapomnieć o tym fakcie przy planowaniu wakacji.

Obóz dla roczników 2001, 2002 i 2003 i młodsi
Niechorze od 27-06-2011 do 06-07-2011

Obóz dla roczników: 1996, 1997, 1998, 1999 i 2000
Niechorze od 01-08-2011 do 10-08-2011

Niebawem po drugim obozie w Niechorzu chłopcy z roczników 1996, 1997, 1998 i 1999 jadą na kolejne zgrupowanie tym razem do Lwowa. Już niedługo podamy dokładną datę.

UWAGA ! W przypadku chłopców ze starszych roczników istnieje możliwość wyjazdu na pierwszy z obozów gdzie będą mogli korzystać z uroków morza i jednocześnie podnosić swoje umiejętność na treningach indywidualnych. W przypadku rocznika 2001 chłopcy mogą zaś pojechać również na drugi z obozów jednak tylko po uzgodnieniu z trenerem rocznika 2000 Panem Arturem Woźniakiem.

Przypominamy udział w obozach jest obowiązkowy w terminach głównych wyznaczonych dla danych roczników.

Zajęcia na basenie 21/22-05-2011 17-05-2011
Podajemy grafik zajęć na basenie na najbliższy weekend.

Sparing ze Szkołą Francuską 12-05-2011
Dzisiejszego dnia w ramach treningu nasza drużyna zmierzyła się w meczu sparingowym z rówieśnikami ze szkoły francuskiej. W spotkaniu nie mogło uczestniczyć niestety wielu zawodników stanowiących o sile drużyny, niestety okres komunijny i przygotowania z tym związane zajmują na tyle chłopców, że nie zawsze możemy być w komplecie. Była to, zatem dobra okazja dla pozostałych chłopców, aby sprawdzić się w rywalizacji sportowej. Nastąpiła nawet konieczność wzmocnienia się graczami z zespołu rocznika 2003. Od początku spotkania nasza drużyna ruszyła zdecydowanie do przodu, atakując raz z prawej, raz z lewej strony. Szczególnie aktywni byli Kamil Burakowski oraz Kuba Szumowski. Pierwszy z nich miał wyśmienitą sytuację jeden na jeden z bramkarzem, ale niestety nie trafił do bramki. Pierwsze minuty wyglądały naprawdę obiecująco, niestety po okresie absolutnej dominacji naszej obronie przytrafił się koszmarny błąd, który zaowocował pierwszą bramką dla przeciwnika. Niestety po tym posypały się kolejne. Wiele bramek dla naszych przeciwników w całym meczu padło po uderzeniach z większych odległości. Słabo spisywaliśmy się w defensywie. Dużej ilości bramek można było uniknąć, brakowało jednak zdecydowania pod własną bramką. Bardzo pozytywnie zaprezentowali się dzisiaj młodsi nasi koledzy. Obydwaj parę razy nieźle pokręcili obrońcami francuskimi. Z kolegami ze Szkoły Francuskiej zagramy napewno kolejny raz, mamy nadzieję, że będziemy już w komplecie i wynik będzie zgoła inny. RP

K.S Delta Warszawa - Szkoła Francuska 2:9

Bramki: Burakowski K. – 1, Dudaref K. - 1

Skład: Burakowski K., Dudaref K., Chrołowski M., Prokopczuk M., Sulkowski J., Szumowski K., Foroncewicz M., Domański F., Przepiórkowski D.

Okiem trenera Rafała Powierży 10-05-2011
Kwiecień w tym roku był miesiącem świątecznym, trwały też przygotowania do komunii z tego powodu frekwencja na zajęciach była troszkę gorsza. Teraz spodziewam się już wszystkich na treningach. Ułatwiliśmy chłopcom podnoszenie kwalifikacji dzieląc zespół i tworząc z młodszych adeptów drużynę rocznika 2003 i młodsi. Jest to dobre i dla starszych i tych młodszych. Odbyliśmy pierwsze spotkania pod gołym niebem i niezależnie od wyników postawa chłopców była znakomita. Pokazaliśmy dobre przygotowanie po zajęciach zimowych, nikt nie odstawał. Teraz przed nami najładniejsze miesiące do trenowania i gry, ma nadzieję, że wyniki sportowe też będą dobre. Przypominam o uczestnictwie w obozie w Niechorzu gdzie oprócz zajęć sportowych będą liczne atrakcje. RP

Liga Skarzatów - mecz z UKS 141 Warszawa 07-05-2011
Dzisiaj rozegraliśmy pierwszy mecz w Lidze Skrzatów z drużyną UKS 141.Mecz odbył się na orliku na ul.Saszerów. Przystąpiliśmy do spotkania mocno osłabieni, miedzy innymi nie mógł zagrać z nami Kuba Szumowski oraz Dawid Przepiórkowski, a także żaden z chłopców trenujących z rocznikiem 2001. Sądząc po wyniku mecz był wyrównany i rzeczywiście tak było. To my jednak przebywaliśmy większość czasu na połowie przeciwnika, oddaliśmy więcej strzałów na bramkę, zaliczyliśmy dwa słupki a mimo to schodziliśmy jako przegrani. Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze, po pierwszych chaotycznych minutach gry z obu stron w sytuacji sam na sam na prowadzenie 1:0 wyprowadził nas Mateusz Bukowski. Kiedy wydawało się że kolejne bramki są tylko kwestią czasu jeden z zawodników drużyny przeciwnej zdecydował się na lekki strzał zza pola karnego który ku zdziwieniu wszystkich wylądował w naszej bramce. Mimo kilku okazji z obu stron pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 1:1. Druga kwarta stała pod znakiem indywidualnych popisów zawodników indywidualnych UKS 141. Po indywidualnych akcjach zakończonymi strzałami z dystansu przegrywaliśmy 1:3. Trzeba przyznać, że przy strzałach przeciwników nie popisał się nasz bramkarz. Na 3 kwartę nasza drużyna wyszła z mocnym postanowieniem odrobienia wyniku. Niezawodny w dniu dzisiejszym Mateusz Bukowski szybko strzelił 2 bramki. Pierwsza została zdobyta po szybkim rozegraniu rzutu wolnego pośredniego podyktowanego po tym jak bramkarz drużyny przeciwnej złapał piłkę podaną przez własnego zawodnika. Kolejna padła po precyzyjnym strzale z bocznej części pola karnego. W kilka minut mecz rozpoczął się od początku. Wtedy swój popis rozpoczął najlepszy zawodnik drużyny przeciwnej o wdzięcznym przezwisku "Zgredzik". W kilka minut po bardzo precyzyjnych strzałach z daleka wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 3 bramkami. Trzeba przyznać że żadnych szans przy strzałach nie miał nasz bramkarz Jakub Szumowski. W 4 kwarcie szybko strzeliliśmy 4 bramkę i wydawało się że remis w dzisiejszym meczu jest w naszym zasięgu. Mimo zdecydowanej przewagi do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i niestety na innaugurację Ligi Skrzatów przegrywamy 4:6. Często się mówi że indywidualności wygrywają mecz , co potwierdziło się w dzisiejszym spotkaniu. Mimo porażki jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników, którzy włożyli mnóstwo sił i zaangażowania w ten mecz. Brawa również dla przeciwników, którzy potrafili się przeciw temu skutecznie przeciwstawić. RP

UKS 141 Warszawa - K.S. Delta Warszawa 6:4

Grali: Foroncewicz M., Bukowski M., Domański F., Lambryczak O., Zan Luk L., Sulkowski J., Siwek A., Prokopczuk M., Chrołowski M., Dąbrowski J.

Turniej - Victoria Kobyłka 11-04-2011
Ostatnia niedziela to nasz udział w turnieju organizowanym na obiektach „Orlik 2012” w podwarszawskiej Kobyłce. Pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, oprócz deszczu i porywistego wiatru w późniejszej fazie turnieju drużyny musiały zmagać się z opadami gradu. Jak większość zespołów wystawiliśmy dwie drużyny które zostały rozlosowane do dwóch grup. Pierwszy mecz rozgrywała teoretycznie nasza silniejsza drużyna Delta Warszawa I wzmocniona chłopcami trenującymi z rocznikiem 2001. Naszym rywalem były Białe Orły II. Chłopcy wyszli na spotkanie chyba zbyt pewni zwycięstwa w pierwszej części zawodów kompletnie zlekceważyli rywala, który szybko zaaplikował nam dwie bramki, i mimo uzyskania kontaktowego gola nie udało się nam zdobyć na inaugurację choćby jednego punktu. Trzeba przyznać, że chłopcy stworzyli w tym spotkaniu dużo sytuacji bramkowych, ale nie zostały one zamienione na bramki. Następne spotkanie nasze drużyny rozegrały między sobą. Ten bratobójczy pojedynek od początku toczył się w szybkim tempie z nieznaczną przewagą Delty Warszawa I, która dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała groźniejsze sytuacje. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Delty Warszawa I, a ozdobą tego spotkania była honorowa bramka uzyskana z dystansu przez Jakuba Szumowskiego. Różnie układało nam się z gospodarzami turnieju Victorią Kobyłka. Zaczęliśmy bardzo dobrze od dwóch wygranych Delty Warszawa I nad II i III ekipą z tej podwarszawskiej miejscowości. Druga drużyna odniosła połowiczny sukces wygrywając 2:0 oraz przegrywając 0:3.Ostatecznie fazę grupową skończyliśmy z dorobkiem trzech zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek przypadku I zespołu i jednego zwycięstwa oraz pięciu porażek w przypadku II zespołu. Osiągnięte wyniki dały nam możliwość gry odpowiednio o miejsca 11-12 oraz 6-7. Nie były to dla nas niestety udane spotkania. Nasza druga drużyna uległa nieznacznie rówieśnikom z Legionovii 1:2,tracąc drugą bramkę w ostatniej minucie meczu, natomiast w spotkaniu o miejsca 6-7 ulegliśmy zawodnikom gospodarzy Victorii Kobyłka po rzutach karnych 0:2. W regulaminowym czasie padł wynik 1:1, chociaż przez większą jego część prowadziliśmy i byliśmy stroną przeważającą. Rywale dość szczęśliwie doprowadzili do remisu strzelając nam bramkę z autu po niefortunnej interwencji naszego bramkarza. W konkursie rzutów karnych niestety okazaliśmy się gorsi i musieliśmy zadowolić się tylko 7 miejscem, chociaż apetyty przed samym turniejem były o wiele większe. Jedno, co się rzuca w oczy po tym turnieju to wyjątkowa nieskuteczność naszych piłkarzy, sytuacjami jakie stworzyliśmy można byłoby obdzielić o wiele więcej spotkań. Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i walkę i jestem pewien, że kolejne nasze występy przysporzą nam więcej radości. RP

K.S. Delta Warszawa I:
Piechociński Ł., Zan Luk L., Gaździński M., Prokopczuk M., Lambryczak O., Słodkowski J.,
K.S. Delta Warszawa II: Foroncewicz M., Ćwiek J., Szumowski J., Domański F., Zawadzki M.

Bramki: 7 - Słodkowski J., 4 - Gaździński M., 2 - Piechociński Ł., Szumowski J., 1 - Leban Z.L., Foroncewicz M.

Klasyfikacja końcowa: 1) Białe Orły Warszawa I, 2) Rakovia Warszawa I, 3) Rakovia Warszawa II, 4) Białe Orły Warszawa II, 5) Błyskawica Warszawa, 6) Mazur Karczew I, 7) Victoria Kobyłka I, 8) K.S. Delta Warszawa I, 9) Mazur Karczew II, 10) Victoria Kobyłka II, 11) Legionovia Legionowo I, 12) K.S. Delta Warszawa II, 13) Victoria Kobyłka III, 14) Legionovia Legionowo II