Trzeciakowski
Krzysztof

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]   >>>

KS Raszyn - X kolejka 03-10-2009
Po zwycięstwie w Pucharze Polski apetyty w Raszynie zostały rozbudzone. Jednak forma mimo, że zwyżkuje nie jest jeszcze ustabilizowana. Spotkanie w Łomiankach było wyrównane i zabrakło w nim bramek. Gospodarze rozpoczęli z impetem, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce gości. Przyjezdni dosyć szybko opanowali sytuację, a gra przeniosła się w środkową strefę boiska. Tak można podsumować pierwszą połowę. Druga niewiele się różniła z tym, że ostatnie 25 minut goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce otrzymanej przez jednego z obrońców. Mimo to Raszyn rozsądnie się bronił, a co więcej miał tzw. piłkę meczową, ale zawodnik gości przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Wynik remisowy należy uznać za sprawiedliwy. W dzisiejszym meczu od pierwszej minuty oglądaliśmy trzech naszych wychowanków. Damian Sokołowski po stronie gospodarzy rozegrał całe spotkanie. Podobnie jak Filip Jaworski po stronie gości. Krzysztof Trzeciakowski w drużynie Raszyna przebywał na boisku 80 minut. Cała trójka zostawiła dużo zdrowia na boisku i może ten mecz zaliczyć do udanych. SG

KS Łomianki - KS Raszyn 0:0 (0:0)

Skład: Pasturczyk K. - Ziarek M., Szczęsny K., Jaworski F., Kempa A. - Trzeciakowski K. (’80 Sowa M.) Wójcik M. (’76 Kolasiński M.) – Przybyłkowski P., Kot S. – Bieniek P. (’89 Iwanowicz Ł.) - Skorłutowski Ł. (’70 Jakubowski M.)

Okiem trenera Sebastiana Gmurka 01-10-2009
Miesiąc wrzesień minął nim ktokolwiek zdążył się obejrzeć. Dla naszych podopiecznych występujących w ligach seniorskich to przede wszystkim okres wielu gier. Mecze ligowe i początek rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgowym pokazują młodym zawodnikom jak naprawdę wygląda okres startowy i jakie niesie ze sobą wymagania. Oczywiście u nas stanowi to namiastkę tego czego świadkami jesteśmy na całym świecie. W świadomości piłkarza, który jest na początku swojej drogi kształtuje się obraz tego co czeka go w trakcie kariery, ale nie poprzez obserwację z boku takiego zjawiska, a w wyniku doświadczeń jakie są jego udziałem. Uwidaczniają się tak ważne elementy jak przygotowanie fizyczne, mentalne, dyscyplina taktyczna, odpowiednie zagospodarowanie czasu wolnego czy wykorzystanie odnowy biologicznej. Jednak należy pamiętać, że w piłce nożnej wszystkie naczynia są ze sobą powiązane. Właściwe funkcjonowanie w okresie startowym jest zależne od poziomu przygotowania organizmu do wysiłku zarówno w sferze fizycznej i psychicznej. Temu służy odpowiednie wykorzystanie okresu przygotowawczego, a następnie umiejętne planowanie mikrocyklów treningowych mających na celu podtrzymanie dobrego poziomu wytrenowania. Jednak aby osiągnąć sukces istotny jest jeszcze jeden czynnik, a mianowicie nastawienie samego zawodnika. Jego determinacja, samozaparcie, samodyscyplina, wiara w siebie, umiejętność przełamywania barier i własnych słabości. Z drugiej strony zaś zdolności motywacyjne trenera i dotarcie do swoich graczy. Oczywiście determinantów można wymienić dużo więcej, ale chodzi mi jedynie o zasygnalizowanie pewnych spraw. Obserwując jak adaptują się do takiej sytuacji nasi wychowankowie jeszcze raz przekonujemy się o słuszności decyzji jaką było przeniesienie ich do seniorów. Dużo łatwiej przestawić na pewien sposób myślenia młodego człowieka, którego mamy możliwość w pewien sposób ukierunkowywać , nie mającego całego bagażu złych nawyków, doświadczeń i wzorów. Z tym mają poważny problem polscy piłkarze na zachodzie. Nie wytrzymują obciążeń i szukają łatwych usprawiedliwień. Takie postępowanie należy wyeliminować we wcześniejszym stadium szkolenia i trenowania. Na innym etapie też może się okazać, że wysoki poziom sportowy jest poza zasięgiem określonego zawodnika. SG

KS Raszyn - Puchar Polski 30-09-2009
W tej fazie Pucharu Polski do rywalizacji dołączyły już kluby czwartoligowe. Dzisiejszy rywal KS Raszyn reprezentuje właśnie tą klasę rozgrywkową. Na boisku jednak trudno było dostrzec jakąkolwiek różnicę. Przez pierwsze 30 minut przewaga była zdecydowanie po stronie gospodarzy, czego efektem okazały się trzy bramki. Goście wydawali się zaskoczeni takim obrotem sprawy. Dopiero pod koniec pierwszej połowy zaczęli opanowywać sytuację. Po części winnymi takiego stanu rzeczy można uznać zawodników Raszyna, którzy oddali rywalowi pole do gry. Na szczęście nieskuteczność gości sprawiła, że do przerwy potrafili pokonać bramkarza tylko raz. Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry. Jedno nieodpowiedzialne zagranie kilku zawodników gospodarzy doprowadziły jednak do nerwowej końcówki. Głupia strata, błąd ustawienia defensywy, faul bramkarza, w konsekwencji czerwona kartka i rzut karny zamieniony na bramkę przez gości. Mimo usilnych prób nie zobaczyliśmy już wyrównania i w ten sposób do następnej rundy Pucharu Polski awansowali piłkarze z Raszyna. Od pierwszej do ostatnie minuty wystąpili w tym spotkaniu Filip Jaworski i Krzysztof Trzeciakowski. Obydwaj mieli swój wkład w sukces zespołu, ale widzieliśmy ich już zdecydowanie lepiej grających w innych spotkaniach. SG

KS Raszyn – Hutnik Warszawa 3:2 (3:1)

Skład: Pasturczyk K. - Ziarek M., Szczęsny K., Jaworski F., Kempa A. - Trzeciakowski K., Wójcik M. (’42 Kolasiński M. ’69 Zgódka S.) – Przybyłkowski P., Sowa M. (’52 Jakubowski M.) – Bieniek P. - Skorłutowski Ł. (’61 Iwanowicz Ł.)

Bramki: ’12 – Ziarek M – Trzeciakowski K., ’20 – Bieniek P. – Trzeciakowski K., ’27 – Skorłutowski Ł. – Pasturczyk .K

Kryształ Glinojeck - IX kolejka 28-09-2009
W minionej kolejce IV ligi zespół Kryształu Glinojeck rozegrał lokalne derby z drużyną z Ciechanowa. Po wyrównanym meczu jedną bramką zwyciężyli gospodarze. Jednak jeśli nie zaczną regularnie zdobywać kompletu punktów mogą zapomnieć o miejscu w górnej części tabeli. SG

Kryształ Glinojeck – MKS Ciechanów 2:1 (2:0)

Raszyn - II zespół 28-09-2009
W rywalizacji weekendowej rezerw Raszyna z drugą drużyną Ursusa górą byli goście. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana i zakończyła się wynikiem remisowym. W drugiej odsłonie uwidoczniła się przewaga przyjezdnych, którą udokumentowali dwoma bramkami. Bartek Sztymelski grał od początku spotkania, a boisko opuścił w 70 minucie spotkania. Piotr Bieliński cały mecz spędził na ławce rezerwowych. SG

KS Raszyn II – KS Ursus II Warszawa 1:3 (1:1)

KS Teresin - IX kolejka 27-09-2009
W meczach z udziałem zespołu Teresina często pada bardzo dużo bramek. Nie inaczej było podczas konfrontacji z warszawską Olimpią. Wynik iście hokejowy, ale co ważne spotkanie było niezwykle zacięte i do końca trzymało w napięciu. Wydawało się, że prowadząc 5:2 gospodarze mają wszystko pod kontrolą, jednak zryw gości zafundował kibicom emocjonującą końcówkę. Punkty zostały przy Górczewskiej, ale Teresinowi należą się brawa za walkę do końca. Dwa trafienia dla gości były dziełem Szymona Skowrona. Pozostaje żałować jedynie, że po raz kolejny jego skuteczna gra nie przekłada się na punkty dla drużyny. SG

Olimpia Warszawa - KS Teresin 5:4 (3:2)

KS Łomianki - IX kolejka 27-09-2009
Znakomity mecz w dniu dzisiejszym rozegrał Damian Sokołowski. Zdobywając trzy bramki i raz asystując walnie przyczynił się do rozgromienia drużyny Chlebni. Według obiektywnych obserwatorów był najlepszym zawodnikiem na boisku. Damian zdobył dla swojego zespołu jedną bramkę przed przerwą i dwie po przerwie. Sam mecz toczył się pod dyktando gości z Łomianek. Po dwóch porażkach z rzędu przyszła ważna wygrana, a już za tydzień onfrontacja na własnym obiekcie z Raszynem. SG

LKS Chlebnia - KS Łomianki 0:6 (0:1)

KS Raszyn - IX kolejka 26-09-2009
Po dzisiejszym meczu jedyne co jest warte podkreślenia to fakt, że KS Raszyn po serii niepowodzeń wreszcie zainkasował trzy punkty. Samo spotkanie jak najszybciej powinno zostać zapomniane. Ogrom bezładnych i chaotycznych zagrań z jednej i drugiej strony. W zasadzie na palcach jednej ręki można policzyć składne akcje obydwu zespołów. Dla gospodarzy jednak najważniejsze jest zwycięstwo, gdyż w przypadku innego rozstrzygnięcia trudno byłoby o choćby najmniejszy optymizm. Miejmy nadzieję, że będzie to dla Raszyna mecz przełomowy i teraz zaczną piąć się w górę tabeli, a w ślad za tym również styl gry zostanie podniesiony na wyższy poziom. Kolejne całe spotkanie rozegrał Filip Jaworski i swój poprawny występ udokumentował strzeleniem bramki. Uczynił to przytomnie zachowując się przy dobrze wykonanym rzucie wolnym i kierując piłkę do bramki strzałem głową. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Krzysztof Trzeciakowski. Starał się wnieść coś do gry gospodarzy, ale biorąc pod uwagę jak ten mecz wyglądał było to trudne zadanie. SG

KS Raszyn – Gwardia Warszawa 3:1 (1:0)

Skład: Pasturczyk K. - Ziarek M., Szczęsny K., Jaworski F., Malczewski Ł. (’46 Kempa A.) - Bieniek P., Wójcik M. – Przybyłkowski P. (’46 Trzeciakowski K.), Jakubowski M. (’77 Sowa M.) – Kot S. - Skorłutowski Ł. (’74 Kolasiński M.)

Bramki: ’31 – Kot S., ’62 – Jaworski F. – Kempa A., ’90+2 – Kolasiński M. – Kempa .A

KS Teresin - VIII kolejka 24-09-2009
Cały mecz z rezerwami Piasecznq rozegrał Szymon Skowron. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania wpisał się na listę strzelców, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie. Niestety ta bramka nie dała zespołowi z Teresina nawet remisu. Wyjątkowa nieskuteczność oraz konsekwentna gra gości sprawiły, że to Piaseczno wróciło do domu z trzema punktami. SG

KS Teresin – KS Piaseczno II 1:2 (0:0)

Kryształ Glinojeck - VIII kolejka 24-09-2009
Kryształ Glinojeck rozegrał dobre spotkanie i był stroną dominującą w konfrontacji z wiceliderem z Płońska. Niestety w piłce punkty nie zawsze zdobywa drużyna grająca lepiej. Tym razem ta prawda się potwierdziła. Gospodarze okazali się bardziej skuteczni i w doliczonym czasie gry zapewnili sobie zwycięstwo. Po raz kolejny pełne 90 minut spędził na placu gry Bartłomiej Derbin, a Krzysztof Kopciński co ostatnio staje się tradycją pojawił się na boisku około 60 minuty spotkania. SG

Tęcza Płońsk – Kryształ Glinojeck 1:0 (0:0)