14

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]
[17]   >>>

Okiem trenera Jana Klechniowskiego 17-12-2018

Za nami treningowy grudzień. W okresie tym niestety dobrą frekwencję na treningach pokrzyżowały nam choroby. Na zajęciach jednak pracowaliśmy w sposób przyzwoity, choć osobiście uważam, że musimy na takowych być bardziej skoncentrowani, oraz zdyscyplinowani. Należy również podejść do tego, co robimy w sposób bardziej poważny niż dotychczas, jeżeli chcemy osiągnąć wyższy pułap sportowy. W grudniu rozegraliśmy dwa spotkania sparingowe. Jedno z nich, zakończyło się naszym wysokim zwycięstwem. W meczu tym pokazaliśmy się z dobrej strony, realizując odpowiednio nasz plan na mecz. Spotkanie z KS Łomianki było dla nas udanym rewanżem za zeszłoroczną porażkę, i pokazało nam jak duży postęp zrobiliśmy. Drugi mecz, który przyszło nam zagrać, to spotkanie z zespołem z Legionowa. Przeciwnik na ten mecz przyszedł w nieco odmiennym składzie osobowym niż się tego spodziewaliśmy, a my grając z nim od razu przyjęliśmy, że musi wygrać. To drugie spotkanie pokazało nam gdzie są nasze braki, i na co musimy zwrócić uwagę w dalszym procesie treningowym. Za nami cały rok. W tym czasie, nasza drużyna przeszła bardzo wiele wspólnych chwil, i rozwinęła się w dużym stopniu. Dziękuje chłopcy za ten wspólny czas, teraz ładujemy akumulatory i od stycznia wracamy do pracy ze zwiększoną siłą. Wszystkim pracownikom klubu, zawodnikom oraz ich rodzicom, chciałbym życzyć z okazji nadchodzących świąt -  wszystkiego dobrego oraz spokojnych i Wesołych Świąt. JK

Sparing z Legionovią Legionowo 16-12-2018

Dziś rozegraliśmy nasz ostatni mecz w tym roku. Naszym przeciwnikiem był zespół pierwszej i drugiej Legionovii, czyli ekipy wymieszanej chłopcami, którzy na co dzień występują w I lidze wojewódzkiej, oraz nie grają w lidze. W związku z tym, że mieliśmy się zmierzyć z dość mocnym przeciwnikiem zmodyfikowaliśmy lekko nasz plan na ten mecz. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy długo utrzymywali się przy piłce. Zespół Legionovii dość szybko zamknął nas na własnej połowie, my zaś ułatwialiśmy im taką grę, nie starając się wychodzić wyżej. Gdy wchodziliśmy w posiadanie piłki, dość szybko traciliśmy ją na skutek podejmowania błędnych decyzji w rozegraniu, oraz w wyniku zbyt dużej niedokładności. Pierwsze dwie bramki straciliśmy w wyniku biernej postawy przy rzutach rożnych, a szkoda gdyż takich straw zawsze szkoda. Kolejną, po błędnym wybiciu piłki. Licznik po pierwszych 40 minutach skończył się na czterech golach dla przeciwnika. Słabo wyglądaliśmy w zakresie realizacji założeń defensywnych, brakowało nam też koncentracji, oraz „iskry” która cechowała nas w poprzednich meczach. Sama nazwa przeciwnika i to, w jakiej gra lidze, zrobiła na nas zbyt duże wrażenie, a także odebrała nam chęci do gry. Druga odsłona meczu wyglądała już lepiej w naszym wykonaniu. Szybciej reagowaliśmy na przebieg boiskowych wydarzeń, wypychaliśmy naszego przeciwnika wyżej. Stworzyliśmy sobie też dwie sytuacje. Gospodarze jednak nadal grali w piłkę, a my za nią biegaliśmy. Po meczu musimy pamiętać, że wychodząc na boisko w celu mierzenia się z faworytem, nadal musimy wierzyć w siebie i być jedną drużyną. Do poprawy jest też nasza koncentracja, i konsekwencja w realizacji założeń. JK

Legionovia Legionowo  – K.S. Delta Warszawa 0:6 (0:4)

Skład: Trepka M – Sidelnik J., Ślażyński A., Ekiert E. – Matusiak J., Wróbel J., Osuch M., zawodnik testowany – Mackiewicz M. – Świdziński F.

Powołania 2005 13-12-2018
2005
Sparing z Legionovia Legionowo

16-12-2018 (niedziela) 12:00 , Legionowo, ul. Parkowa 27a
Zbiórka 16-12-2018 (niedziela) 11:00, Legionowo, ul. Parkowa 27a, w strojach reprezentacyjnych (dres reprezentacyjny, koszulka z herbem)

Zawodnicy: Adamowski Franciszek, Ekiert Ernest, Juraś Andrzej, Mackiewicz Mikołaj, Matusiak Jakub, Osuch Mateusz, Sidelnik Jan, Ślażyński Andrzej, Świdziński Filip, Trepka Mariusz, Wróbel Jakub, jeden zawodnik testowany

Zabieramy: LEGITYMACJĘ lub inny dokument oficjalny ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport), sprzęt treningowy (koszulka, spodenki, getry), dres treningowy, ortalion, ochraniacze, buty piłkarskie KORKI, wodę lub napój izotoniczny, banan, sprzęt do kąpieli (ręcznik, klapki, płyn do mycia).

Zimowe obozy - Sobolew 2019 10-12-2018

Kończymy zapisy na zimowe obozy w Sobolewie. Zostało jeszcze kilka miejsc więc „spóźnieni” mogą jeszcze do nas dołączyć.  Obóz - Sobolew I (młodsi) mamy jeszcze 8 miejsc. Obóz – Sobolew II (starsi) mamy jeszcze 6 miejsc. Jeżeli nikt nie zachoruje, na co mamy nadzieje, to więcej miejsc nie będzie. Przypominamy, że do końca tygodnia dokonujemy pełnych wpłat. Szczegóły dotyczące płatności znajdują się w wiadomości z 27-11-2018.

Balon na boisku ul. Biedronki 04-12-2018

Od wczoraj mamy już balon na boisku przy ul. Biedronki gdzie trenujemy od dłuższego już czasu. Dzięki temu chłopcy mają również zimą doskonałe warunki do trenowania, a to jest najważniejsze. Wiemy, że dla niektórych rodziców brak możliwości wejścia pod balon i oglądania swoich pociech jest trudny. Dla naszych chłopców jednak jest to podwójna korzyść gdyż oprócz doskonałych warunków technicznych mają spokój i mogą skupić się na pracy, a nie na rodzicach siedzących wokół. Kiedyś mogliśmy tylko marzyć aby tak się bawić w piłkę i z piłką. Dzisiaj to jest już możliwe i my chłoniemy to całymi garściami.

Sparing z KS Łomianki 01-12-2018

Dzisiejszego dnia, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, rozegraliśmy swoje drugie spotkanie kontrolne. Naszym przeciwnikiem był zespół KS Łomianki, spadkowicz z II ligi okręgowej. Przed meczem ustaliliśmy, że tę grę kontrolną rozegramy w dłuższym wymiarze czasu, po to aby zawodnicy mogli z niej skorzystać w większym stopniu. Spotkanie rozpoczęliśmy z pełnym animuszem, strzelając w ciągu pierwszych dziesięciu minut trzy bramki. Chłopcy byli należycie pobudzeni, oraz skoncentrowani na zadaniach meczowych. Dobrze graliśmy piłką i za sprawą prostopadłych podań na wolne pole, z dużą łatwością stwarzaliśmy sobie zagrożenie pod bramką przeciwnika. W dalszej części pierwszej kwarty zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę, i na pierwszą przerwę, na ławkę schodziliśmy wygrywając w pełni zasłużenie. Dobrze wyglądała współpraca między Szatem Filipem, którzy razem mieli znaczący udział przy trzech golach. Drugą tercję rozpoczęliśmy ustawieni dość eksperymentalnie. Nie przeszkodziło nam to w dalszym strzelaniu bramek. Znów, po akcji dwójki Świdziński-Szatkowski, zespół mógł się cieszyć z kolejnego gola. Kilka minut później, po dośrodkowaniu Ernesta, przeciwnik wbił sobie piłkę do własnej bramki. W kolejnych minutach gospodarze doszli do głosu uzyskując trzy trafienia w krótkim odstępie czasu. Przy nich uśpiło nas trochę wysokie prowadzenie, popełniliśmy też prosty błąd techniczny w rozegraniu piłki od tyłu. Tercję tę, skończyliśmy golem Kuby Matusiaka, który wykończył akcję, po ładnym prostopadłym podaniu od Franka. Trzecia część meczu rozpoczęła się od bramki dla KS Łomianki. Przeciwnik w skutek dobrej akcji indywidualnej, znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Następnie pokonał go pewnym strzałem. Nam w tej sytuacji zabrakło trochę lepszej organizacji w grze. W dalszej części tercji na boisku bramki zdobywaliśmy już tylko my. Do siatki rywala trafiliśmy trzykrotnie. W dzisiejszym spotkaniu świetnie wypadliśmy w pierwszej tercji. Wtedy realizowaliśmy nasze założenia praktycznie w 100%. Efektem takiej postawy, na boisku graliśmy solidnie w obronie oraz dobrze w ataku. W kolejnych dwóch pozwoliliśmy sobie na zbyt duże rozluźnienie. Ważne, jest abyśmy odpowiedni poziom koncentracji i pobudzenia utrzymywali przez cały mecz. JK

KS Łomianki  – KS Delta Warszawa 5:10 (0:6)

Bramki: 3’ Świdziński F. – Szatkowski K, 4’ Świdziński F. – Szatkowski K, 8’ Ekiert E, 14’ Szatkowski K – Świdziński F, 31’ Świdziński F. – Szatkowski K, 35’ gol samobójczy, 58’ Matusiak J – Adamowski F, 65’ Matusiak J, 70’ Matusiak J, 86’ Szatkowski K.

Skład: Trepka M – Adamowski F., Ślażyński A., Ekiert E. – Juraś A., Matusiak J., Osuch M., Szatkowski K. – Mackiewicz M. – Mańk K., Świdziński F.

Okiem trenera Jana Klechniowskiego 01-12-2018

Za nami już listopad, który stał pod znakiem naszej ciężkiej pracy treningowej.  Cieszy, że na zajęciach jesteśmy coraz bardziej skoncentrowani i jest w tym aspekcie coraz mniej do poprawy. W drużynie panuje pozytywna i koleżeńska atmosfera. Zauważyć można też, że pojawiają się osoby, które pracują również poza treningami. W listopadzie zakończyliśmy rozgrywki ligowe. Dwa rozegrane spotkania można uznać za udane, zarówno pod względem szkoleniowym, jak i pod względem samego wyniku. W minionym miesiącu udało się też rozegrać jeden sparing, który również należy ocenić pozytywnie. Dalej nie przestajemy grać, niedługo kolejne wyzwania sportowe, zatem zapowiada się kolejny aktywny i ekscytujący miesiąc. JK

Powołania 2005 29-11-2018
2005
Sparing z KS Łomianki

01-12-2018 (sobota) 15:00 , Łomianki, ul. Wiślana 69
Zbiórka 01-12-2018 (sobota) 14:00, Łomianki, ul. Wiślana 69, w strojach reprezentacyjnych (dres reprezentacyjny, koszulka z herbem)

Zawodnicy: Adamowski Franciszek, Ekiert Ernest, Juraś Andrzej, Mackiewicz Mikołaj, Mańk Krzysztof, Matusiak Jakub, Osuch Mateusz, Sidelnik Jan, Szatkowski Karol, Ślażyński Andrzej, Świdziński Filip, Trepka Mariusz, Wróbel Jakub, Ziburske Nicolas

Podsumowanie rozgrywek 2005 (jesień 2018) 28-11-2018

Wraz z końcem listopada, zakończyła się runda jesienna rozgrywek organizowanych pod patronatem MZPN. W związku z tym czas na jej podsumowanie. W minionej rundzie występowaliśmy w grupie piątej, III ligi okręgowej. Zajęliśmy w niej drugie miejsce, czyli pozycję na miarę przedsezonowych oczekiwań. Do pełni szczęścia i uzyskania pierwszej lokaty, zabrakło nam bardzo mało… W większości spotkań prezentowaliśmy to, czego uczymy się na treningach i pod względem szkoleniowym był to dobry okres. Z naszej ligi awans uzyskała drużyna Unii Warszawa. Żadna z ekip nie spadła do niższej klasy rozgrywkowej, gdyż trzecia liga w tej kategorii wiekowej była ostatnią. Relegowane o poziom rozgrywkowy z drugich lig zostały ekipy: KS Łomianek, PWKS Huraganu Wołomin, PKS Life Siennica, KS Advit Wiązowna, WBS Warszawa, Białych Orłów II, AP Żyrardów i UKS Okęcie 2014. Jeden z tych zespołów zasili nasze rozgrywki na wiosnę. JK

Zmiana miejsca treningu! 28-11-2018

W związku z trwającymi pracami mającymi na celu zadaszenie boiska przy ul. Biedronki  następuje zmiana w grafiku treningowym. W dniu 29-11-2018 (czwartek) trening odbędzie się na boisku przy ul. Worobczuka o godzinie 18:30. Za utrudnienia przepraszamy.