Adrian
17

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]   >>>

Kadra MZPN - 1998 08-09-2011
W minioną środę na obiektach DOSiR-u Praga Północ odbyła się konsultacja szkoleniowa kadry Mazowsza rocznika 1998. Po raz kolejny udział w niej wzięli zawodnicy K.S. Delta Warszawa. Tym razem swoje umiejętności mogli pokazać Krzysztof Pikus oraz Mateusz Radzikowski. Zawodnicy w dość eskperymentalnym ustawieniu (Krzysiek na środku obrony, a Mateusz jako lewy pomocnik, a następnie defensywny pomocnik) starali się udowodnić swoją przydatność do kadry. Nawyróżnienie zasłużył przede wszystkim Radzik, który popisał się kilkoma dynamicznym akcjami na lewej stronie boiska. Gratulujemy powołań I życzymy kolejnych. PH

Okiem trenera Przymysława Harasimiuka 07-09-2011
Okres wakacyjny w naszym klubie minął nam bardzo szybko. Po lipcowym odpoczynku przyszedł czas na powrót do zajęć z piłkami. Już pierwszego dnia sierpnia udaliśmy się na obóz do Niechorza. W ciągu 10 dni wykonaliśmy ogrom pracy. Chłopcy wylewali litry potu na treningach, aby w jak najlepszy sposób przygotować się do zbliżającego się sezonu. Nadmorska miejscowość bardzo nam służyła. Piękna pogoda i świetna baza treningowa powodowały, że pomimo narastającego z każdym dniem zmęczenia, na każdy trening udawalismy się z wielką chęcia. Obóz ten był dla nas tym bardziej ważny, gdyż przygotowywaliśmy się do sezonu zapowiadającego przedsmak seniorskiej piłki. Przejście do kategorii U-14 wiąże się już z grą na pełnowymiarowym boisku, po jedenastu zawodników. Chłopcy tym bardziej byli zmotywowani do jeszcze większego wysiłku na każdej jednostce treningowej. Cieszę się, że moi podopieczni zdali sobie sprawę z wielkiego przeskoku, jaki różni grę z poprzedniego i obecnego sezonu. W trakcie trwania tego obozu udało nam się zagrać dwie gry kontrolne z silnymi zespołami Polonii Bytom oraz Stadionem Śląskim, które dostarczyły nam dużo materiału do analizy. W spotkaniu z pierwszym rywalem odniesliśmy pewne zwycięstwo. Z Chorzowianami niestety przegraliśmy, lecz wyciągnęliśmy z tej lekcji odpowiednie wnioski. Już następnego dnia po powrocie do Warszawy, udaliśmy się na kolejny obóz do zaprzyjaźnionych Karpat Lwów. Podczas obozu, wraz z rocznikiem '99 rozegraliśmy cztery mecze sparingowe. Drużyny, z którymi przyszło nam się zmierzyć były topowymi drużynami na Ukrainie. Z ekipami Karpat Lwów '98 i FK Lwów '97 ponieśliśmy dwie porażki zyskując masę doświadczenia. Ponadto w innych spotkaniach zanotowaliśmy po jednym zwycięstwie i remisie. Podczas tego obozu dużo się nauczyliśmy a właśnie o to chodziło. Mieliśmy okazję również podglądać naszych wschodnich sąsiadów. Zapewne obie strony skorzystały na tym. My, oprócz walorów czysto sportowych, staraliśmy się scementować naszą i tak już dobrze zgraną paczkę. Ostatnie dni przed startem ligi trenowaliśmy już na naszych obiektach. I jak dało się zauważyć w pierwszej potyczce z Wisłą Płock, okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze. Obyśmy jak najdłużej podtrzymali naszą zwycięską passę i pewnie podążali po kolejne ligowe punkty. PH

Wyniki II grupa naszej ligi 06-09-2011
II kolejka: Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Radomiak Radom 3:2, Młodzik 18 Radom - Kosa Konstancin 8:1, Drukarz Warszawa - Start Otwock 0:4, KP Legia Warszawa - Żyrardowianka Żyrardów 16:1, Agrykola Warszawa - Unia Boryszew 0:4, Orlik 14 Radom - KS Piaseczno 2:1

Zajęcia na basenie 10/11-09-2011 05-09-2011
Podajemy grafik zajęć na basenie na najbliższy weekend.

Sobota – 10.09 .2011

9.00 - 1998
10.00 - 1999, 2000

Niedziela – 11.09.2011

9.00 - 1996
10.00 - 2001, 2002, 2003

Podana godzina jest godziną wejścia do wody. Zbiórka zawodników w zależności od godziny wejścia (godz. 8.45 / 9.45)

Pamiętajmy o niezbędnym sprzęcie ! 05-09-2011
Powoli kończy się lato, niedługo należy spodziewać się ochłodzenia, przyjdą też deszczowe dni. Przypominam, że do końca października roczniki młodsze a cały rok roczniki starsze trenują na powietrzu. Należy, zatem zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt treningowy (stroje treningowe, dresy treningowe, ortaliony, odzież termiczna, kurtki zimowe). Listy sprzętu posiadają trenerzy i u nich można uzyskać wszelkich informacji. Pamiętać też muszą chłopcy grający w rozgrywkach ligowych, że na mecze przychodzimy w strojach reprezentacyjnych. Roczniki 2001 i 2002 mają na zaopatrzenie się okres przejściowy do wiosny, roczniki starsze już nie. Tak jak w przypadku sprzętu treningowego wszystko można załatwić u swojego trenera (dresy reprezentacyjne, koszulki polo, skarpetki, adidasy). W przypadku wątpliwości zapraszamy do klubu gdzie też udzielimy pomocy informacyjnej.

Mecz ligowy z Orłem Sypniewo 03-09-2011
W drugiej kolejce Mazowieckiej Ligi Trampkarzy zmierzyliśmy się z beniaminkiem naszej grupy, Orłem Sypniewo. W małej i spokojnej miejscowości czekali na nas niezbyt przygotowani gospodarze. Nie chce sądzić, że trawa wysokości zboża oraz piłka z niedoborem powietrza była celowym zagraniem, jednak były to czynniki utrudniające grę. Pomimo tych niedociągnięć staraliśmy się realizować założenia taktyczne. Już z pierwszym gwizdkiem oznajmiającym rozpoczęcie meczu narzuciliśmy przeciwnikowi nasz styl gry. Już w pierwszej akcji meczu mogliśmy prowadzić, jednak bierną postawę naszych napastników wykorzystuje jeden z obrońców Orła wybijając piłkę na rzut rożny. Z każdą minutą zarysowywała się coraz większa przewaga naszego zespołu. Gospodarze wyraźnie cofnęli się na własną połowę i w nielicznych próbach szukali szczęścia posyłając dalekie podania do rosłego napastnika. Przez większość pierwszej części gry bezapelacyjnie dyktowaliśmy warunki, rozgrywając kolejne ataki pozycyjne na połowie przeciwnika. Sytuacji, które stworzyliśmy zapewne starczyłyby na całą kolejkę ligową. Niestety brak zdecydowania i zimnej krwi zadecydował, że na przerwę schodziliśmy z ogromną przewagą w posiadaniu piłki, lecz z zerowym dorobkiem bramkowym. Po zmianie stron wyszliśmy jeszcze bardziej umotywowani. Wiedzieliśmy, że jest to mecz do tzw. pierwszej bramki. A tą już udało się nam zdobyć w 4 minucie drugiej połowy. Po sprytnym zagraniu Mateusza Radzikowskiego, Damian Filipek nie daje szans golkiperowi gospodarzy wyprowadzając nas na prowadzenie. Gracze z Sypniewa z każdą minutą opadali z sił dając nam jeszcze więcej swobody w kreowaniu akcji ofensywnych. Tych było całe mnóstwo, jednak wykończenie ich pozostawiało wiele do życzenia. Podobnie jak w poprzednim meczu w decydujących momentach brakowało nam pomysłu, elementu zaskoczenia. Kolejne bramki były jednak kwestią czasu. Drugie trafienie zaliczył Damian Filipek po uderzeniu z dystansu. Trzecią bramkę zdobył Patryk Siekierko. Przy stanie 0:3 pozwoliliśmy sobie na chwilę dekoncentracji, czego konsekwencją była bramka przeciwników. Niestety brak sędziów liniowych utrudnił arbitrowi głównemu ocenę sytuacji, w której ewidentnie napastnik gospodarzy wracał ze spalonego. Wynik meczu ustalił Mateusz Radzikowski. Cieszy kolejne zwycięstwo. Znów dopisujemy sobie 3 punkty, choć musimy być świadomi naszych niedociągnięć. Niska skuteczność pod bramką rywali powoli staje się naszą zmorą i musimy nad tym mocno popracować. PH

Orzeł Sypniewo – K.S. Delta Warszawa 1:4 (0:0)

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K., Pajnowski K (’60 Dolniak J.), Brewczyński D. (’56 Gutowski Ł.) – Szostak E. (’58 Idzikowski P.), Pikus K., Wysocki A., Ofat D. (’52 Trojan T.), Siekierko P. – Radzikowski M. (’62 Sujecki M.), Filipek D. (’62 Pawłowski M.)

Bramki: ’39 Filipek D. – Radzikowski M., ’45 Filipek D. – Pikus K., ’53 Siekierko P. – Radzikowski M., ’61 Radzikowski M. – Siekierko P.

Wyniki II grupa naszej ligi 02-09-2011
I kolejka: Agrykola Warszawa - GKS Pogoń Grodzisk Maowiecki 4:1, Unia Boryszew - Orlik Radom 5:3, KS Piaseczno - KP Legia Warszawa 0:3, Żyrardowianka Żyrardów - Drukarz Warszawa 1:3, Start Otwock - UKS "Młodzik-18" Radom 1:5, KOSA Konstancin - Radomiak 1910 Radom przełożony

Analiza bramkarzy - 1998 01-09-2011
Środowe popołudnie godzina 17.00, Delta rocznik 1998 gra mecz ligowy z Wisłą Płock. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi grają po raz pierwszy w oficjalnych zawodach na pełno wymiarowym boisku. Oczywiście nie dla wszystkich był to debiut na większym boisku, wśród nich możemy wymienić Michała Szkatulnika, który był głównym celem mojej dzisiejszej obserwacji. Cały mecz (szczególnie druga połowa) przebiegał pod dyktando naszego zespołu i dla tego nasi bramkarze nie mieli za dużo pracy. Z pierwszej połowy należy zanalizować dwie akcje. Pierwsza, kiedy przyjezdni zdobyli gola, Michał nie miał większych szans gdyż zawodnik gości wykorzystał sytuacje sam na sam a druga, gdy po zamieszaniu podbramkowym „Szatki” broni piłkę nogą a następnie łapie ją. W przeciągu całego meczu Michał wykonał 6 chwytów piłki, 5 razy wprowadzał piłkę do gry ręką i tyle samo nogą oraz obronił wspomniany strzał w pierwszej połowie. W końcówce spotkania do naszej bramki wszedł Hubert Ihnatowicz, który wykazał się zimną krwią i obronił jeden strzał ze stałego fragmentu gry. Za cały mecz należy pochwalić Michała, ponieważ wielokrotnie był tam gdzie być powinien i przy tym podejmował właściwe decyzje o wprowadzeniu piłki do gry. MB

Mecz ligowy z Wisłą Płock 31-08-2011
W meczu inaugurującym sezon 2011/2012 Mazowieckiej Ligi Trampkarzy Młodszych zmierzyliśmy się z Wisłą Płock. Drużyna nam znana, z którą w
ostatnim czasie mierzyliśmy się dwukrotnie i to bez sukcesów. Głodni rewanżu i zdobycia pierwszych trzech punktów na własnym boisku przystąpiliśmy do walki. Początkowe minuty spotkania były dość spokojne. Obie drużyny badały wartość przeciwnika, nie pozwalając sobie na zbyt ofensywną grę. Pierwszy sygnał do ataku dali zawodnicy K.S. Delta Warszawa. Udany pressing na połowie przeciwnika poskutkował odbiorem piłki, jednak dośrodkowanie Emila Szostaka wylądowało w rękach bramkarza Wisły. Z każdą minutą zarysowywała się przewaga naszej drużyny. Płocczanie wyraźnie szukali swoich szans z kontrataku próbując posyłać prostopadłe piłki do jednego z napastników. Kolejne akcje moich podopiecznych nabierały impetu, jednak brakowało nam pomysłu na wykończenie stworzonych sytuacji. Nie mieliśmy większego problemu
z utrzymywaniem się przy piłce do 30 metra od bramki gości. W newralgicznych momentach brakowało nam decyzji o podaniu lub uderzeniu na bramkę. Akcje oskrzydlające niestety kończyły się na dośrodkowaniach ale do zawodników Wisły. Zbyt zachowawcze zachowanie graczy ofensywnych skutkowało tym, że piłki z bocznych sektorów boiska były kierowane na osamotnionego napastnika w towarzystwie trzech obrońców. Pomimo optycznej przewagi to my schodziliśmy na przerwę przegrywając 0:1. Błąd w wyprowadzeniu piłki prawą stroną boiska okazał się bardzo bolesny. Jedyną dogodną sytuację w pierwszej połowie miał Dominik Ofat, jednak po jego uderzeniu piłka mija o centymetry słupek rywali. Po zmianie stron nastąpiło przebudzenie w naszych szeregach. Dało się zauważyć większy zapał i energię w dążeniu do korzystnego wyniku. Na bramkę wyrównującą musieliśmy czekać 12 minut. Rajd lewą stroną boiska skutecznie zakończył Mateusz Radzikowski. Wyrównująca bramka dała nam ogromnego pozytywnego kopa. Złapaliśmy wiatr w żagle i nasza gra na prawdę mogła się podobać. W 56 minucie na prowadzenie wyprowadza nas Damian Filipek. Zaledwie 4 minuty później po pięknej dwójkowej akcji Patryk Siekierko – Damian Filipek ten drugi podwyższa wynik na 3:1. Podłamani piłkarze Wisły oddali nam inicjatywę, dzięki czemu mogliśmy budować kolejne akcje. Już dwie minuty później kolejnego gola uderzeniem z dystansu zdobywa Adrian Wysocki. Egzekucję na rozbitym rywalu zakończył Damian Filipek, który uzbierał hattricka. W drugiej odsłonie z bardzo dobrej strony pokazali się również zmiennicy. Cieszę się z tego powodu tym bardziej, gdyż nic tak nie motywuje do pracy jak rywalizacja w drużynie. Oby taki pozytywny ból głowy na kogo postawić w kolejnym meczu towarzyszył mi jak najczęściej. Jednak musimy pamiętać, że to dopiero pierwsza kolejka. Nie pozwólmy sobie na niepotrzebne bujanie w obłokach. Jutro rozpoczynamy rok szkolny w naszym gimnazjum, a po rozpoczęciu spotykamy się na treningu już z myślami nie o dniu wczorajszym, a o zbliżającym się wyjeździe do Sypniewa. PH

K.S. Delta Warszawa – Wisła Płock 5:1 (0:1)

Skład: Szkatulnik M. ('64 Ihnatowicz H.) – Trzmiel K., Pajnowski K., Gutowski Ł. ( '50 Brewczyński D.) – Szostak E.('58 Idzikowski P.), Pikus K., Wysocki A., Ofat D. ('54 Trojan T.) - Siekierko P. – Radzikowski M.('60 Sujecki M.), Filipek D. ('60 Pawłowski M.)

Bramki: ’47 Radzikowski M. – Pikus K., ’56 Filipek D. – Siekierko P., ’60 Filipek D. – Siekierko P., ’62 Wysocki A. – Filipek D., ’65 Filipek D. – Idzikowski P.