Adrian
17

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]   >>>

Mecz ligowy z Sarmatą Warszawa 09-06-2012
W ostatniej rundzie rozgrywek Mazowieckiej Ligi Trampkarzy zmierzyliśmy się z ekipą Sarmaty Warszawa. Spoglądając w tabelę można było spodziewać się dobrego spotkania, jednak zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek wielkie zamieszanie sprokurował „wielki nieobecny” dzisiejszych zawodów – sędzia. Sytuacja z jaką pierwszy raz spotykamy się wywołała lekką konsternację w szeregach obu drużyn, a komunikat jaki usłyszeliśmy z MZPN jest lekko mówiąc absurdem. Niemniej jednak mecz musiał zostać rozegrany, a w rolę rozjemców wcielili się trenerzy. Początek spotkania nie zapowiadał późniejszych poczynań. Kontrolowaliśmy grę, staraliśmy budować atak pozycyjny, jednak brakowało nam w tym wszystkim wykończenia akcji. Zbliżając się do pola karnego rywali nie mieliśmy na tyle zimnej krwi, aby ulokować piłkę w siatce. Nasi rywale natomiast nie potrzebowali nastawiać celowników, ponieważ już w pierwszej akcji bramkowej zdobyli gola. Niestety niepotrzebna w tym wypadku była próba ominięcia przeciwnika na zamach w sytuacji, gdzie za plecami mieliśmy już tylko Szkatiego. Błąd jaki popełnił Kamil już więcej się nie powtórzył, a od momentu przejścia do formacji pomocników Pajno stał się motorem napędowym naszej drużyny całkowicie rehabilitując się za wcześniejszą pomyłkę. Po utracie bramki nie zapomnieliśmy o tym, aby nadal realizować nakreślony w szatni plan. Nasze starania mogły zostać nagrodzone, jednak Radzik w dwóch doskonałych okazjach nie zdołał pokonać dobrze spisującego się bramkarza gości. I wtedy niespodziewanie tracimy drugą bramkę po bardzo silnym uderzeniu z dystansu. W niedługim odstępie czasu rywale dobijają nas trzecim uderzeniem, które daje im spokojne prowadzenie. I choć w żadnej mierze nie zasługiwaliśmy na taki wynik to schodząc na przerwę musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę. Po zmianie stron wiara w korzystny wynik widocznie zmalała, a z każdą upływającą minutą zaczynało nam coraz bardziej brakować nam sił. Niestety absencja 4 zawodników w naszym przypadku jest dla nas bardzo odczuwalna. Ciężko jest rywalizować z górującą fizycznie drużyną, jeżeli w obwodzie ma się trzech zmienników, a po 35 minutach trzeba przeprowadzić dwie wymuszone zmiany. Takim sytuacjom jednak również trzeba stawić czoła. Nam sił wystarczyło na jakieś 40 minut. Później niestety siłą rzeczy uchodziło z nas powietrze. W ostatnich 10 minutach zdołaliśmy dwukrotnie pokonać bramkarza Sarmaty. Najpierw dokonał tego Kamil Pajnowski po ładnym dryblingu. Druga to piekielnie silne uderzenie z jakiego słynie Mateusz Radzikowski. Żal, że w pierwszej odsłonie skuteczność naszych akcji nie była chociaż na takim poziomie jak w drugiej, bo na pewno byłoby to ciekawsze widowisko, a wynik mógłby być sprawą otwartą. PH

K.S. Delta Warszawa – Sarmata Warszawa (0:3) 2:5

Bramki: ’62 Pajnowski K. – Radzikowski M., ’70 Radzikowski M. – Gutowski Ł.

Skład: Szkatulnik M. – Franczuk M. (’36 Gutowski Ł.), Pajnowski K., Brewczyński D. – Szostak E., Wysocki A., Pikus K. (’28 Dolniak J.), Filipek D., Trojan T. – Ofat D. (’50 Sujecki M.), Radzikowski M.

Okiem trenera Przemka Harasimiuka 05-06-2012
Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia rozgrywek ligowych. Maj był dla nas bardzo emocjonującym miesiącem. Radość z wygranych, smutek po przegranych oraz piękna, ambitna walka z liderem rozgrywek zakończona podziałem punktów. A wszystko zaczęło się od wyszarpanego zwycięstwa w końcówce spotkania z Narwią Ostrołęka. Choć trzy punkty przywieźliśmy do Warszawy to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że był to słaby występ w naszym wykonaniu. Oczywiście każdy cieszył się z pełnej puli punktów, jednak uważam, że zabrakło zawodnikom trzeźwej oceny stanu rzeczy. Niektórzy chyba przeliczyli się myśląc, że słabsze mecze zdarzają się, najważniejsze, że wygraliśmy i tak będzie dalej. Na ziemię szybko sprowadziła nas drużyna Legionovii. Ten zimny prysznic pokazał nam, że nie wystarczy być na boisku aby wygrywać. Z Legionovią graliśmy już kilkukrotnie i chyba liczyliśmy, że będzie to kolejny mecz bez historii, który spokojnie wygramy. Te dwie gry dały nam dużo do myślenia. Ja sam wiele razy zastanawiałem się nad przyczyną takiego zbiegu zdarzeń. Zawodnicy rozmawiali między sobą, ja dyskutowałem z nimi. Wiele rzeczy staraliśmy sobie wyjaśnić, odpowiednio zmotywować się na przyszłość. Cieszę się z reakcji zespołu, bo tak samo jak ja wierzę w nich, tak oni sami wierzyli, że dołek w który wpadliśmy będziemy musieli w końcu opuścić. A nastąpiło to już w kolejnym meczu. Pewne zwycięstwo nad Wilgą Garwolin udowodniło, że kryzys, który przeżywaliśmy został zażegnany. Pozytywna energia, która zaczęła się w nas wytwarzać miała bezpośrednie przełożenie na nasze zaangażowanie w trening. Ja sam odczuwam większą radość i przyjemność z pracy z Wami widząc, że znów tego chcecie i sprawia Wam to przyjemność jak na początku naszej znajomości. Prawdziwym sprawdzianem naszej dyspozycji miał być jednak mecz z niepokonanym liderem, warszawską Polonią. Choć nie było mnie na tym meczu, czego bardzo żałuję, to starałem się z wami komunikować i odpowiednio przygotować. Rozmowa z Patrykiem dzień przed meczem utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że o losy meczu mogę być spokojny. Tym spotkaniem chcieliśmy także zmazać plamę po pierwszym spotkaniu na Konwiktorskiej i wydaję mi się, że cel zrealizowaliśmy. Majowe zmagania zakończyliśmy w Przasnyszu, gdzie miejscowy MKS żegna się z rozgrywkami na szczeblu wojewódzkim. Zdobyte trzy punkty kosztowały nas sporo nerwów, do których zdążyliśmy przyczaić naszych kibiców, którzy wiernie towarzyszą nam w każdym meczu wyjazdowym. Przed nami ostatnia kolejka, w której zmierzymy się z Sarmatą Warszawa. Obie drużyny mają sobie coś do udowodnienia także mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Bez względu na wynik tego spotkania i zajęte miejsce w tabeli ta runda będzie stanowiła ogromną dawkę doświadczeń. Pierwsze poważne zachłyśnięcie się mamy za sobą. Już wiemy, że na pozycję z pierwszej rundy trzeba zasłużyć i poprzeć ciężką pracą. Upajanie się świetnymi statystykami z pierwszej rundy nie wystarczy do zneutralizowania przeciwników. Każdy z nas musi całkowicie podporządkować się reżimowi treningowemu i dawać tej drużynie tyle co w rundzie jesiennej. Często nasze niepowodzenia tłumaczone były przemęczeniem, w kluczowych momentach złudnie liczyliśmy, że pewne mankamenty załatają nasi liderzy. Ja jednak zauważam powiew pewnej świeżości w każdym z nas. Zmiana, która w nas zakiełkowała musi być podtrzymywana i pielęgnowana. W przeciwnym razie szybko może dosięgnąć nas przeciętność. PH

Wyniki II grupa naszej ligi 04-06-2012
Wyniki XXI kolejka: Drukarz Warszawa - Unia Boryszew 5:2, Legia Warszawa - Agrykola Warszawa 3:0, Młodzik Radom - KS Piaseczno 2:3, Radomiak Radom - Żyrardowianka Żyrardów 6:1, KOSA Konstancin - Start Otwock 1:2

godz. 10.001998

BASEN – OSiR Włochy – ul. Gładka 18. Podana godzina jest godziną wejścia do wody. Zbiórka zawodników w zależności od godziny wejścia (godz. 8.45 / 9.45). SPRZĘT KONIECZNY (bez wyjątków) – CZEPEK, KĄPIELÓWKI (żadne majtki, spodenki itp.), RĘCZNIK, KLAPKI, PŁYN DO KĄPIELI.

Razem z zawodnikami do pływania zapraszamy rodziców.

Mecz ligowy z MKS Przasynsz 02-06-2012

W przedostatniej kolejce Mazowieckiej Ligi Trampkarzy rozegraliśmy spotkanie z drużyną z Przasnysza. Po ostatnich dwóch dobrych spotkaniach apetyty w drużynie były wysokie i każdy z nas liczył na pewne zwycięstwo z outsiderem naszej grupy. Spoglądając jednak na ostatnie wyniki naszych przeciwników (zwycięstwo 2:0 z Wisłą Płock) należało spodziewać się zaciętej walki. I fakt, gospodarze nadrabiali braki techniczno – taktyczne walecznością i nieustępliwością. My natomiast pierwsze 35 minut przechodziliśmy. I mimo bardzo niskiego tempa doszliśmy do kilku wyśmienitych sytuacji. Co najmniej dwukrotnie stawaliśmy oko w oko z bramkarzem, raz już mieliśmy przed sobą pustą bramkę i wystarczyło umieścić piłkę w siatce. Bramka gospodarzy była jednak jak zaczarowana. Słupek, poprzeczka, uderzenia o włos mijające światło bramki – ilość niewykorzystanych sytuacji niestety zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem zemściła się na nas. Po jednej ze strat piłki pozwoliliśmy przeciwnikom na wyprowadzenie szybkiego kontrataku, który zakończyli zdobyciem gola. Stracona bramka podziałała na nas mobilizująco, jednak do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie zespołu z Przasnysza. Po zmianie stron staraliśmy się zaatakować z większym impetem. Przez długi czas mieliśmy jednak problem ze składnym wykończeniem akcji. Upływające minuty zaczynały nas lekko denerwować, a rzęsisty deszcz stał się sprzymierzeńcem gospodarzy. Losy spotkania odmieniły się w 51 minucie, kiedy dwójkową akcję naszym napastników wykończył Damian Filipek. Przełamanie niemocy strzeleckiej dodało nam animuszu i chyba większość z nas liczyła na to, że kolejne bramki będą kwestią czasu. I tak też się stało 11 minut później. Tym razem pewnym wykończeniem popisał się Mateusz Radzikowski. Sytuacji do podwyższenia prowadzenia mieliśmy co najmniej jeszcze trzy, ale nasze celowniki były dzisiaj niewyregulowane. W tej części meczu dopuściliśmy się również podobnego błędu jak w pierwszej odsłonie i gdyby nie świetna postawa Michała Szkatulnika to mecz mógłby się jeszcze inaczej potoczyć. W ostatnich sekundach na listę strzelców ponownie wpisał się Radzik dobijający uderzenie z dystansu Kamila Pajnowskiego. Choć ten mecz nie był wysokich lotów to cieszy kolejne zwycięstwo i reakcja zespołu na wydarzenia boiskowe. Chyba byliśmy zbyt pewni tego, że ten mecz można wygrać małym nakładem sił. Choć nie jestem zwolennikiem potępiania pracy sędziów na forum to jednak nie sposób wspomnieć o dzisiejszych wyczynach arbitra głównego. Jesteśmy świadkami nie pierwszy raz sytuacji kiedy sędzia główny zawodów stara się kreować na najważniejszą postać na boisku zapominając o rzetelnym gwizdaniu. Niewłaściwe decyzje prowadziły do niepotrzebnych reakcji ze strony zawodników, trenerów oraz kibiców. Kuriozalne błędy popełniane były nie tylko na naszą niekorzyść, jednak najbardziej boli fakt, że cierpią na tym młodzi zawodnicy, którzy piłki nożnej dopiero się uczą. PH

MKS Przasnysz – K.S. Delta Warszawa 1:3 (1:0)

Bramki: ’51 Filipek D. – Radzikowski M., ’62 Radzikowski M. – Pikus K., ’70 Radzikowski M. – Pajnowski K.

Skład: Szkatulnik M. – Gutowski Ł., Pajnowski K., Brewczyński D. – Szostak E., Dolniak J. (’60 Sujecki M.), Pikus K., Wysocki A., Ofat D. (’36 Trojan T.), Radzikowski M., Filipek D.

Wyniki II grupa naszej ligi 31-05-2012
Wyniki XX kolejka: Drukarz Warszawa - Agrykola Warszawa 3:1, Orlik Radom - Legia Warszawa 0:5, Pogoń Grodzisk Maz. - Start Otwock 2:2, Żyrardowianka - KOSA 2:4, KS Piaseczno - Radomiak Radom 2:1, Unia Boryszew - Młodzik Radom 3:7

Mecz ligowy z Polonią Warszawa 27-05-2012
Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie tym razem zmierzyliśmy się z liderem naszej grupy: Polonią Warszawa. Nasi rywali w dotychczasowych spotkaniach nigdy nie schodzili z boiska pokonani, odnosząc osiemnaście zwycięstw i tylko raz remisując. My natomiast nie mając nic do stracenia, mieliśmy znakomitą okazję do sprawdzenia własnych umiejętności na tle bardzo wymagającego rywala. Już pierwsze minuty gry pokazały że całe boisko będzie jednym wielkim placem boju. Od pierwszych minut spotkania rywale chcąc narzucić własny styl gry, wymieniali dużą ilość podań, przenosząc ciężar gry z jednej strony boiska na drugą, chcąc rozciągnąć naszą defensywę i zmusić ją do błędu. My natomiast odrabiając lekcję z poprzedniej konfrontacji zagraliśmy defensywnie, z nastawieniem na grę kontratakiem. Nasi obrońcy bardzo dobrze współpracowali ze sobą, zaś pomocnicy znakomicie przesuwali w kryciu. Zaowocowało to tym że przeciwnik nie był w stanie wypracować sobie klarownych sytuacji strzeleckich pod naszą bramką. Obrana taktyka okazała się być strzałem w dziesiątkę, gdyż już w jedenastej minucie wyszliśmy na prowadzenie, po bardzo ładnym strzale zza pola karnego w wykonaniu Krzyska Pikusa. Niestety chwila dekoncentracji oraz wielki pech sprawił że tracimy bramkę w dosyć kuriozalnej sytuacji strzelając sami do własnej siatki. Sytuacja ta sprawiła że w nasze poczynania wkradły się lekkie nerwy i niepotrzebne emocje. Rywale idąc za ciosem jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Stracona bramka to znów większa nasza zasługa, niż przemyślane działanie rywali. Przy braku zdecydowania przeciwnicy niemalże wpychają piłkę do naszej siatki. Schodząc na przerwę mieliśmy bardzo duży niedosyt, gdyż nie zasłużyliśmy na stratę tych dwóch bramek. W przerwie przypomnieliśmy sobie nasze główne założenia taktyczne na ten mecz, dalej wierząc w korzystny rezultat. Druga część gry rozpoczęła się od mocnych ataków gości. Kilkukrotnie oddając groźne strzały na naszą bramkę mogli liczyć na podwyższenie rezultaty. Trafili jednak na zaporę nie do przejścia w postaci Michała Szkatulnika, który chwilami dwoił się i troił pewnie interweniując w trudnych sytuacjach. Dopisując do tego olbrzymie szczęście przy strzale rywali z trzech metrów prosto w poprzeczkę stał się On prawdziwym bohaterem dzisiejszego meczu. Po słabszym początku drugiej połowy z każdą kolejną minutą nasze poczynania ofensywne były coraz śmielsze. Staraliśmy się coraz bardziej atakować rywali dążąc do wyrównania. Nasze zaangażowanie zostało nagrodzone, gdyż wyprowadzając szybka akcję Radzik dograł do wychodzącego na wolną pozycję Damiana Filipka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Do końca gry w grze jednej i drugiej drużyny widać było dużo ambicji woli walki, jednak bramki już nie padły. Schodząc do szatni mogliśmy cieszyć się zarówno z rezultatu jak i gry, gdyż potrafiliśmy jak równy z równym kroczyć przez cały mecz z wyżej notowanym rywalem. AW

K.S. Delta Warszawa – Polonia Warszawa (1:2) 2:2

Skład: Szkatulnik M. – Trzmiel K. (’69 Gutowski Ł.), Pajnowski K., Brewczyński D. (’50 Popławski M.) – Szostak E. (’42 Ofat D.), Pikus K., Wysocki A., Trojan T. (’42 Franczuk M.) – Siekierko K. (’60 Dolniak J.) – Radzikowski M., Filipek D. (’70 Sujecki M.)

Bramki: ’11 Pikus K., ’55 Filipek D. – Radzikowski M.

Ofat Dominik 24-05-2012
Dziś urodziny obchodzi Ofat Dominik

Szczęścia, zdrowia, pomyślności z okazji urodzin życzą rogate dusze znad jeziorka.

Wyniki II grupa naszej ligi 22-05-2012
Wyniki XIX kolejka: Drukarz - Orlik Radom 0:3, Legia Warszawa - Pogoń Grodzisk Maz. 11:0, Młodzik Radom - Agrykola Warszawa 12:0, KOSA Konstancin - KS Piaseczno 1:10, Radomiak Radom - Unia Boryszew 3:0

1) Legia Warszawa 19 / 57 / 147:8
  2) Młodzik 18 Radom 19 / 43 / 95:29
  3) KS Piaseczno 18 / 42 / 95:15
  4) Radomiak 1910 Radom 19 / 35 / 51:37
  5) Orlik 14 Radom 19 / 25 / 39:52
  6) Pogoń Grodzisk Maz. 19 / 24 / 35:56
  7) Unia Boryszew 19 / 23 / 37:62
  8) Drukarz Warszawa 19 / 20 / 32:74