Jakub
3

<<<   [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]   >>>

Liga Typerów 24-04-2017

Z uwagi, że mecze najbliżej kolejki są w większości poprzekładane to na długi weekend zawieszamy naszą zabawę w Lidze Typerów. Do gry wracamy po udanym wypoczynku.

Mecz ligowy z KS Drukarz Warszawa 23-04-2017

Dzisiejszego dnia w naszym trzecim ligowym pojedynku na wiosnę przyszło nam się zmierzyć, z drużyną Drukarza Warszawa. Jak zwykle na mecz wyszliśmy z pewnymi założeniami, których realizacja jest dla nas priorytetowa. Pierwsza połowa była wyrównana, żaden z zespołów nie tworzył zbyt wielu sytuacji pod bramką przeciwnika. Optyczną przewagę w posiadaniu piłki miała nasza drużyna. Bramka dla przeciwnika pada po naszej stracie w bocznym sektorze i wymianie kilku podań przez zespół Drukarza, po których dochodzi do sytuacji sam na sam, w której nie myli się napastnik gospodarzy. W przerwie zespół otrzymał kilka instrukcji, tak, aby poprawie uległa ilość kreowanych przez nas sytuacji. W drugiej odsłonie gry, udało nam się nie pozwolić przeciwnikowi na zbyt wiele, sami zaś troszkę śmielej poczynaliśmy sobie w ofensywie. Ostatecznie gola zdobywamy na 15 min przed końcem, po wydłużeniu gry od bramki przez Michała Jerke i intuicyjnym uderzeniu Jakuba Wróbla, po którym błąd popełnił obrońca gospodarzy. Podsumowując, podczas meczu staraliśmy się realizować nasze założenia z zakresu ofensywy, choć ich wykonanie nie zawsze było perfekcyjne, ważne, że zauważaliśmy potrzebę ich realizacji, co na pewno jest postępem. W defensywie poczyniliśmy postęp w postaci ofiarnej gry oraz zwiększonego stopnia zaangażowania. Zmiana pierwotnych założeń na skutek gry przeciwnika uniemożliwiła nam realizację niektórych założeń dotyczących potrajania w bocznym sektorze, lecz ich porzucenie było uzasadnione. Ocenę stopnia realizacji założenia w fazie przejściowej z ofensywy do defensywy, wystawiam na dostateczny minus. Dziękuje zawodnikom za zaangażowanie oraz pracę na boisku. JK

KS Drukarz Warszawa – K.S. Delta Warszawa 1:1 (1:0)

Skład: Gawarecki K. – Ślażyński A., Adamowski F., Wieteska J. – Szymańczyk J., Wróbel J., Kamiński W., Rzepecki M. – Łuciuk A.

Wchodzący: Bandurski J., Jerke M., Mackiewicz M., Woźniak A.

Bramki: 45' gol samobójczy

Powołania 2005 21-04-2017
2005
Mecz ligowy z: KS Drukarz Warszawa
23-04-2017 (niedziela) 10:00, Warszawa, Al. Zieleniecka 2
Zbiórka 8:45, Warszawa, Al. Zieleniecka 2, w strojach reprezentacyjnych (dres reprezentacyjny, koszulka z herbem)

Zawodnicy: Adamowski Franciszek, Bandurski Jakub, Czapliński Jakub, Gawarecki Kacper, Jerke Michał, Kamiński Wojciech, Łuciuk Adam, Mackiewicz Mikołaj, Mańk Krzysztof, Rzepecki Michał, Szymańczyk Julian, Ślażyński Andrzej, Wieteska Jakub, Woźniak Alex, Wróbel Jakub

Zabieramy: LEGITYMACJĘ lub inny dokument oficjalny ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport), sprzęt treningowy (koszulka, spodenki, getry), dres treningowy, ortalion, ochraniacze, buty piłkarskie  KORKI, wodę lub napój izotoniczny, banan, sprzęt do kapieli (ręcznik, klapki, płyn do mycia).

1% z podatków! 21-04-2017

Klub nasz już od czterech lat korzysta z 1% odpisu z podatków PIT. Dzięki naszym rodzicom i kibicom otrzymujemy środki, które zostają przeznaczane w 100% na naszych chłopców zgodnie z określonym wcześniej celem. W roku nadchodzącym tak jak w latach ubiegłych planujemy przeznaczyć wszystkie środki uzyskane z tytułu 1% odpisu z PIT na wynajęcie na zimę obiektów gwarantujących wyższy standard i bezpieczeństwo zajęć. Zwracamy się zatem do wszystkich z apelem i prośbą o przekazywanie nam tych odpisów z PIT.

Forma 1% darowizn jest bardzo prosta i nie wiążąca się w żaden sposób z jakimkolwiek kosztem czy ryzykiem dla darczyńcy. Wystarczy na deklaracji podatkowej w odpowiedniej rubryce zaznaczyć chęć przeznaczenia 1% ze swoich podatków na organizację OPP i podać jej numer KRS. W takiej sytuacji 1% podatków zamiast do Urzędu Skarbowego wpłynie do danej organizacji. Dokonując takiej czynności jesteśmy anonimowi, nikt postronny nie może dowiedzieć się jakie płacimy podatki ani kto przekazał środki. Darowizny może dokonać osoba prywatna i każda firma. Bycie OPP to z jednej strony korzyść z drugiej jednak poddanie się pewnej dodatkowej kontroli. Chodzi o to aby obywatele byli pewni, że ich darowizny nie idą na jakieś inne cele niż te na które zostały przeznaczone. Jeżeli zatem organizacja posiada status OPP to też wzrasta jest wiarygodność. Wszyscy Państwo płacicie podatki, wielu z was prowadzi działalność gospodarczą lub w różnych firmach jest na kierowniczych stanowiskach. Mamy nadzieję, że widząc w jaki sposób pracujemy i co robimy nie będziecie się Państwo wahać. Mamy nadzieję, że nasz numer KRS 0000111565 będzie na Państwa deklaracjach.

Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc okazaną naszym chłopcom. Każda złotówka idzie na ich rozwój i rozwijanie ich pasji.

Mecz ligowy z KS Ursus Warszawa 09-04-2017

Dzisiejszego poranka rozegraliśmy swoje drugie spotkanie ligowe w rundzie wiosennej. Naszym przeciwnikiem była drużyna Ursusa Warszawa. Spotkanie miało dość jednostronny przebieg. W zdecydowanej większości czasu byliśmy zespołem prowadzącym grę. Szale zwycięstwa na swoją korzyść mogliśmy przeważyć już w pierwszej połowie, jednakże w naszych szeregach notorycznie brakowało skuteczności. W tej części gry, przeciwnik zagroził nam parokrotnie, groźnie zrobiło się w naszym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później goście mogli zdobyć gola po strzale z przed pola karnego. W drugiej połowie, nasz zespół nadal długo popisywał się umiejętnością kreacji sytuacji a zarazem brakiem skuteczności. W końcu strzelecką niemoc po nerwowych momentach przerwał Wojtek. Po prostopadłym podaniu od Jakuba Wróbla znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarzem, następnie przez chwilę podprowadził piłkę, po czym mierzonym strzałem w okienko dał prowadzenie drużynie. Podczas meczu realizowaliśmy założenia z zakresu ofensywy, choć nadal do znacznej poprawy jest finalizacja. Lepiej spisywaliśmy się w fazach przejściowych. Musimy pracować nad poszczególnymi założeniami z zakresu defensywy. Dziś udało nam się zrobić postęp w poprawie naszej gry, z czego można być na pewno zadowolonym! JK

K.S. Delta Warszawa – KS Ursus Warszawa 1:0 (0:0)

Skład: Gawarecki K. – Ślażyński A., Adamowski F., Sidelnik J. – Szymańczyk J., Wróbel J., Kamiński W., Mackiewicz M. – Łuciuk A..

Wchodzący: Bandurski J., Mańk K., Rzepecki M., Wieteska J., Woźniak A.

Bramki: 52' Kamiński W. - Wróbel J.

Nabór uzupełniający do klubowych klas 07-04-2017

Zmiany, które będą wprowadzone w systemie edukacyjnym w naszym kraju nie przeszkadzają nam w dalszym kontynuowaniu tworzenia klubowych klas szkolnych. Obecnie obniżamy nawet roczniki, które zostają objęte tym systemem. Zmiana oczywiście następuje w nazwie szkoły gdyż oprócz gimnazjum będziemy mieli chłopców w szkole podstawowej.

Zapraszamy chętnych zdolnych zawodników do wspólnego trenowania połączonego z edukacją. Praktykujemy to od wielu lat i wiemy, że dla wyczynowych sportowców jest to najlepsza droga. Zainteresowani chłopcy i ich rodzice proszeni są o kontakt z trenerami poszczególnych roczników w celu omówienia szczegółów dotyczących naboru (podstawą będzie oczywiście poziom sportowy). Ilość miejsc jest ograniczona.

rocznik 2007 – klasa V szkoły podstawowej

Pamiętajcie, Delta to najlepsze miejsce na rozpoczęcie kariery!

Powołania 2005 06-04-2017
2005
Mecz ligowy z: Ursus Warszawa
Zbiórka 8:45 w strojach reprezentacyjnych (dres reprezentacyjny, koszulka z herbem)
09-04-2017 (niedziela) 10:00, Warszawa, ul. Jeziorna 2

Zawodnicy: Adamowski Franciszek, Bandurski Jakub, Gawarecki Kacper, Kamiński Wojciech, Łuciuk Adam, Mackiewicz Mikołaj, Mańk Krzysztof, Rzepecki Michał, Sidelnik Jan, Szymańczyk Julian, Ślażyński Andrzej, Wieteska Jakub, Woźniak Alex, Wróbel Jakub

Zabieramy: LEGITYMACJĘ lub inny dokument oficjalny ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport), sprzęt treningowy (koszulka, spodenki, getry), dres treningowy, ortalion, ochraniacze, buty piłkarskie KORKI, wodę lub napój izotoniczny, banan, sprzęt do kapieli (ręcznik, klapki, płyn do mycia).

Mecz ligowy z UKS Białe Wilki 04-04-2017

Nietypowo, bo we wtorek wieczorem przyszło nam zagrać nasz pierwszy mecz ligowy na wiosnę. Naszym przeciwnikiem był zespół UKS-u Białe Wilki. Mecz rozpoczęliśmy bardzo źle, już w pierwszej minucie tracimy gola po naszym błędzie. Dalszy przebieg pierwszej połowy to głównie nasza gra obronna w pressingu średnim, oraz próby zakładania aktywnego pressingu wysokiego. W tej części gry tracimy jeszcze dwie bramki. Jeden gol pada po rzucie karnym. Sytuacji w tej części gry mamy jak na lekarstwo, te, które sobie stwarzamy są wynikiem realizacji przez niektórych założenia dotyczącego fazy przejściowej. W wysokim tempie gry lepiej odnajdują się przeciwnicy. My staramy się grać piłką, jednakże przy presji przeciwnika nie wychodzi to dobrze. Założenia dotyczące poszczególnych faz gry realizujemy w zbyt małym stopniu. Druga połowa, przez dłuższy okres nie niesie za sobą zmiany w obrazie gry. Przeciwnik zdobywa znowu bramkę po szybszej wymianie podań, i braku naszego doskoku do gracza z piłką znajdującego się w naszym polu karnym. W końcówce drugiej połowy zaczynamy wyglądać lepiej w ofensywie, co raz częściej gościmy na połowie przeciwnika, udaję nam się wywalczyć parę rzutów wolnych, oddajemy też parę strzałów z dystansu, jednakże nie wystarcza to do zdobycia choćby honorowego gola w tym meczu. Sytuację te są efektem głównie naszej lepszej i zorganizowanej gry w obronie na połowie przeciwnika. Po dzisiejszym meczu wiele się nauczyliśmy. Spotkanie te obnażyło nasze bramki i to nad czym musimy pracować. Wracamy na treningi, na których zaczynamy pracować, jeszcze bardziej, aby podnieść naszą jakość. JK

UKS Białe Wilki Warszawa – K.S. Delta Warszawa 4:0 (3:0)

Skład: Gawarecki K. – Ślażyński A., Adamowski F., Wieteska J. – Woźniak A., Wróbel J., Kamiński W., Mackiewicz M. – Łuciuk A..

Wchodzący: Bandurski J., Mańk K., Sidelnik J., Szymańczyk J.

Powołania 2005 02-04-2017
2005
Mecz ligowy z: UKS Białe Wilki Warszawa
04-04-2017 (wtorek) 19:00, Warszawa, ul. Puławska 266

Zawodnicy: Adamowski Franciszek, Bandurski Jakub, Gawarecki Kacper, Hofmokl Tomasz, Kamiński Wojciech, Łuciuk Adam, Mackiewicz Mikołaj, Mańk Krzysztof, Sidelnik Jan, Szymańczyk Julian, Ślażyński Andrzej, Wieteska Jakub, Woźniak Alex, Wróbel Jakub

Okiem trenera Jana Klechniowskiego 01-04-2017

Za nami marzec. Podsumowanie chciałbym rozpocząć od rozegranych gier. W ubiegłym miesiącu rozegraliśmy trzy mecze kontrolne. Każdy z nich był podsumowywany w oddzielnym opisie, więc warto wspomnieć tylko ogólnie, o zmianie charakteru naszej gry na przestrzeni ostatnich miesięcy. Stajemy się zespołem, mądrzejszym taktycznie i lepszym piłkarsko. Drużyną, która nie boi się grać piłką, budować składne akcje. Gdy jesteśmy w jej posiadaniu, coraz rzadziej panikujemy. Zamiast tego, szukamy odpowiednich rozwiązań adekwatnych do sytuacji. Chłopcy są coraz bardziej świadomi, jeśli chodzi o aspekty taktyczne, oraz mentalne gry. Na meczach panuje odpowiednia atmosfera, zawodnicy pokazują charakter. Notujemy, więc postęp. Podczas treningów chłopcy dobrze pracują. Jako, że rośnie nasza świadomość nad tym jak trening wpływa później na naszą grę, widać dużo zaangażowania wkładanego ze strony zawodników w proces treningowy. Przed nami miesiąc kwiecień. Wraz z początkiem miesiąca do naszego zespołu przechodzi dwóch zawodników z drużyny 2004 GM. Wraz z nami będzie teraz trenował Jan Sidelnik oraz Jakub Czapliński. Cieszymy się, że chłopcy zdecydowali się na taki krok mimo dużych problemów z komunikacją. Kwiecień to także początek zmagań ligowych naszych chłopców. Pamiętajmy o treningach żonglerki w swoim czasie wolnym i konieczności poprawy w tym elemencie, tak abyśmy byli brani pod uwagę przy wyborze osób powołanych na dany mecz. JK